„Richard Henry Czarnecki zaplątał się we własne nogi”

„Richard Henry Czarnecki zaplątał się we własne nogi”

„Rzadko oglądam „Kropkę nad i”, ale warto było zobaczyć, jak Richard Henry Czarnecki zaplątał się we własne nogi. Przekonywał, że Beata Szydło – chwaląc górali z Zakopanego za odrzucenie uchwały o zapobieganiu przemocy w rodzinie – w istocie była przeciw przemocy wobec kobiet ;)” – napisał na Twitterze Dariusz Ćwiklak z „Newsweeka”. Europoseł PiS nie tylko w tym temacie „poległ” podczas programu, w którym drugim gościem był Bartosz Arłukowicz z KO.

 

Czarnecki podobnie kluczył w sprawie zawetowania przez Dudę ustawy o przyznaniu mediom państwowym prawie 2 mld zł. – „Prezydent podejmie w tej sprawie odpowiednią decyzję i na pewno o niej zakomunikuje” – powiedział europoseł PiS.

A Arłukowicz stwierdził: – „Mogę powiedzieć, co wybrałaby Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie miałaby najmniejszego dylematu. Jeśli miałaby wybrać między propagandą lejącą się od rana do nocy a ludźmi chorymi, to byłoby proste weto, drukowanymi literami”.

Nie potrafił także odpowiedzieć na pytanie Arłukowicza, „co takiego ważnego zrobił przez ostatnie pięć lat Andrzej Duda?”. Czarnecki dukał, że prezydent na wyższy poziom wprowadził np. stosunki z USA. – „Wszyscy widzieliśmy, na jaka wysokość wznosił się pan prezydent Duda w relacjach polsko-amerykańskich, bo mamy w oczach tę fotografię, kiedy D. Trump siedzi wygodnie w swoim fotelu, a przycupnięty obok Andrzej Duda podpisuje dokumenty” – przypomniał Arłukowicz.

 

Kuriozalnie zabrzmiała wypowiedź europosła PiS o szefowej kampanii sztabu Dudy Jolancie Turczynowicz-Kieryłło. – „To jest osoba, która w moim przekonaniu jest wartością dodaną naszej kampanii. Jest dobrą prawniczką z piękną prezencją i jest w zasadzie osobą spoza świata polityki” – tokował Czarnecki.

„Występ” Czarneckiego komentowali internauci. – „Kiedy na pierwszą linię frontu, kiedy wszystko ci się pali, wysyłasz Obatela, to znaczy że już zaczynasz liczyć straty i lizać rany”; – „Jak już nawet Czarneckiemu zaczyna brakować języka w gębie, to znaczy, że pożar jest naprawdę ogromny”.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ChermesNihilWaldemarBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Czarnecki od lat żyje według maksymy „Im bezczelniej tym lepiej”. Nie on jeden zresztą w tej pisowskiej bandzie.

Waldemar
Waldemar

Powiedziałbym sztabowi PiS mniej więcej to samo, co pewien poeta w stanie wojennym napisał do SB: „Jak już musicie kogoś do mnie przysyłać, to niech to będzie ktoś inteligentny”.

Chermes
Chermes

No dobrze, ale gdzie oni w PiS kogoś inteligentnego znajdą?

Nihil
Nihil

Pytanie Arłukowicza o to dlaczego w europarlamencie prawica siedzi w kącie i z nikim nie rozmawia było gwoździem do trumny obatela