Radny nakręca hejt na działaczkę KOD

Radny nakręca hejt na działaczkę KOD

Komitet Obrony Demokracji protestował w poniedziałek przy okazji obchodów 135-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Obecni byli na nich prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Obecność KOD na uroczystości nie spodobała się radnemu Skawiny Ryszardowi Majdzikowi do tego stopnia, że opublikował na Facebooku wpis, w którym zaatakował jedną z protestujących. Chodzi o Irenę Chomin, działaczkę KOD ze Skawiny. „Uwaga na konfidentkę z KOD Targowiczankę i antypolkę” – napisał. Dołączył również jej zdjęcie.

Opublikowany przez Irena Chomin Czwartek, 13 września 2018

Działaczka wpisem Majdzika jest zszokowana. – Normalny człowiek czegoś takiego by nie napisał. Odebrałam to jako groźbę. Swego rodzaju wezwaniem do działania przez okolicznych łobuzów, których Majdzik zna bardzo dobrze – skarży się portalowi Wyborczej. – Tego typu słowa świadczą o niskiej kulturze debaty publicznej. Być może remedium na to byłoby włączenie takich wypowiedzi jako mowa nienawiści. Obecnie nie wpisuje się w nią ataków na tle poglądów politycznych – komentuje Dominika Bychawska-Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jednak uważa, wpis Majdzika należy uznać za znieważający, dlatego zaatakowana kobieta powinna rozważyć proces o ochronę dóbr osobistych.

Opublikowany przez Irena Chomin Środa, 12 września 2018

Tym bardziej, że zaatakowaną kobietę niepokoją też komentarze , które znalazły się pod wpisem Majdzika. „Te mendy są wszędzie… jak to wytępić?” – pisze internauta. Kolejny: „Spalić jej mieszkanie kur…e chwas siarkowy na ryj wylac” (pisownia oryginalna). Irena Chomin zapowiedziała, że złoży na policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do zbrodni. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Ryszard Majdzik odmówił komentowania sprawy dla „Wyborczej”. Jednak na Facebooku zapowiada: „Informuję, że będę ujawniał zdrajców Polski targowiczan z nazwiska i imienia” – czytamy w portalu.

Paweł FigurskiInternetowy atak Ryszarda Majdzika na działaczkę KOD. "Odebrałam to jako groźbę"."Uwaga na konfidentkę…

Opublikowany przez Zakątek Polityczny – ¡No Pasarán Czwartek, 13 września 2018

Majdzik to były działacz antykomunistyczny, obecnie radny Skawiny oraz członek Rady ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Słynie m.in z tego, że każdego 18. dnia miesiąca organizuje manifestacje pod Wawelem, by Jarosław Kaczyński mógł „godnie odwiedzić grób swojego brata”. Podczas jednej z miesięcznic smoleńskich przekonywał, że „drzewa w momencie zderzenia z samolotem amortyzują upadek”. Przez pewien czas brany był też pod uwagę jako kandydat PiS na burmistrza Skawiny.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZgredzinkaAndaZwinkaCastamirMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

„Majdzik to były działacz antykomunistyczny, obecnie radny Skawiny oraz członek Rady ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. ” chyba powinno być członek „Rady Represjonowania Osób z Powodów Politycznych” – czeski błąd. Ten protest to też chyba był we wtorek a nie w poniedziałek.

Castamir
Castamir

I to oni nazywają uczciwych obywateli „Targowicą”? Mi się wydawało że Targowicę stanowiła grupa warchołów i biskupów, przy cichym poparciu Rosji, która próbowała obalić konstytucję. No ale, widocznie jestem niedouczony i nie znam nowej wersji historii.

Zwinka
Zwinka

Jesteś niedouczony. Jak tak dalej pójdzie, to okaże się, że targowiczanie to byli patrioci, którzy chcieli utrzymywać przyjazne stosunki z sąsiadem. Słuchaj uważnie tego, co wygadują dwa pokolenia panów M.

Zwinka
Zwinka

Piękny człowiek. Ten Majdzik. Aż oczy od tego piękna bolą.

Zgredzinka
Zgredzinka

To u tych ludzi jest prawie regułą.
Widać i kanony piękna są inne u „suwerena”.

Anda
Anda

Normalnie bym powiedziała: psychol i tchórz chowający się za plecami osiłków. No ale to jest członek władzy (z naciskiem na słowo „członek”), więc to rzeczywiście groźne