Relacje Kaczyński-Duda?: „(..) Słyszałem, że prezydent dzwonił do prezesa”.

Ależ ten Gowin straszny…

Marek Suski był gościem Radia ZET i z przyjemnością przedstawił swoją wizję spraw, którymi żyje cała Polska.

Oczywiście odniósł się do deklaracji Kołakowskiego i Ardanowskiego, którzy zagrozili odejściem z klubu PiS, jeśli partia będzie upierała się przy „piątce dla zwierząt”. Wydaje się, że problem został rozwiązany, bo obaj panowie chwilowo nigdzie się nie wybierają, ale kto wie, czy nie zmienią zdania. Wiceszef klubu PiS podchodzi do tego bez emocji.

 

Podobnie jak i do kryzysu, jaki w którymś momencie uderzył koalicję. „Było to widać, że był jakiś kryzysik, ale wydaje się, że on już jest za nami”.

Spokojnie podchodzi też do plotek, jakoby Paweł Kukiz mogł  wzmocnić decyzyjność posłów PiS. Możliwe, że „ktoś ma takie plany, ale na razie są one odległe (…) może nastąpić rozstanie w Koalicji Polskiej „a którędy później podążą – pieśń przyszłości, poczekajmy”.

Nie zabrakło pytań o relacje prezesa z Dudą. Według Suskiego są one poprawne. Panowie nawet czasem rozmawiają przez telefon, czasem dobrze ze sobą współpracują, ale na pewno nie można mówić, że ich stosunki są przyjazne, rodzinne.

 

O dziwo! Przyznał też, że prezydent ma prawo do własnego zdania, choć do tej pory wydawało się to  niemożliwe. Jako przykład podaje prezydencki projekt dotyczący aborcji, choć nie ukrywa, że „sporo tam trzeba poprawić. A jak sporo trzeba poprawić, to praca trochę potrwa”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Suski zapowiedział, że PiS wróci do ustawy o zwierzętach, na której tak zależy prezesowi, choć jeszcze nie teraz, bo jest wiele ważniejszych spraw do ogarnięcia. Podobnie jak i w którymś momencie posłowie zajmą się podziałem Mazowsze. Możliwe, że już w przyszłym roku.

Ech, taka jakość wywiadu jak jego bohater. Tak sobie pan Suski pogadał, zgodnie z zasadą, że dużo słów, a mało treści. Przy okazji wskazał też na Beatę Szydło jako ewentualną kandydatkę na prezydenturę po Dudzie. O ranyyy!

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 listopada 2020 12:02

Wystarczy popatrzeć na jego twarz. Moi rodzice mawiali o takich typach „Inteligencja tryska z pyska”.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
23 listopada 2020 13:04

Gdybym musiała wybierać między szydłem z worka a kotem w worku, to jednak wolałabym kota. 😉

Kundzia
Kundzia
23 listopada 2020 14:18

Według suskiego aby stosunki na linii kaczor – duduś były rodzinne musi się duduś zaanonsować i pokajać przed kaczorem. A agacia musi ugotować dobry obiadek to może duduś zapunktuje w oczach starca. A czy suski już poznał Carycę Katarzynę?.

Wujek Dobra Rada
Wujek Dobra Rada
23 listopada 2020 21:49

Becia na prezydencicę? Może lepiej pomagać przy wnukach? Synuś Tymek, po wyświęceniu na Jasnej Górze w obecności połowy rządu, przeszedł kryzys powołania, a teraz jest ojcem biologicznym, a nie duchowym. Niech babcia pomoże!