RMF FM nieoficjalnie: Kazimierz Kujda podał się do dymisji

„Rodzina+” w rozkwicie – synowie działaczy PiS z posadami w państwowym banku

Na dziś zwołano posiedzenie rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, rada przyjmie rezygnację dotychczasowego prezesa Kazimierza Kujdy i być może wybierze jego następcę. Stacja poinformowała, że Kujda podał się do dymisji.

Kazimierz Kujda został powołany na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w grudniu 2015 roku przez ministra środowiska Jana Szyszko. Na stanowisku szefa NFOŚiGW zastąpił Małgorzatę Skuchę, która tę funkcję pełniła od 2013 roku.

Przypomnijmy, jak wynika z akt, które przeanalizował Onet, „wieloletni prezes związanej z PiS spółki Srebrna, został zarejestrowany jako tajny współpracownik przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa. Kujda osobiście podpisał zobowiązanie do współpracy i pisał bezpiece donosy ze swych wyjazdów zagranicznych” – pisał Andrzej Stankiewicz.

W czwartek, Kujda oświadczył, że nigdy nie podjął z SB współpracy, która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy. Przyznał, że mógł „podpisać jakieś dokumenty” ubiegając się o wyjazd za granicę. Zapowiedział, że wystąpi do IPN o autolustrację i opublikuje dokumenty.

/j/

Źródło: Onet.pl/RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Rewolucja, jak za Stalina, pożera własne dzieci.