Rekordowe liczby zakażeń COVID-19 i deklaracje nowego ministra zdrowia

Wałbrzych uchwala obowiązkowe szczepienia w mieście. „Czas by zrobić to samo w całej Polsce”

Kolejny dzień z rzędu odnotowano w Polsce rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. Wydaje się, że Polacy uwierzyli premierowi, który zaledwie kilka tygodni temu przekonywał, że pandemia jest w odwrocie i nie ma się czego obawiać.

 

„Nagle na hura wszystko otworzyliśmy, gwałtownie i szybko, luz zupełny na ślubach, weselach czy pogrzebach. Polacy na początku stosowali się do zaleceń, teraz jest różnie. Miało być mycie rąk i zakładanie masek, a o tym zapominamy i nikt tego nie egzekwuje” – komentuje sytuację prof. Krzysztof Simon, ordynator Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM we Wrocławiu.

Równie krytycznie wobec chaotycznych decyzji strony rządzącej, wypowiada się immunolog i ekspert ds. zakażeń dr Paweł Grzesiowski. „Od prezydenta, premiera i ministra zdrowia Polacy usłyszeli, że zagrożenie minęło. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że ludzie zapomnieli o obowiązujących restrykcjach. Przy luzowaniu kolejnych obostrzeń zabrakło przede wszystkim dyskusji publicznej i argumentacji. Pandemia zweryfikowała instytucję konsultanta krajowego i wojewódzkiego. Wiele wytycznych za późno, bez oparcia na aktualnej wiedzy, niespójnych, a te dobrej jakości bez mocy prawnej. Konieczna jest nowa koncepcja zespołowej, eksperckiej wiedzy pod auspicjami i dla MZ” – mówi w mediach i pisze dr Grzesiowski.

 

Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski w odpowiedzi na krytykę, zaprosił immunologa na spotkanie. „Panie Doktorze, zapraszam po nominacji na spotkanie (…) Chętnie zapoznam się z propozycją założeń dla nowego systemu” – czytamy na Twitterze.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zaproszenie wystosowane przez ministra spotkało się z przychylnym przyjęciem ze strony środowiska medycznego.  Trudno powiedzieć co na to eksperci z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH, którzy do tej pory ignorowali wszelkie opinie dr Grzesiowskiego i podważali jego kompetencje. „My nie przyznajemy się do doktora Grzesiowskiego. Odbył trzytygodniowy staż na oddziale zakaźnym, potem zrezygnował i ma specjalizację z pediatrii” – mówił m.in. rządowy ekspert prof. Andrzej Horban.

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl ; portal.abczdrowie.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
23 sierpnia 2020 09:36

W związku z odwołaniem pandemii przed wyborami i uporczywym nakłanianiem (także przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa) betonowych wyborców wysokiego ryzyka zakażenia, duda jest teraz Prezydentem Wszystkich Zakażonych. Posłuszni wyborcy nadal słuchają apelu i udają się do urn, choć jest to wewnętrznie sprzeczne, bo prawdziwy katol nie da się spalić – musi być zagrzebany, bo inaczej nie będzie mógł zmartwychwstać. Spalą mu nieśmiertelną duszę i zniknie!