Schetyna: nie będzie rozmów z Karczewskim

Po środowych głosowaniach w Sejmie Platforma wyrzuca trzech członków. Awantura w Nowoczesnej.

Podczas posiedzenia krajowego zarządu Platformy Obywatelskiej zapadła decyzja, iż w spotkaniu z marszałkiem Stanisławem Karczewskim, zaplanowanym na wtorek o godz. 14., nie będzie uczestniczył żaden przedstawiciel tego ugrupowania. Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował do przedstawicieli partii opozycyjnych, by również nie pojawiali się u marszałka Senatu. Podkreślił, że w sprawie kryzysu w Sejmie niezbędna jest jedność opozycji i wypracowanie wspólnego stanowiska. Oświadczył, że chciałby jeszcze dziś wieczorem zorganizować spotkanie szefów czterech ugrupowań opozycyjnych.

Schetyna stanowczo domaga się spotkania z marszałkiem Markiem Kuchcińskim. „To on doprowadził do tej sytuacji, potem ją eskalował i to on musi być gospodarzem tej decyzji. Jest drugą osobą w państwie” – tłumaczył. Podkreślił też, że PO nie przerywa protestu, a jej posłowie będą wszędzie tam, gdzie marszałek zdecyduje się rozpocząć jutro obrady.

Lider PO powiedział, że rozmowa z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim może rozwiązać problem. Zadeklarował, że jeśli pojawi się inicjatywa ze strony marszałka Kuchcińskiego, to gotów jest uczestniczyć w takim spotkaniu. „Dwie formuły są dla mnie oczywiste: albo rozmowa szefów wszystkich partii politycznych, klubów parlamentarnych – po pierwsze, po drugie – rozmowa z marszałkiem Kuchcińskim”– powiedział Schetyna. – „Jeżeli taka będzie inicjatywa, ona może rozwiązać problem, który jest w Sejmie. Senat nie ma z tym żadnego związku” – przekonywał.
Również była premier Ewa Kopacz powiedziała dziennikarzom przed posiedzeniem zarządu PO, że „cały problem nie dotyczy Senatu, ale dotyczy Sejmu. Obecność marszałka Kuchcińskiego jest bezwzględnie konieczna, a pan marszałek gdzieś zniknął, może dzisiaj się odważy” – dodała Kopacz.
(Źródło: Onet)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
rafJankakrakusZwykły KowalskiRebeliancik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rebeliancik
Rebeliancik

Tak to dobra decyzja. Nie ma już pobłażania dla dyktatora tyrana żoliborskiego.
Trzeba organizować Majdan i Strajk Generalny ale też państwo alternatywne wobec przejęcia obecnego przez faszystów z PiSbolszewii.

Janka
Janka

Oj, Rebeliancik, Rebeliancik, może tak wyhamuj trochę!

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Doskonale, tak trzymać posłowie PO! Nie pozwólcie się wciągnąć w przewidywalne gierki posła K. W przeszłości nie raz dowiódł, że nie można mu ufać. Krok w tył będzie poważnym błędem – jeśli nie końcem parlamentarnej opozycji.

krakus
krakus

Kaczyński olej Schetino i rób swoje. Polacy są z Tobą.

Janka
Janka

Nareszcie, PO zaczyna rozsądnie i odważnie występować, oby tak dalej, będę trzymać kciuki, aby wreszcie coś ruszyło do przodu!!! Gdyby, tylko Kaczyński, pojechał sobie na narty albo ryby z przerębli, czy po prostu zniknął na jakiś czas, to wszystko by się uspokoiło, wyprostowało i zaczęło by w miare normalnie funkcjonować!

raf
raf

Chyba słusznie. I to z kilku powodów.
– Karczewski wielokrotnie pokazał, że jest pisowskim betoniarzem, nie zasługuje na zaufanie
– nikt chyba nie wierzy w dobre intencje kaczyńskiego w tych rozmowach
– nie negocjuje się z terrorystami takimi jak przestępcy z pis.
– jakież to pozytywne i konstruktywne propozycje mają pisowcy? przestaną łamać prawo?