Rozenek: „PiS kupuje potajemnie drogie zabawki, żeby „zrobić łaskę” Trumpowi”

Są sprawy do załatwienia czy chodzi o wspólną fotę?

Błaszczak poinformował o zakupie 32 samolotów F-35. Nagranie z przemową polityka trafiło na Twittera i zostało okraszone zaimprowizowaną odprawą na temat stanu wojskowych sił powietrznych. Jedna z bohaterek filmiku ogłasza w pewnym momencie: „F-16 (samoloty, które armia ma już na stanie – przyp. red.), no F-35 jeszcze nie dolecą”. Błaszczak odpowiada na to – „Będą”.

 

W momencie, gdy pada „złota myśl” Błaszczaka, na ekranie pojawia się napis „Już wkrótce. W siłach powietrznych RP”. W tle hasła pojawia się wizerunek myśliwca amerykańskiej produkcji. Błaszczak – zgodnie z obietnicą – ma podpisać umowę o zakupie w dniu 31 stycznia w Dęblinie. Wartość umowy ma wynieść 4,6 mld dolarów.

Nowy filmik Ministerstwa Obrony Narodowej jest utrzymany w „hollywoodzkim” stylu.

 

W podobnej konwencji wyprodukowano filmik w sierpniu ub.r. – wideo przedstawiało naradę w gabinecie Mariusza Błaszczaka. Kwestie związane z myśliwcami F-35 zostały zamieszczone również w filmiku MON z lipca 2019 r. Już w tamtym wideo minister obiecał szybki zakup samolotów.

Sprawa myśliwców została wyśmiana przez użytkowników sieci. Niektórzy z nich wiążą najnowsze doniesienia z wcześniejszymi zapewnieniami resortu.

Doleciały już te helikoptery zapowiadane przez poprzedniego MON?” – zapytał retorycznie jeden z czytelników portalu Gazeta.pl.

/nt/

Źródła: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
27 stycznia 2020 20:43

To bardzo dobry zakup.

Tom&Jary
Tom&Jary
28 stycznia 2020 12:45

Przykład Kurdów pokazuje jak wychodzi się na sojuszach z USA w 1970 to samo zrobili Kambodży zostawiając sojuszników na pastwę Czerwonych Kmerów. Obecny rząd robi cały czas lo$a amerykaną a mówi nam ze to sojusznik. Dobrze mamy żyć z każdym to gwarantuje bezpieczeństwo,mądra dyplomacja, a nie banda obrażonych gówniarzy.

Rafał P
Rafał P
28 stycznia 2020 18:22

A Duduś macha i woła: panie pilocie, dziura w samolocie.