Rafał Trzaskowski z nowym pomysłem wsparcia dla kobiet!

Wyniki w Warszawie

Wczoraj Trzaskowski pojawił się w Katowicach i przedstawił tam nową propozycję. Polityk chce, by polskie matki otrzymywały dodatek do emerytur w wysokości 200 zł. Nowa propozycja wyborcza trafiła podczas wiecu z udziałem żony kandydata KO.

 

Kobiety dokładnie wiedzą, ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak, jak należy. Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy” – mówił przedstawiciel opozycji. „Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko” – zapowiedział Trzaskowski.

Również małżonka polityka, Małgorzata, przychyliła się do propozycji.

Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje. Wy też możecie mu zaufać” – powiedziała podczas spotkania pani Małgorzata. „My Polki tworzymy wspólnotę, razem mamy super moc. I mój mąż o tym wie”.

 

W dalszej części wystąpienia pary pobrzmiewały feministyczne tony.

W tych trudnych czasach znowu mogliśmy się dowiedzieć o jednym: że bez naszych kobiet byśmy sobie nie poradzili. To one były na pierwszej linii” – mówił Trzaskowski.

Na spotkaniu w Katowicach kandydat KO wyraził też solidarność ze Ślązakami. Przypomniał, że jakiś czas temu prezes Jarosław Kaczyński oskarżał ich o to, iż są „zakamuflowaną opcja niemiecką” – politycy PiS często głosili podobne poglądy.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GrzegorzMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Czekamy na kolejne sondaże. Każda pomoc dla kobiet jest cenna, boję się jednak, żeby nie przesadził. Bo on też – jeśli wygra – będzie później rozliczany. Jest jednak inna rzecz. Trzaskowski wniósł do kampanii energię, która zaskoczyła i przeraziła pisowców. Zaskoczyła zresztą nie tylko PiS. Pozostali kandydaci opozycyjni zaczęli się zachowywać tak, jakby uszło z nich powietrze. Jedynym, który utrzymał swoje tempo, był Krzysztof Bosak. Jak to się mówi, Rafał skradł show. Ale teraz pozostali, czyli Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Biedroń nie mogą się zachowywać jak obrażone mimozy. Zgadzam się w 100% z Jackiem Żakowskim, który uważa, że nie ma co… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

Dużo lepszy pomysł niż emerytura dla matek , które nigdy nie pracowały a urodziły czworo dzieci.