Ruszył proces b.radnej PiS za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego stalinowcem i agentem NKWD

Ruszył proces b.radnej PiS za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego stalinowcem i agentem NKWD

W Sądzie Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces byłej radnej PiS Anny Jaśkowskiej za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem, komunistą, agentem NKWD, który kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich”. Opisywaliśmy sprawę m.in. w artykule „Synowie Tadeusza Mazowieckiego pozwali radną PiS za obrażanie ich ojca”.

Jaśkowska wypowiedziała te słowa podczas sesji rady miasta Lublin w maju ubiegłego roku, kiedy dyskutowano o uchwale w sprawie nazwania jednej z nowych ulic aleją Tadeusza Mazowieckiego. Teraz przed sądem stwierdziła, że jej wypowiedź została wyrwana kontekstu, a ona tylko cytowała informacje o Tadeuszu Mazowieckim dostępne w internecie.

Chciała w ten sposób „skontrapunktować radnych PO, którzy w uzasadnieniu uchwały wystawili Mazowieckiemu laurkę oderwaną od obiektywnej informacji historycznej” – powiedziała była radna PiS. Podtrzymała w sądzie swoją opinię, że Tadeusz Mazowiecki jest – jak się wyraziła – „postacią niejednoznaczną”.


Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na 25 czerwca. Synowie pierwszego niekomunistycznego premiera domagają się od Jaśkowskiej opublikowania przeprosin w mediach, a także wpłacenia 20 tys. zł na Towarzystwo Więź, związane z pismem, które stworzył Tadeusz Mazowiecki. Dodajmy jeszcze, że Anna Jaśkowska w ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie uzyskała mandatu radnej.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndaWaldemarandrzejZbyszekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

O matko, co ten babon na zdjęciu robi ??? Udrożnia kanalizację ???

Zbyszek
Zbyszek

A mogę zacytować co o owej Jaśkowskiej piszą ludzie w internecie? Tak sobie wyrwę z kontekstu….

andrzej
andrzej

Władza opierająca się na takich pomówieniach i intrygach spełnia faszystowskie strategie.

Waldemar
Waldemar

Tego typu ludzie, jak mawiał prof. Bartoszewski, nie są w stanie obrazić. Oni mogą tylko obrzygać.

Waldemar
Waldemar

I jeszcze jedno. Faktycznie PiS dal głos pewnej części społeczeństwa, nieobecnej do tej pory na scenie publicznej. Coraz częściej przekonuję się, że dla tejże sceny nie była to żadna strata. Wręcz przeciwnie.

Anda
Anda

Mimo kąśliwych komentarzy należy dodać: to babsko powinno odpowiedzieć za swoje chamstwo. Choć bezczeszczenie pamięci o wybitnych Polakach to już pisowska norma, nie znaczy to, że należy dawać na to przyzwolenie.