Ryszard Czarnecki show!

Ryszard Czarnecki w czołówce najgorszych europosłów

Dzień w mediach bez Ryszarda Czarneckiego to niewątpliwie dzień stracony.

O Ryszardzie Czarneckim najprościej można powiedzieć, że zna wszystkich, wie wszystko, jest wszędzie, wszędzie bywał (niemal w każdej partii), jest – po prostu – Wszystkim. Dzień w mediach bez Ryszarda Czarneckiego to niewątpliwie dzień stracony. I nie wiem, czy to dziennikarze biją się o obecność (choć okruch obecności!) tego wielkiego polityka, czy też Ryszard Czarnecki jest obstawiony armią asystentów, których jedynym zadaniem jest promować polityka w mediach, rozsyłać informacje o jego pełnej gotowości do wypowiedzenia się na każdy temat, o każdej porze, dla każdej stacji. Zapewne są też stacje, które mają go na stałe w swoim grafiku, jak poranną modlitwę czy sprawozdanie z kolejnej mszy, pielgrzymki lub cudu. Bo też Ryszard Czarnecki jest prawdziwym cudem w polityce. Człowiek Renesansu, o głębokiej wiedzy, szerokich układach, wielkich wpływach, wszechstronnych umiejętnościach. A jaki mówca! A jaki rozmówca! Światowiec i patriota w jednym. Do tego posiada niezwykłą moc dzielenia nie tylko swoich zainteresowań z innymi, ale i dzielenia się swoim ciałem. Potrafi być naraz w kilku miejscach: w Brukseli, Strasburgu, w Warszawie i w Toruniu. Zdawać by się mogło, że poseł europarlamentu i jego wiceprzewodniczący jest pochłonięty sprawami Europy. Jak twierdzi wielu posłów i posłanek (spoza PiS) praca w europarlamencie wymaga czasu, zaangażowania, obecności i aktywności. Ale poseł Czarnecki jest ponadto, on wyprzedza wszystkich kolegów, przewiduje, antycypuje, o wszystkim wie, wszystkim zarządza i dlatego może dzielić swoje ciało na kilka miejsc, w których jest pożądany, niezbędny, zbawczy: na telewizyjne studia, Dom Partii na Nowogrodzkiej, apartamenty ojca Rydzyka, polski Sejm, miejsca tajnych narad ministrów, generałów, służb, Episkopatu zapewne też. Żadne ciało polityczne i duchowe bez Ryszarda Czarneckiego nie jest pełne. Jakie szczęście ma obecnie PKOl, że Ryszard Czarnecki tam kandyduje na szefa! Co tam kandyduje?! On już nim jest. Tacy jak on nie kandydują, im się należy!

Ryszard Czarnecki zapewne nie będzie prezydentem, nie dlatego, że nie może, ale dlatego, że ta pozycja polityczna jest w Polsce poważnie skompromitowana. Ryszard Czarnecki nie lubi siedzieć w przedsionku i błagać o dostęp do Prezesa jak prezydent Duda. Czarnecki lubi pociągać za sznurki, lubi organizować tajne spotkania, ma Swoje Wielkie Pomysły. Wielkim politykiem ten polityk jest.

I tylko małe pytanie do dziennikarzy: „czy musicie?”, „czy musicie sprowadzać politykę i opinię publiczną na poziom posła Czarneckiego?” Poseł Polski nie zbawi, ale media ściąga do swojego poziomu. Czy można choć jeden tydzień w kwartale zorganizować w mediach bez pana posła? Nikt wtedy nie straci pracy, telewidzowie odetchną, pan poseł troszkę odsapnie i w Polsce zrobi się nieco normalniej. Na jeden tydzień.

Magdalena Środa
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
PędziwiatrKornelMariolaeugoJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Pajac ze złamanym kręgosłupem.

Zwinka
Zwinka

Hmmm…Złamać to się może coś twardego. Giętkie się nie łamie, tylko wygina. I nawet nie boli.

Sławomir
Sławomir

Pajac to siedzi z długopisem i pozwala by nawet antek paranoja pluł na niego, a to jeno złamas, który dla bycia przy korycie nawilży każdemu.

Hiszpan
Hiszpan

Po raz kolejny zgadzam się z Panią Magdaleną. Niestety i My i dziennikarze jesteśmy winni istnienia takich politycznych potworków. Tolerujemy i pielęgnujemy takie chwasty, zaśmiecają nasze życie publiczne i stanowią „zły przykład” dla społeczeństwa, szczególnie młodych ludzi. Niestety.

rysiek z bazin
rysiek z bazin

Wielki niezwykle uzdolniony człowiek polityk polak. No może syna ma jeszcze niesutawionego…ale już nad tym pracuje

eugo
eugo

Ma trzech synów,dwóch już jest ustawionych.
Jeszcze trwa mać,bo trzeciego trzeba wprowadzić
na salony polityczne.

antymoher
antymoher

SŁUSZNA UWAGA.

bart
bart

Że też z naszych podatków musimy od lat utrzymywać tego otłuszczonego darmozjada. Odkąd pamiętam. czarnecki zajmuje się dokopywaniem przeciwnikom politycznym. Człowiek, który w życiu nic pożytecznego nie zrobił.

mędrkowski
mędrkowski

Kariera tego pana świadczy o jego „politycznym nosie”. Czy takie parcie na PKOl, nie świadczy o zbliżającym się końcu pisolandu? Ten pan najlepiej wie.

jurek
jurek

Zacznijcie może, dziennikarze i publicyści, od nienazywania tego bufona wiceprzewodniczącym PE, jakby to on był tym jedynym. Jest ich, wiceprzewodniczących, CZTERNASTU i jest drugi Polak, Bogusław Liberadzki (SLD). Funkcje te są z klucza partyjnego. „Wielkość” tego osobnika jest nadymana w przekaziorach i jest ewidentnie przykładem jaką one odegrały złą rolę w zawłaszczeniu władzy przez okupanta.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Wyjątkowo oślizgły typ człowieka – jeśli go tak można jeszcze nazywać. Takie „g” które przylepi się do każdego, kto nieco lepiej od niego pachnie a zwłaszcza pieniędzmi i pozycją . To typ co to; dla kariery modli się pod figurą, – wszystko mu jedno pod którą. Jak pisał Jan Sztaudynger. Dlatego – podobnie jak Pani Profesor – dziwię się, że dziennikarze a i ten portal też się nim zajmują.

magdalena
magdalena

To były poseł samoobrony, przeszedł do PISu, jak Samoobrona zaczęła upadać. Nie lubię takich ludzi, co zmieniają barwy klubowe i przekonania jak rękawiczki. Dla mnie jest to przemądrzały buc z kasą i tyle w tym temacie.

Mariola
Mariola

To jest dopiero obatel = tłusty miś, który na wszystkim się „zna” , a na sporcie najmniej więc trzeba według standardów pisowskich tam właśnie go dać.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

O ile mnie pamięć nie myli Mariolu, to ten „obatel” chciał być ministrem sportu jeszcze za czasów AWS. Nie wiem też czy nie był wówczas prezesem klubu żużlowego z Wrocławia.

Mariola
Mariola

Ryszard Czarnecki to polski żużlowiec startujący swego czasu w barwach Stali Rzeszów, ale to tylko zbieżność imienia i nazwiska. Ten Czarnecki z PANÓW był i owszem na przełomie wieku prezesem WTS Wrocław Atlas Wrocław i zapewne skutki tej prezesury skutkowały tym, że w sezonach 2014 , 2015 Wrocław musiał korzystać z wypożyczonego obiektu w Częstochowie, a sezonie 2016 w Poznaniu. Jak by nie patrzyć jego zasługi dla żużla są tak wybitne jak dla wszystkiego czego się dotknie.I

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

A toś mi Mariolu zaimponowała wiedzą. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.:)

Waldemar
Waldemar

Nic dodać, nic ująć do portretu tego „europolityka” , tyle że podobnie samodzielnie myślących i błyskotliwych inaczej w PiS legion. Tak bardzo różni się ten pan od Suskiego, Sasina, Bochenka, Mazurek, Kempy? Poza kolejnymi mutacjami „Przekazu dnia” z Nowogrodzkiej nie należy się niczego więcej spodziewać. Nawet niezwykle dowcipny i elokwentny poseł Jackowski w gruncie rzeczy klepie wyuczone formułki o „ośmiorniczkach”, a gdy padają pytania np. o listy prezydenta do Maciarewicza lub wywiad prof. Berczyńskiego, odpowiada dokładnie tak jak kelnerzy w PRL: „Kolega”. Tyle że kolega ucieka przed dziennikarzami do limuzyny, co w kółko pokazuje TVN. Jak zresztą wygląda polityka informacyjna… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Nie rozumiem niektórych dziennikarzy. Cokolwiek się wydarzy, można być pewnym, że zaraz pognają za sapiącym z wysiłku (trudno dociec, czy przyczyna jest fizyczna, czy umysłowa ) Piętą, pulchnym Czarneckim i wątlutkim jak wierzbowa witka Janem Marią Jackowskim …Czasem nawet uda się przyłapać na ślicznym uśmiechu specjalistę od carycy Katarzyny …No to powiedzą, co wiedzą … i nic (NIC) z tego nie wynika. Ot, zwyczajne ple, ple, ple.
Ehhh…dziennikarzy ci u nas dostatek, tylko cholernie mało profesjonalistów w tym na pewno niełatwym zawodzie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Nie mogę pojąć, dlaczego niePiS-owskie media robią bezpłatną reklamę takim indywiduom jak Czarnecki czy Pawłowicz (żeby na tej dwójce poprzestać), tracąc przy tym swój i mój czas, Gdybym był zainteresowany ich wypocinami, to sam bym do nich zajrzał na TT czy FB.

Kornel
Kornel

Cyceron takoż rzekł: „Nie ma nic bardziej nieznośnego jak głupiec, któremu
się powodzi”.

Pędziwiatr
Pędziwiatr

Riccardo Spinacz.
Rychu,we Wrocławiu masz szlaban.Nie wracaj ,