Sasin: „Dlaczego minister Piontkowski miałby się podawać do dymisji? Nikogo nie obraził”

Sasin zapowiedział „zbiórkę społeczną” na pomnik „poległego” L. Kaczyńskiego

„Minister wyraził jakąś swoją opinię. Dlaczego miałby się podawać do dymisji? Nikogo nie obraził. To, co powiedział minister Piontkowski, nie powinno nikogo oburzać” – powiedział wicepremier Jacek Sasin w TVN 24.

 

Powtórzmy więc raz jeszcze wypowiedź ministra edukacji o Marszu Równości w Białymstoku: – „Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór nie tylko na Podlasiu, także w innych częściach Polski. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane”.

Sasin nie widzi też problemu w tym, że w kontrmanifestacji przeciw Marszowi Równości uczestniczyli białostoccy politycy PiS. – „Żaden z tych polityków, z tego co wiem (…) nie złamał prawa, w tym sensie, że nie dopuścił się żadnych aktów przemocy” – stwierdził.

 

Natomiast prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli PiS: marszałka województwa Artura Kosickiego, radnego klubu PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, a także p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego. – „Wyjątkowo bulwersujące wydaje się zaangażowanie w te pożałowania godne ekscesy przedstawicieli PiS w wojewódzkich i miejskich organach władzy samorządowej.  Materiały zamieszczone w internecie w sposób jednoznaczny wskazują na ich czynny udział w ustawieniu blokad przeciwko marszowi” – podkreślił Truskolaski.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
23 lipca 2019 07:53

Tiaaa ,to taki właśnie standard PiS-owski ” my nikogo nie obrażamy, my jedynie wyrażamy swoja opinię” tfuuuu ,rzygać się chce jak się tego słucha

HerodAntypis
HerodAntypis
23 lipca 2019 09:40

Nie obraził nikogo z 42% katoli kiboli rydzoli głupoli nazioli i innych schizoli z tej katologii społecznej. Reszta polaków się nie liczy bo nie spełniają kryteriów Prawdziwego Polaka. Chciałbym zauważyć, że wśród grzybów do prawdziwka bardzo podobny jest grzyb zwany szatanem a szatan to obsesja katoli.

ewa
ewa
23 lipca 2019 10:48

w telewizji publicznej żaden dziennikarz nie obchodzi sie z rozówca z opozycji jak z jajkiem walą z grubej rury a w innych stacjach co, owszem sa riposty ale za grzeczne

Irena
Irena
23 lipca 2019 14:10

sasinie….jeśli nie rozumiesz tak prostych rzeczy to się tez podaj do dymisji !!!

Nihil
Nihil
23 lipca 2019 20:26

Sasin jest Sasinem, czyli kimś który mówi co chce usłyszeć prezes. Czyli jest inteligentny w stylu karaluszym…. Sasinie pamiętamy twoje przekręty, nie zapominamy