Rzeczywistość wg TVP Info. Oszustwo w programie „Minęła 20”

Rzeczywistość wg TVP Info. Oszustwo w programie "Minęła 20"

Oto kolejny przykład działania w myśl hasła „ciemny lud to kupi”. W trakcie wczorajszego programu „Minęła 20” emitowanego na  antenie TVP Info rozmawiano o awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie. Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.  Jego gośćmi byli politycy z PiS, PSL, KO (Grzegorz Napieralski) oraz Lewicy. „W czasie dyskusji z posłem Koalicji Obywatelskiej wyświetlono zdjęcie, przedstawiające rzekomo zanieczyszczenie ściekami z Czajki u zbiegu Narwi i Wisły. – Czy w tej sytuacji nie wypadałoby powiedzieć „sorry Winnetou”? – pytał Napieralskiego Adrian Klarenbach” – czytamy na onet.pl.

 

Problem polega jednak na tym, że w programie pokazano zdjęcie sprzed pięciu lat. To, że Wisła na tym zdjęciu ma mętny kolor w żaden sposób nie jest związane z zanieczyszczeniem rzeki ściekami. To efekt mieszania się pyłów i iłów, które niesie rzeka.

Medialne kłamstwo skomentował Napieralski: „Pierwszy raz przydarzyła mi się sytuacja, gdy w programie telewizyjnym dokonano manipulacji wobec mnie”. W dalszej części swego komentarza poseł stwierdził: „(..) telewizja publiczna powinna przeprosić uczestników programu i widzów”.

 

Dyrektor TAI nie chciał rozmawiać z Onet.pl i odesłał przedstawicieli portalu do rzecznika prasowego TVP. Ten, do chwili publikacji tekstu, również nie ustosunkował się do sprawy.

Czy manipulatorzy z TVP nie znają powiedzenia o tym, że w internecie nic nie ginie?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Obciach na całego to naprawdę delikatne stwierdzenie wobec działań publicznego nadawcy.

/as/

Źródło:onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
4 września 2020 15:40

Jedyną sensowną odpowiedzią na takie kłamstwa jest natychmiastowe orędzie w tvpis marszałka Senatu w którym demaskuje te nikczemne działania.

Maciek123454321
Maciek123454321
4 września 2020 18:41

A może w rewanżu pokazać zdjęcie gołego Wąsika całującego się w usta po pijaku z Bejdą? Czy to może był Kamiński? nie pamiętam.

Mado
Mado
5 września 2020 16:01

nie, w rewanżu należy przypomnieć o skażeniu wody w Bełchatowie, o zatrutej wodzie w Baryczy, o spływających nawozach do Bałtyku itd, itp…

Ryszard
Ryszard
4 września 2020 19:01

Qurwizja nieustająco tapla się w łajdactwie pod kierunkiem naczelnego łajdackiego propagandzisty, Klarenbacha.

Marek
Marek
5 września 2020 17:45

Bla, bla, bla. Debile wyborcy psi i tak to kupią, więc można kłamać ile wlezie. Jest nawet gorzej, próba tłumaczenia kłamstwa wywoła w owych debilach tylko odruch obronny, że jak się tłumaczą to znaczy prawda. Nawet jakby przeprosiny i sprostowanie w tvpis by się pojawiły to i tak będzie to za miesiące, kiedy debile, będą żyli innym kłamstwem. Dodatkowo owe „przeprosiny” będą podane tak by jeszcze mocniej obrazić według standardu pis. A nawet jakby nic z tego nie było to debile wyborcy pis i tak pomyślą, że to jakieś lobby żydowsko/niemiecko/unijne/sorosowe zmusiło dzielnych bojowników o prawdę z tvpis do tych przeprosin, więc będzie to uznane za potwierdzenie spiskowej teorii.

Z pisowcami, nie da się dyskutować, do nich argumenty nie docierają. Na każdym forum macie multum przykładów. Tutaj też wielu debili pis się wypowiada i zawsze jest ta sama gadka. jak zacznie się tłumaczyć to najlepsze co można osiągnąć, to przerwanie przez pisowców rozmowy.

Shaq
Shaq
7 września 2020 06:56

Klarenbach – Urban z lat 80-ych przy nim to wzór cnót dzienniarskich.

do_debili z po
do_debili z po
13 października 2020 20:46

No to zdjęcie wszystko wyjaśnia. Awarii czajki nie było! Tak, ciemniaki?