Sasin: „Odpowiedzialność za to, że Banaś wciąż jest prezesem NIK ponosi opozycja” – „Brawurowy intelekt!”

Sejm obronił Sasina

Jacek Sasin, wicepremier i od niedawna minister aktywów państwowych tą wypowiedzią niewątpliwie wbił się na wyżyny hipokryzji. – „Wszystko wskazuje na to, że do zmiany szefa NIK potrzebna byłaby zmiana Konstytucji. Nie zgadzając się na nie, to opozycja bierze na siebie odpowiedzialność, że pan prezes Banaś w dalszym ciągu będzie pełnił tę funkcję” – powiedział Sasin w TVN24.

 

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że to tzw. pisowski przekaz dnia. W podobnym tonie wypowiada się większość prominentnych polityków tej partii, np. szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Politycy partii rządzącej mają krótką, a raczej wybiórczą pamięć. Marian Banaś został szefem NIK dzięki głosom posłów i senatorów PiS. Kiedy poseł PO Robert Kropiwnicki przed wyborem Banasia, chciał z mównicy sejmowej powiedzieć o niejasnościach w oświadczeniach majątkowych kandydata na szefa NIK, marszałek Elżbieta Witek wyłączyła mu mikrofon.

 

Internauci byli oburzeni wypowiedzią pisowskiego wicepremiera: – „Panie Sasin, chyba w waszym rządze pan Banaś był ministrem, to Wy go większością głosów na stołek wsadziliście, a teraz Pan zwala na opozycje? No przepraszam za pytanie.. ale czy Pan ma jaja?”; – „Bezczelny typ. Zdołał odsunąć od siebie odpowiedzialność za organizację lotu do Smoleńska i teraz próbuje powtórzyć manewr”; – „Sasin ma najbardziej brawurowy intelekt spośród pisowców. No, może jeszcze Suski może się z nim równać”.

Część internautów po prostu kpiła z Sasina: – „Za mocne. Dzwonię do Banasia”; – „Taaa, bo Kopernik była kobietą. Typowy przykład, że jak nie uda się wyciszyć afery, to kilka najbardziej znanych twarzy PiS-u krzyczy, to nie my, to Oni”; – „Musiał się Pan Sasin w coś mocno uderzyć, by pleść takie androny”; – „A tak w ogóle to wina Tuska”.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
LechJedrekIrenaBartdaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

To pokazuje jaki mamy rząd Jacy tam pracują ludzie inteligentni inaczej Jak żyje to jeszcze nie było w partii rządzącej tyłu niedouczonych głąbów

Lech
Lech

Nawet za okupacji zdradzieckiej nie było takiego przejmowania STANOWISK i wyprowadzania
Naszej kasy

Mariush
Mariush

Panie Sasin. Ale o co chodzi. Banaś jako szef nim źle wykonuje swoje obowiązki czy co?

Maria
Maria

w „państwie pis* poziom okre#la 1suska…sasim ma 1,1 suski…… to” orzeł”…

Marek
Marek

To się opozycja nie popisała! Wybrała Banasia na prezesa NIK i teraz nie chce go odwołać. (???????)
Ciekawy dzień mamy jeden żąda od Szwedów przeprosin za „potop” drugi wini opozycję za to że PiS powołał Banasia na szefa NIK.
Czy naprawdę w PiS są sami kretyni którzy gdy stają przed kamerą w telewizyjnym studio, albo gdy zaczynają pisać na twitterze, muszą publicznie zrobić z siebie idiotę? A właściwie to oni mają za idiotów swoich wyborców wciskając im te brednie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oni, w przeważającej większości, już nie muszą z siebie robić idiotów. Po co powtarzać to, co już dawno zostało zrobione?

smętek
smętek

Zaraz, zaraz. Kiedy dokonywaliście wyboru Banasia opozycja protestowała i to głośno. Wy śpiewaliści hymeny na cześć jego kryształowej postaci. Zjedzcie sobie tę ropuchę tylko wara od Konstytucji.

Max
Max

Biedny pis-uar, jak większość jego skorumpowanych kolesi nie grzeszy inteligencją, a może pod osłoną nocy zaprzysiężyć go do TK ?

Zwinka
Zwinka

Nawijajcie, towarzyszu, nawijacie.

Tadeusz
Tadeusz

Prezesa NIK powołała zapewne Myszka Miki

Jan
Jan

Czy on się Boga nie boi ?

daroo
daroo

Nie, bo Bóg go dawno temu opuścił 🙂

Marek
Marek

Nie ma takie kłamstwa, oszczerstwa, pomówienia, którego pisowski człowiek nie powie. Nie ma takiego łotrostwa, sk… złodziejstwa, którego nie zrobi. Pis to nie partia to religia, to styl życia styl życia kanalii bez kręgosłupa moralnego i zasad innych niż „wszystko dla kasy” i też takich ma wyborców z dodatkiem debilizmu.
Polska poległa.

daroo
daroo

PiS to stan umysłu, co udowadniają jego członkowie na każdym kroku

Rychu
Rychu

Ony som inteligentne wedle pisich standarduf

Bart
Bart

Sasin nawet jak publicznie popuści w spodnie, zwali to na opozycję. Taka już jego sasinowa moralność. Od lat to samo.

Irena
Irena

No właśnie wina Tuska ciasne ronda polityka do niczego ale naprawdę ten twór PISowski wyciera sobie mordy tak mądrym i godnym czlowiekiem.Polsko obodz się i pogoń niszczycieli naszego kraju

Jedrek
Jedrek

Nie mam wizyt w wariatkowie . Mieszkam w nim . Wystarczy .

Lech
Lech

Tak opozycja jest Winna, że najgorszy społeczny Chłam Szambowy dorwał się do władzy i RUJNUJE I OKRADA POLSKĘ, wciska Polakom swoje chamstwo, kłamstwo i OBŁUDĘ, a za SWOJE decyzję odpowiedzialność zrzuca na INNYCH.
pisSzujom stanowiska i KASA się NALEŻY, o oszukany ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Szlamie Społeczny i sasinkowi
Naród publicznie przez batożenie podziękuję chołocie i Wybatoży.
Plugawcowi z pisRyja zniknie uśmieszek.