Rozpoczął się proces wdowy po prezydencie Adamowiczu

Rozpoczął się proces wdowy po prezydencie Adamowiczu

Dziś przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces europosłanki z ramienia KO, Magdaleny Adamowicz, która jest oskarżana o ukrywanie dochodów oraz błędne rozliczanie podatku za wynajem kilku mieszkań.

Przedstawicielka opozycji nie przyznaje się do zarzucanych jej przestępstw.

 

„Absurdalny jest zarzut, że prowadziłam rzekomo działalność gospodarczą. 700 tysięcy Polaków rozlicza się z wynajmu mieszkań ryczałtem. Tak też było i w naszym przypadku. Płaciłam 8,5 procent ryczałtu od przychodu. Wybierając ryczałt tak naprawdę zapłaciłam ponad 2,5 tysiąca złotych więcej niż gdybym miała prowadzić insynuowaną mi działalność gospodarczą, bo nie odliczałam, jak przedsiębiorcy, żadnych kosztów” – Adamowicza powiedziała w gdańskim sądzie.

Stwierdziła także, że zarzucenie jej, iż wynajmowała 11 nieruchomości, jest błędne.

„Na 62 stronie aktu oskarżenia prokurator insynuuje, że w latach 2011-12 wynajmowałam 11 nieruchomości. To nieprawda. Nigdy nie posiadałam i nie posiadam tylu mieszkań. W tym okresie wynajmowaliśmy z mężem 5 pięć mieszkań” – kontynuowała zeznania, dodając, że zawsze rozliczała się z dochodów w 100%.

 

Europosłanka uważa, że proces jest próbą odwrócenia uwagi od kontrowersyjnych działań prokuratury prowadzonych wokół jej męża – prezydenta Pawła Adamowicza.

„Bo tylko on [proces] może osuszyć bagno oszczerstw wylewanych na moją rodzinę od lat. Oszczerstw wylewanych w rządowych mediach na podstawie fałszywych przecieków z rządowej prokuratury” – napisała w mediach społecznościowych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Magdalena Adamowicz, z domu Abramska, jest doktorem nauk politycznych. W Parlamencie Europejski zasiada od czasu rozpoczęcia jego IX kadencji (od 2019 r.).

Mąż polityczki, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, został zamordowany przez zamachowca, który popełnił zbrodnię ze względu na swoją nienawiść do PO

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
22 lutego 2021 17:26

Morawiecki przepisał na żonę i nie musi płacić żadnych podatków.
Wiadomo, bizMesmen.

Bart
Bart
23 lutego 2021 07:30

Tak, nieświętej pamięci Szyszko za złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego też nie poniósł żadnych konsekwencji.

marian
marian
23 lutego 2021 06:51

Jeżeli chodzi o Adamowicza, to szkoda człowieka, ale 5 mieszkań, to dopiero ciekawa sprawa ??? Pamiętajmy, że każda władza korumpuje!

pinki
pinki
23 lutego 2021 15:15
Reply to  marian

A jaką ogromną powierzchnię gruntów mają rolnicy i ksieżą, Muszą być niezwykle skorumpowani. Ruszaj Marian do boju. Mażesz ich prześwietlić i fakty przestawić jak tutaj znowu zajrzysz. Będę czekał na wyniki Twojego dochodzenia.

Rafapon
Rafapon
23 lutego 2021 17:50
Reply to  marian

Ciekawa sprawa? No to spróbuj wyjaśnić. Może idzie o to, że jedni wolą przeputać pieniądze na jakieś porsche, a inni wolą za to kupić mieszkanie, bo ono nie tylko że nie traci na wartości, to z reguły zyskuje.

Marek
Marek
24 lutego 2021 10:26
Reply to  marian

Nie bardzo rozumiem te insynuacje, jak się nie zna faktów to lepiej nie insynuować że posiadane mieszkania są z korupcji. Sam znam osoby posiadające po kilka mieszkań czy domów i jakoś nikt im korupcji nie zarzuca.