Radzik poczuł się urażony słowami Budki, że działa na polecenie Ziobry i zamierza pozwać posła KO

Radzik będzie ścigał sędziów, którym nie podoba się sposób organizacji wyborów

Mianowany przez Zbigniewa Ziobrę zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik chce pozwać posła KO Borysa Budkę. Poczuł się urażony słowami szefa klubu parlamentarnego Koalicji, który stwierdził, że Radzik działa na polecenie ministra sprawiedliwości.

 

„Ten człowiek nie ma wstydu” – skomentował na Twitterze Borys Budka. Przypomnijmy, że Radzik – według doniesień medialnych – miał być członkiem internetowej grupy „Kasta”, zajmującej się hejtowaniem i pomawianiem sędziów, którzy krytykowali pisowskie zmiany w sądownictwie. „Zasłynął” też grożeniem dziennikarzom, o czym pisaliśmy w artykule „Sędzia Radzik: „Tego wam nigdy nie zapomnę. Nigdy. Jako człowiek i jako sędzia.”….?”.

Tenże Radzik zamierza więc skierować prywatny akt oskarżenia oraz wniosek o uchylenie immunitetu Borysowi Budce. Zastępca rzecznika dyscyplinarnego zarzucił posłowi KO kłamstwo i stwierdził, że nigdy i od nikogo nie otrzymywał żadnych poleceń lub wskazówek co do wykonywania swoich czynności”.

 

A chodzi o tę wypowiedź posła KO w RMF FM. – „Jeśli za zadanie pytania Sądowi Najwyższemu grozi się z artykułu 231, co wczoraj zrobił pan sędzia rzecznik dyscyplinarny na polecenie Ziobry, to jesteśmy w kraju, który…” – mówił Budka na antenie. Prowadzący rozmowę przerwał mu, żeby upewnić się, czy zdaniem Budki „sędzia działa na polecenie Ziobry”. – „Przecież Ziobro wybiera rzeczników dyscyplinarnych” – stwierdził poseł KO. Prowadzący na to, że „jakby był sędzią, to by go pozwał”. – „Proszę bardzo. Nie będę krył się za immunitetem. Stworzono system prawny, który jest systemem z państw autorytarnych” – powiedział Budka.

„Moim zdaniem nie złoży pozwu, ponieważ w sądzie musi mówić prawdę. Wystarczy kilka pytań weryfikujących do członków neoKRS i cała sprawa się sypie”; – „Zastępca RDSSP” mówi, że nigdy i od nikogo nie otrzymywał żadnych poleceń lub wskazówek co do wykonywania swoich czynności. Chyba się pan Radzik zaorał”; – „Panie Radzik, niech pan pozostanie ze swoimi osądami w gronie bezprawnie wybranej grupy kolesi, którzy zostali uznani przez SN za nieważny klub wzajemnej adoracji. Lipa panie Radzik :)” – komentowali sprawę internauci.

bt

Źródło: tvpinfo.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
Rysiek
7 stycznia 2020 08:07

Oj! Panie Radzik…po cienkim lidzie Pan stąpa!