Schetyna zaproponował nową formułę KO z ekspertami, społecznikami i samorządowcami. Bez SLD i PSL

Schetyna zaproponował nową formułę KO z ekspertami, społecznikami i samorządowcami. Bez SLD

Ostateczna decyzja zapadła: „Idziemy do wyrobów jako Koalicja Obywatelska, ale nie jako koalicja partii politycznych, ale jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz pogląd, nasz pomysł na Polskę, chcą bronić praworządności, demokracji i pozycji polski w Unii Europejskiej” – oznajmił w czwartek lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Zdradził nową formułę KO, mówiąc że będzie rozszerzona o społeczników, ekspertów, samorządowców, organizacje pozarządowe i  zapewnił, że zadba o to, aby na listach wyborczych KO znalazło się co najmniej 20 proc. miejsc dla osób o takich korzeniach politycznych. „5, 10 i ostatnie miejsce zostawimy wskazaniom samorządowców” – mówił Grzegorz Schetyna.

Decyzja PSL kończy historię Koalicji Europejskiej. To nasza odpowiedź na nową jakość życia polskiej polityki. Uważamy, że tylko nowa forma polityki ma szansę stanąć przeciwko PiS-owi. Zapraszamy do nowej formuły Koalicji Obywatelskiej – wszyscy się w niej zmieszczą” – oświadczył Grzegorz Schetyna.

Lider KO zaapelował, żeby w wyborach do Senatu, gdzie okręgi są jednomandatowe, Koalicja Obywatelska i PSL nie poszły przeciwko sobie w bratobójczej walce. „Zrobię wszystko, żeby tak się nie stało”.

Listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej, w skład której wejdą Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Inicjatywa Polska zostaną przedstawione w piątek 26 lipca.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
18 lipca 2019 15:26

Jeszcze raz powtarzam : jakość a nie ilość. Po co w drużynie zawodowi łowcy stołków? PO zrzuciła dwa garby i może iść do przodu zupełnie wyprostowana. Dwa kije trekkingowe wystarczą . Sądzę że przy takiej formule do tej wąskiej narazie koalicji dołączy się sporo ludzi, dla których przyszłość Polski jest najważniejsza i z nawiązką zrekompensują”straty” po tych garbach. Może nie będzie łatwiej ale lżej na pewno.

Zgredzinka
Zgredzinka
18 lipca 2019 17:57

No i pozamiatane.
Przed nami węgierska droga … na lata.

Jantar
Jantar
18 lipca 2019 20:54
Reply to  Zgredzinka

Zgredzinko, tylko głosy na Koalicję Obywatelską! Mam nadzieję, że PSL za tą zdradę zostanie odpowiednio potraktowany przez wyborców. Czarzasty dobrze wiedział, co robi trzymając się Koalicji Schetyny – miał szansę na jakieś mandaty. W obecnej sytuacji SLD znów na kolejne 4 lata może znaleźć się poza Sejmem.

Jantar
Jantar
18 lipca 2019 20:50

W tej sytuacji każdy głos oddany na koalicję PSL-u lub na koalicję lewicową to głos stracony i mam nadzieję, że PSL nie znajdzie się w Sejmie. SLD możliwe, że wyleci z Sejmu na kolejne 4 lata. Razem to samo. Biedroń cudem zdobył 3 mandaty w PE, ale tu nie będzie mu tak łatwo i pewnie też przepadnie. Nowacka i Lubnauer to mądre babki – trzymają się najlepszej opcji.

Ilona
Ilona
19 lipca 2019 10:13

Nie rozumiem tego narzekania. Wolę 3 bloki o sprecyzowanych programach. Łatwiej wybrać, ten który mi się podoba. Może to będzie lepszy sposób na PiS niż wrzucenie do jednego worka tak wielu postulatów.