„Rady” szefa GIS ws. koronawirusa, m.in. maseczkę można zrobić… z połowy biustonosza

Koniec z upominaniem. Za brak maseczki kara

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosław Pinkas w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” podzielił się z czytelnikami kilkoma „radami” w sprawie zagrożenia koronawirusem. – „Jeśli wybuchnie pandemia, to nie każdy dostanie maseczkę, bo nie wiadomo ile ich jest, ale każdy zostanie poinstruowany, co robić. Jeśli to ma nas uspokoić, to nauczymy się sami robić maseczki. Można też przeciąć biustonosz na pół…” – powiedział Pinkas.

 

Dodał, że na koronawirusa działa alkohol, choć nie namawiał do picia. – Alkohol jest bardzo cenny, jeśli chodzi o higienę rąk” – zauważył Pinkas.

Stwierdził także, że „koronawirus stał się elementem rozgrywki politycznej”. – Wielu polityków, którzy posługują się koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek” – taką oto „poradę” ma szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

A poza tym – według szefa GIS – za panikę w naszym kraju związaną z koronawirusem odpowiadają… media. Pinkas jest jednak przekonany, że Polska poradzi sobie z koronawirusem.

„Ale podał instrukcję, jak należy ciąć biustonosz? I czy może być z koronki? Czy push-up działa skuteczniej?”; – „Z kontekstu wynika, że lód w majtkach ma się przyczynić do trzeźwego, rozsądnego myślenia. Aż się boję zapytać, o czym pan doktor habilitowany Pinkas myśli”; – „Jeśli pan Pinkas chce, żebyśmy nie panikowali, to niech lepiej nie udziela wywiadów” – komentowali internauci.

bt

Źródło: dziennik.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
28 lutego 2020 18:56

Powstaje problem co zrobić z drugą połową. Może czapkę? No i trzeba podawać precyzyjne informacje, czy skuteczniej będzie działała maseczka z prawej czy z lewej części biustonosza. Bo czapka to już obojętnie z której.

Chermes
Chermes
28 lutego 2020 23:55

Można też zrobić sobie maseczkę z męskich majtek. Wyciąć należy przednią część, zaszyć rozporek i doszyć gumki.
Jeśli majtek przed przeróbką nie upierzemy, wirus na pewno przez taką maseczkę nas nie zaatakuje bo będzie się brzydził.
Maseczkę taką polecam szczególnie panu Pinkasowi.

Zbyszek
Zbyszek
29 lutego 2020 11:18
Reply to  Chermes

Głupek

Chermes
Chermes
2 marca 2020 02:06
Reply to  Zbyszek

Myślisz, że panu Pinkasowi w takiej maseczce nie byłoby do twarzy? No cóż, w takim razie niech nosi tę własnoręcznie zrobioną z połowy biustonosza żony… 🙂

KSiegowy
KSiegowy
29 lutego 2020 04:18

To jest bardzo niebezpieczy tręd, jak tupolewizm zmienia się w makgajweryzm.

HerodAntypis
HerodAntypis
29 lutego 2020 08:11

A miało nie być edukacji seksualnej. A tu proszę, biustonosz na twarz i nieco perwersyjny lód do majtek…

wiewa
wiewa
29 lutego 2020 17:34

Zapomniał podać rozmiar biustonosza….