Rozum nam się zdrzemnął?

Rozum nam się zdrzemnął?

Silna opozycja jest jedyną nadzieją na powstrzymanie demolki państwa i powrót do normalności.

Rozum – jeśli akurat jest – służy człowiekowi m.in. do oddzielania prawdy od krętactwa, szczerości od obłudy i uczciwości od hochsztaplerki. Gdy rozum śpi, budzi się agresja, nietolerancja, zawiść oraz pozostałe upiory. Bywa, że rozum tylko się zdrzemnie, znużony obroną przed nacierającym chamstwem i głupotą – a wtedy człowiek traci zdolność oddzielania spraw naprawdę ważnych od plew informacyjnych, które wabią i przyjemnie łaskoczą nasze wstydliwie ukrywane przywary.

Zaczął się karnawał. Sypnęło śniegiem i dzieci wybiegły radośnie, by oddać się białemu szaleństwu lub choćby ulepić sobie Macierewicza. Ale i dorośli nie stronią od dziecinnych zabaw. Ryszard Petru odpękał w Wigilię i Święta swoje dyżury sejmowe, po czym wyskoczył na chwilę z przyjaciółką do Portugalii. Media, nawet te przytomne, natychmiast narobiły rabanu, dmuchając przez kilka dni w plotkarski balon, jakby w ojczyźnie trwał akurat martwy sezon ogórkowy. Ciekawe, że dziennikarze nie pytali równocześnie, gdzie i dlaczego zniknął marszałek Kuchciński w czasie, gdy w jego Sejmie trwa zamieszanie, które osobiście wywołał. Nikt się też specjalnie nie zainteresował, dlaczego pan prezydent Duda śmignął sobie na narty i cały ten kryzys parlamentarny oraz kilka innych spraw kraju, ogarniętego polityczną gorączką, ma w du…żym lekceważeniu. W czasie, gdy dogorywa demokracja – media, część polityków, a także niektórzy z nas, zachowali się jak dzieciaki, które porzucają swoje zabawy i wyskakują z piaskownicy, żeby podglądać dwoje migdalących się dorosłych.

Ryszard Petru, być może dla odwrócenia uwagi, ruszył negocjować z PiS rozwiązanie sejmowego pata. Grzegorz Schetyna, z którym szef Nowoczesnej niedokładnie uzgodnił ten ruch, dociął mu złośliwie, że po powrocie z Portugalii „znalazł się w innej strefie klimatycznej i powinien ważyć słowa”. Ten średni raczej bon mot, powtarzany w mediach przez kolejne trzy dni, zachwycił PiS, dla którego sztama opozycji stanowi poważne zagrożenie, a zmartwił myślącą część społeczeństwa, dla którego silna opozycja jest jedyną nadzieją na powstrzymanie demolki państwa i powrót do normalności. Oto sensacja sezonu: Schetyna poprztykał się z Petru! Poszła w lud bzdurna sugestia, że rozłamu opozycji tylko patrzeć, chociaż obaj liderzy świetnie wiedzą, że wyborcy do końca świata nie wybaczyliby im, gdyby osobiste ambicje przedłożyli ponad wspólne ratowanie resztek demokracji. W tym czasie prawie nikt (poza „Wyborczą”i koduj24.pl), nie zatrąbił na alarm, gdy Kaczyński zapowiedział w wywiadzie dla PAP „intensywne prace” nad ordynacją wyborczą, która jego zdaniem jest… kaleką i niewiarygodną „kontynuacją niby-wyborów w PRL-u”! Bo kogo obchodzi coś, co nie jest szczególnym zaskoczeniem (przecież Kaczyński już tak ma…), skoro dokoła tyle pierwszorzędnych sensacji…

Oto wyszło na jaw, że człowiek, który już drugi rok niemal cały swój prywatny czas poświęca służbie społecznej i zbudował zaskakująco potężny front obrony demokracji, dostał jakieś pieniądze na przeżycie! Niesamowite. W czasach organizacyjnego rozgardiaszu, gdy przyszło na gwałt tworzyć forum integrowania i wymiany informacji dla dziesiątków tysięcy ludzi, a potem bronić go przed trollami i hakerami, tymczasowa rada KOD nie powołała komisji, nie rozpisała przetargu, nie zebrała ofert i nie negocjowała z potencjalnymi wykonawcami, tylko skorzystała z będącej „pod ręką” firmy informatycznej Kijowskiego i podpisała z nią umowę. Z dotychczasowych informacji wynika, że z ok. 90 tysięcy zł łącznie przekazanych tej firmie w ubiegłym roku, do kieszeni Mateusza trafiała co miesiąc oszałamiająca kwota 2.500 złotych… Nic to, że ujawniono całą dokumentację finansową, że na wszelki wypadek zamówiono jeszcze audyt i że grillowany ze wszystkich stron, zakłopotany i przygnębiony szef KOD-u kilka razy przepraszał publicznie za to działanie – niefortunne, niestosowne, niezręczne i dowolnie innej nazwy – oraz za swój oczywisty brak doświadczenia i wyczucia. Kogo interesuje, co się stało naprawdę? Komu chce się czekać na pełne wyjaśnienia i wynik audytu? Ma się dziać! I pewnie dlatego trzeźwy skądinąd dziennikarz, prowadzący dyskusje polityczne w przytomnej na ogół stacji TVN24, łamiącym się głosem rzucał swoim rozmówcom dramatyczne pytanie: – Czy to już koniec KOD-u?!

Funkcjonariusze PiS triumfują: KOD to już nie tylko mała grupa ludzi gorszego sortu, oderwanych od koryta lewaków, którzy nie mogą się pogodzić z wynikiem wyborów. Teraz to już przestępcza organizacja, znana z koszmarnych przekrętów, gdzie datki biednych ludzi do puszek trafiają wprost do kieszeni kombinatorów, żądnych władzy. Cóż im się dziwić, skoro elementy tej narracji znaleźć można także wśród nas, na naszym forum. Razem z rządzącymi – huzia na Kijowskiego! I jakoś nikt przy tej okazji nie wypomniał szalejącym z radości fanom Kaczyńskiego, że w latach 2010 – 2012 firma Guru Control Systems dostała od PiS nie kilkadziesiąt tysięcy, tylko ok. 3 mln zł za bardzo wątpliwą obsługę informatyczną. Nikt nie przywołał faktu przelania przez PiS 186 tys. zł na konto wydawcy, który od razu zapłacił 160 tys. prezesowi Kaczyńskiemu za książkę „Polska naszych marzeń”, którą podobno napisał (nie czytałem). Nikt nie przypomniał, że w czasie kampanii do europarlamentu dwa lukratywne zlecenia, opiewające na łączną sumę 550 tys. zł, dostała od PiS wrocławska agencja powiązana z żoną Adama Hofmana, wykonując kampanię partyjną w Internecie, którą zrealizować miał poseł Mariusz Kamiński… Nie wspomina się też o firmie pana Tomaszewskiego, kuzyna Kaczyńskiego, który wcisnął PiS-owi jakieś oprogramowanie do wykrywania rzekomych fałszerstw wyborczych za sto tysięcy i tak go przypiliło, że Brudziński w Wielki Czwartek musiał wysłać kierowcę z umową do podpisu aż pod Ciechanów…

Rozmawiałem o tym ze znajomym dziennikarzem, obecnie z krajowej ekstraklasy. Powiedział: – Przecież to stare dzieje, sprawy przebrzmiałe i nieaktualne, a tutaj mamy świeżutką aferkę, pewnie niedużą, ale taką, która może wpłynąć na losy opozycji, a może i całego kraju, no więc nie można się dziwić medialnym emocjom… itd. Odpowiedziałem mu, że ta „aferka” wpłynie na losy czegokolwiek tylko o tyle, o ile sensaci zdołają rozdmuchać i zohydzić zwyczajną, choć niewątpliwie sporą i przykrą niezręczność człowieka niedoświadczonego w polityce. Bo tyle na razie można powiedzieć, zanim sprawy finansów KOD-u nie wyjaśnią się ostatecznie. Natomiast jeśli chodzi o aktualności – to zaproponowałem znajomemu, by w oczekiwaniu na wynik audytu w KOD szerzej zainteresował swoich odbiorców kilkoma pilnymi tematami. Na przykład protestem głodowym ludzi z Opolszczyzny, przeciwstawiających się klepniętej już przez rząd koncepcji Patryka Jakiego przyłączenia do miasta okolicznych wsi, ze szkodą dla mieszkańców. A warto się tym zająć, bo brak zainteresowania mediów (z nielicznymi wyjątkami w postaci koduj24.pl), a co za tym idzie reakcji władz, powoduje, że desperacja rośnie, a pogotowie zabiera kolejnych wycieńczonych protestujących. Dla wielu ludzi z pewnością interesująca byłaby również wiadomość, że mimo dziury w budżetach zawłaszczonych przez PiS mediów elektronicznych, zarządy Radia i TV przyznają sobie ogromne podwyżki uposażeń, a niejako przy okazji Jacek Kurski dał Marcinowi Wolskiemu sowitą nagrodę specjalną za koszmarną „Szopkę w muzeum”, na którą wpłynęło wiele skarg za treści wulgarne, ksenofobiczne, rasistowskie i nawołujące do nienawiści. Można by też skupić uwagę Polaków na zastraszająco rosnącej liczbie przypadków napaści na obcokrajowców (kilkunastu pobitych tylko w ostatnim miesiącu), które dla Mariusza Błaszczaka są „marginesem marginesów”, a także przeciwstawić się tolerowanej, a nawet podsycanej przez władzę ksenofobii. Warto również szerzej upowszechnić wiadomość o skoku rządu na ogromną kasę wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, którymi dotąd zawiadywali samorządowcy. I może też upublicznić mało znane, a wielce kompromitujące stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości, które w oficjalnym piśmie zaaprobowało obecność faszystowskich symboli (np. krzyża celtyckiego zastępującego swastykę) w przestrzeni publicznej, podkreślając równocześnie, że czynią to w obronie demokratycznych wartości, takich jak wolność słowa i prawo do demonstrowania odrębnych poglądów…

Znajomemu dziennikarzowi „z górnej półki” zaproponowałem kilka jeszcze alternatywnych tematów, niewątpliwie równie aktualnych i w moim przekonaniu ważniejszych, bardziej godnych szerokiego upowszechnienia. Obyło się bez większego entuzjazmu i podziękowań. Społeczne zainteresowania pewnie więc nadal będą skupiane na tym, co powiedzieli lub o co się potknęli ludzie ze świecznika.

***

Obserwując ostatnie wydarzenia, odnoszę wrażenie, że myślenie zastępowane jest coraz częściej reakcjami instynktownymi, z rosnącym udziałem instynktów niskich. Przybywa ludzi, dla których homo sapiens jest niezasłużonym komplementem. Ewolucja chyba zaczęła się cofać, bo coraz szczelniej otaczają nas osobnicy dumni z przynależnego im statusu homo erectus, jako że właśnie „wstają z kolan”. A my?

Andrzej Karmiński

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

43
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
27 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
JacekkrzychWaldemarkrakusHiszpan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Tak. Trzeba było przelewać kasę na fikcyjne firmy.

tuff
tuff

o tobie cheremes i tobie podobnych jest ten tekst

Maciek123454321
Maciek123454321

Ooo, nowy troll się nam narodził.

Sławomir
Sławomir

Koalicja rządząca nie kieruje się rozumem, ani moralnością i przyzwoitością, reżim realizuje poddańczo wolę bożka z Żoliborza.

pasztet wigilijny
pasztet wigilijny

klęska

Rebeliancik
Rebeliancik

ONET dał się podpuścić PISbolszewii i dzielnie sekunduje nagonkom na Petru i Kijowskiego. Popieram, decyzję Kijowskiego aby samemu zadbać o ochronę strony internetowej młodego KOD-u. Czy miał to zlecić hakerom od Putina a lbo innym, którym zależy na zniweczeniu tego projektu (KOD-u)? Udostępnienie oprogramowania strony internetowej w celu rozbudowy jej ochrony komukolwiek jest bardzo ryzykowne w kontekście hakersko/politycznym. Tego typu zlecenie raczej nie wpisuje się w ogólne zagadnienie wolontariatu. Wymaga to specjalistycznej wiedzy i doświadczenia oraz odpowiedzialnośći za wykonanie zlecenia a to wszędzie kosztuje. Zapłata za tą dodatkową pracę pochodziła z firmy zewnętrznej. A ponad nie otrzymywał Pan Kijowski wynagrodzenia… Czytaj więcej »

krakus
krakus

cześć Mateusz, przykryliście medialnie swoimi fakturami złodziejstwo w peowskim warszawskim ratuszu

Jacek
Jacek

A nazwisko Kotas i Radziwiłł mówią ci coś?
A przy okazji przypomnij kto uwalił niedoszłe referendum?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Nie wiedziałem, że „Rzeczpospolita” Hajdarowicza to pisbolszewia – dzięki za oświecenie… ;)))))))

P.S. Może lepiej zabierz się za organizację Powszechnego Strajku Absencyjnego Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych PRL. Towarzysz Mazguła posłuży ci fachową pomocą – ma doświadczenie w przeprowadzaniu „wydarzeń kulturalnych”… ;)))

Jacek
Jacek

Kolejny,który utknął w Czerwcu 1992!!!

krakus
krakus

Już na wstępie kłamstwo.

Powrót do normalności następuje teraz. Nie chce społeczeństwa obywatelskiego którego kastą nadludzi są homoseksualiści, lewacy i kolorowi a pariasami biali i katolicy którzy mają służyć tym pierwszy. Idealny przykład to Niemcy. Kolorowe nieroby leżą na pryczach bawiąc się telefonami, a sprzątają po nich w ramach wolontariatu białe młode Niemki. To przerażająca wizja. Dlatego chce społeczeństwa narodowego. Nie chce być prześladowany za to że mam biały kolor skóry i za to że jestem katolikiem. Chce być wolny.

Andrzej
Andrzej

Bywa, że rozum się zdrzemnie. Bywa, że zaśnie na dłużej. Ale to już chyba jest śpiączka…

Marian Piskarski
Marian Piskarski

Ale nie jestem krakus katolikiem prawdziwym tylko bardzo obludnym. Ci ludzie uciekali przed śmiercią i głodem ale Was to nie interesuje. Krzyczycie że problem należy rozwiązać albo że ktoś nie daje rady. Jak rzadzicie Europa albo światem to zakończcie wojny

krakus
krakus

to niech zaczną uprawiać ziemię, Polsce nikt nigdy przez ostatnie 1000 lat nie pomógł, u podstawy problemu leży islam

Jacek
Jacek

Rozumiem, że IRA (sprawca największej liczby ofiar śmiertelnych zamachów terrorystycznych w Europie od 1970) jest organizacją islamistyczną… A swoją drogą ponoć pogrobowcy tej niesławnej organizacji znowu działają.

krakus
krakus

to jest walka z UK które okupuje północą Irlandię, myślisz że UK weszła do Irlandii po dobroci? pewnie o wielkim głodzie wywołanym przez UK w Irlandii też nie słyszałeś

Dobrze wiesz że mam na myśli obecny islamistyczny najazd na Europę.

Jacek
Jacek

A słyszałeś o obozach szkoleniowych w Libii? Wiesz kto tam się szkolił?

Waldemar
Waldemar

To nie żaden „krakus” tylko pisiakowy boot, który na każdy temat wysyła posty, w których albo cytuje nagłówki z „GPC” i „Wsieci”, albo obrzyguje dość bezmyślnie KOD i PO. Proponuję traktować NON EST, jak to się mawia po pisiemu.

Jacek
Jacek

(…)to niech zaczną uprawiać ziemię,(…)
Jakbyś się naprawdę interesował tematem to byś wiedział, że przed wybuchem wojny doszło do gwałtownego pustynnienia… Swoją drogą takie zjawiska stały u podstaw ludobójstwa w Ruandzie i dyktatury Aidida w Somalii.

lsd
lsd

Nikt nie pomógł? Biedactwo, setki miliardów euro nie trafiło do twojej kieszonki, Nie załapałeś się na pomoc z UE, stąd ten kwik. Nie brakuje takich, co specjalnie zapisali się do PIS, licząc tak jak mąż pani premier na hojne datki z UE (takie marne 25 mln PLN), przecież to teraz ich koledzy będą rozdzielać środki.

lsd
lsd

Jaki powrót do normalności, to przecież PRL, ci sami ludzie, te same hasła. Co dał ludziom PIS? 500+ nie powstało wskutek oszczędności tylko poprzez dalsze zadłużenie. Przy czym co ciekawe Morawiecki wygadał się z kwotą o jaką zwiększyli zadłużenie państwa, a ta była o wiele wyższa niż szacowane koszty wypłat. Co się stało z resztą kasy panie krakus? Moje pieniądze przekazane na KOD to moja sprawa, moralizatorów z prawicy nie potrzebuję. Za pracę się płaci i ta zapłata nie jest wysoka biorąc pod uwagę czas świadczenia usług i to iż ponad połowa tej kwoty zasiliła budżet państwa (VAT, podatki CIT,… Czytaj więcej »

Adam
Adam

Wolny? Ty?
Masz umysł zniewolony rasizmem, ksenofobią, „prawdami objawionymi” przez Kaczyńskiego i jego PIS-owczyków. To jak możesz być wolny.? OBUDŹ SIĘ I ZACZNIJ MYSLEĆ. SAM. O ile jeszcze potrafisz.

krakus
krakus

przez? To oni wyszli z ofertą do takich ludzi jak ja.

Jacek
Jacek

Rozumiem, że w twoim życiu przez ten rok zaszła dobra zmiana…

krakus
krakus

A ja dzisiaj ze śniegu ulepiłem na polu bałw…. Kijowskiego.

Sławomir
Sławomir

To zobacz pisiorku ci ci wyszło, tradycyjny bałwan kaczyński.

Zgredzinka
Zgredzinka

Krakus, oddaj pola innym trollom, bo naprawdę za krótki jesteś na ten portal.

Damis
Damis

Jak już pisałem Mateusz wszystko wyjaśni i powinien dalej zostać liderem KOD nie ma innej opcji teraz. Pan zastępca widać niewiele robił w KoD że nawet nie wiedział że firma Kijowskiego obsługuje KoD takie jego zaangażowanie. Przykre bo teraz dużo ma do powiedzenia

Krakowiak
Krakowiak

Dziękuję Autorowi za ten wpis -każdy koder(ka) powinien to przeczytać!!! Jeszcze zanim pójdzie spać…

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur

Jak na razie nie wiemy, czy ta rzekoma firma wykonywała jakiekolwiek usługi. Czy pan MK zajmował się komputerami, czy tworzeniem KODu? Ewidentnie sytuacja wygląda na prymitywne cwaniactwo i to samo w sobie jest dyskwalifikujące, niezależnie od wielkości kwot na tych fakturach. Nie może być tak, że jeden człowiek bierze na zakładnika potężny ruch społeczny i organizację mającą 9 tyś zarejestrowanych członków oraz kilka razy więcej sympatyków. To jest ważne dla KODu, żeby miał sensowne kierownictwo, a nie pana, któremu się wydaje, że wszystko może i z nikim nie musi niczego uzgadniać. Chwilowa afera nie będzie miała złych skutków, jeśli zostanie… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego w takiej sytuacji nie można zaatakować PISuary wypominając im STO wpadek z 2016 roku. W ten sposób robi przecież PISuar od przeszło roku.

Jacek
Jacek

No właśnie… czas audytu PO się skończył teraz jest czas zasług własnych!

Janka
Janka

Już się wypowiadałam w innych komentarzach, więc tylko krótko powtórzę, problem z fakturami trzeba wyjaśnić niewątpliwie, księgi rachunkowe Stowarzyszenia jest łatwo skorygować, to jest prosta sprawa nie wymagająca żadnej dyskusji w mediach, ale ważniejsze jest otoczenie Pana Mateusza, które to widziało od paru miesięcy i nic nie zrobiło aby to wyprostować. Znów się kieruje dyskusję na mało ważne zagadnienie, a ważniejsza sprawa jest pomijana. W Zarządzie KOD jest jakaś szuja, która podkłada świnie Panu Kijowskiemu. Dopóki szuja nie zostanie ujawniona i wyeliminowana nie powinno być żadnych wyborów do Zarządu Głównego!!! A Panu Mateuszowi powinno być przyznane stosowne wynagrodzenie za poniesione… Czytaj więcej »

jurek
jurek

Nie ma co liczyć, że przekaziory, tak zwykle łaskawe i zapominające o aferach pisu, będą trzeźwo oceniały wydarzenia. Mechanizm leninowskiego pożytecznego idioty działa. Porzekadło o karpiach czekających na wigilię jest prawdziwe. Efekty mamy od ponad roku.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Przeszło 90 tys.zł za 6 miesięcy (czyli 180 tys. w skali roku) „na przeżycie” ? Powiesz Pan to w twarz emerytce dostającej 1200 zł, z czego połowa idzie na opłaty, a druga połowa na lekarstwa konieczne do przeżycia ???… Bajeczki, że on z tego dostawał „żałosne” 2,5 tys. możesz Pan opowiadać tylko takim samym lemingom, którym rozum nie tylko się zdrzemnął ale całkowicie wyparował… ;))) Gdzie w takim razie podziała się reszta tej kasy skoro „firma” to tylko sam Kijowski i jego żona ?… Mają rozdzielność majątkową (przeprowadzoną sądownie) ?… No i te „kontrargumenty” w stylu „A u was w… Czytaj więcej »

Sławomir
Sławomir

Pisiorku zakłamany, dwa razy tyle, ale miesięcznie to my Polacy musimy w szambo wyrzucać na nienawistną mumię z Żoliborza.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Nie wiem o jakiej mumii piszesz ale tak czy owak, nie na temat. Ze swoimi obsesjami zwróć się do fachowca – ja nim nie jestem, więc ci nie pomogę…

Janka
Janka

Bardzo dobry artykuł, dziękuję Autorowi. Potrzeba więcej takiego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość z pewnego dystansu do spraw. Z dala ma się szerszy horyzont, widać więcej, wiec bardziej obiektywnie. Ostania awantura w Sejmie wzięła się z tego, że opozycja w Sejmie, a społeczeństwo pod Sejmem stanęli w obronie wolności mediów, OK! Ale, tak jak zresztą słusznie zauważa Autor , media w dużym stopniu biorą udział w całym kryzysie polityczny w kraju. To, że PiS podjął działania, aby ograniczyć dostęp dziennikarzy do posłów, chyba nie wzięło się z niczego. Często na robienie nagrań w Sejmie posyłani są dziennikarze młodzi, z małym… Czytaj więcej »

Misio
Misio

Przeczytalem caly ten tekst z uwaga, Z takim mysleniem, leaderami, wartosciami skazani jestescie na nautralne wyginiecie. Ostatecznie przy KOD zostana tylko ci, ktorzy realnie na rzadach PiS traca: wszelkeij masci przekreciarze (chocby podatku VAT na paliwo), byli SBecy majacy nadzieje na dawne apanaze, ktore im przepadna od wrzesnia i ci, ktorzy za czasow POprzednich rzadow narobili przekretow a teraz sie boja, ze ktos ich z tego rozliczy…. A w calej masie spoleczenstwa niewiele jest takich ludzi… Wystarczy poprzatrzec jak spadala liczba uczestnikow na zaKODowanych marszach.

Hiszpan
Hiszpan

wg, „misiowego” schematu już nie powinno być pisu………a jest.

Hiszpan
Hiszpan

Bardzo doby artykuł. zgadzam się w 100%..Jak obserwuję ‚kunszt dziennikarski” części dziennikarzy, która straciła pracę w TVP, i części nadal działającej w Polsacie, TVN to widzę ich wielką zasługę w wygranej ” Dobrej Zmiany”. Regularnie czytuję oko press – to jest dziennikarstwo,

krzych
krzych

Pisze Pan „Rozmawiałem o tym ze znajomym dziennikarzem, obecnie z krajowej ekstraklasy. Powiedział: – Przecież to stare dzieje, sprawy przebrzmiałe i nieaktualne, a tutaj mamy świeżutką aferkę, pewnie niedużą, ale taką, która może wpłynąć na losy opozycji, a może i całego kraju, no więc nie można się dziwić medialnym emocjom… itd.” I ten znajomy dziennikarz ma 100 procentową rację, rolą mediów jest informowanie na bieżąco a nie odgrzewanie sucharów. Sucharami powinna zajmować się opozycja przypominając i wytykając obecnemu nierządowi i jego CZŁONKOM ich zamierzchłe aferki i przekręciki. Przypomnieć wystarczy jak pis gdy był w opozycji robił z igły widły przy… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

(…)Pisze Pan „Rozmawiałem o tym ze znajomym dziennikarzem, obecnie z krajowej ekstraklasy.(…)
A ja mam inne pytanie…czy znudziło im się już zajmowanie tylko opozycją? Jeśli uwaga publiczna przez cały rok jest skupiona na opozycji to co świadczy to o polskiej polityce? Naprawdę Dobra zmiana ma tak mało sukcesów, że tak łatwo przykryć je jazgotem antyPO?