Schreiber na pytanie, dlaczego PiS zamierza wypłacić tzw. 13 emerytury z funduszu dla osób niepełnosprawnych, odparł: „Bo tak chcemy”

„Schreiber połączył koronawirusa z komunizmem, zaborami, a i jeszcze wcisnął starożytny Rzym”! – „Oni w tym rządzie są zdrowo oderwani”

PiS na różne sposoby „wyciąga” pieniądze, aby sfinansować swoje obietnice wyborcze. Zamierza więc zlikwidować 30-krotność składek na ZUS. Sięga także po pieniądze zgromadzone w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

 

W zgłoszonym przez PiS projekcie ustawy, który właśnie trafił do Sejmu, zmieniono nazwę na Fundusz Solidarnościowy. Z tego „nowego” Funduszu mają zostać wypłacone tzw. 13 emerytury.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich, która w ubiegłym roku przez 40 dni protestowała w Sejmie, nie kryła oburzenia. – „Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych miał służyć poprawie bytu osób z niepełnosprawnościami. Miał służyć do tego, by osoby niepełnosprawne czasem po raz pierwszy mogły wyjechać na turnus rehabilitacyjny, mogłyby mieć zabezpieczoną rehabilitację” – przypomniała Hartwich.

 

O to, dlaczego PiS z tego właśnie Funduszu zamierza wypłacić dodatkowe pieniądze emerytom kosztem osób niepełnosprawnych Katarzyna Kolenda-Zaleska z TVN 24 zapytała ministra w Kancelarii Premiera Łukasza Schreibera. Bezczelnie odparł: – „Bo tak chcemy”. 

„Flagowa dyrektywa klasy rządzącej: arogancji i chamstwa nigdy za wiele…”; – „A jak braknie całkiem, to ludziska weźmiemy wam z kont PKO, bo to przecież państwowe, czyli niczyje, a wy wicie-rozumicie magik z Torunia wam wytłumaczy”; – „Ależ wszystko rozumiemy. Prezes powiedział, Premier ogłosił, lud ma nie dyskutować tylko przyjąć do wiadomości”; – „Jeden z moich ulubionych polityków partii rządzącej. Wyżej jest już tylko Pan Suski i Sasin” – komentowali zachowanie Schreibera internauci.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
AndaChermesRomaPiotrUla Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

„Bo tak chcemy”. Taką samą odpowiedż otrzymacie jak będą wam zabierać pieniądze z PPK kiedy im zabraknie na nowe obietnice.

HerodAntypis
HerodAntypis

PiS daje emerytom bo na nich głosują i jest ich dużo. Niepełnosprawnych nie lubią bo matki wolą ich usuwać zamiast rodzić. A to świetny towar dla zboków w sutannach. Łatwo ich zmanipulować a jakby co to nie potrafią powiedzieć o co chodzi. Ponadto można pastwić się nad ich matkami wmawiając im poczucie winy i karę za jakieś grzechy – np usunięcie poprzedniej ciąży, nieochrzczenie dziecka czy życie bez ślubu kościelnego. A jest ich na tyle mało że o ich głosy nie ma sensu zabiegać.

Ula
Ula

Emerytom też zabierają a nie dają. Emeryci swoje pieniądze wypracowali. W moim środowisku emeryci są oburzeni na działania PISu i tego oszusta z Torunia. A zabranie chorym ludziom pieniędzy jest ogromną niesprawiedliwością. Mam nadzieję że kres tych szubrawców jest bliski…..
..

marian
marian

A czym to,to jest jakiś szajber?.

HerodAntypis
HerodAntypis

Schreiber to z niemieckiego pisarz, w przypadku tego typa to PiSarz -niekonieniecznie literat. Ale szajber też mu pasuje no i szabruje niepełnosprawnych.

Marek
Marek

Zasłyszany dowcip: Co to jest państwo socjalne i nietolerancja? Jasio przychodzi do domu i pyta mamy: – Mamo co to jest państwo socjalne i nietolerancja? Mama odpowiada: – Widzisz Jasiu ja nie pracuję , tata nie pracuje, mieszkanie opłaca nam miasto, dostajemy 500+i zasiłki z opieki społecznej babcia dostaje 13 emeryturę , dostajesz wyprawkę szkolną i obiady w szkole….. i to jest własnie państwo socjalne – A kto za to płaci? -pyta Jasio -No ci co pracują i płacą podatki. -odpowiada mama Jasio pomyślał i pyta mamy; – I nie są wk…….ni? – Są i to jest właśnie nietolerancja! Podobnie… Czytaj więcej »

Wolnościowiec
Wolnościowiec

To teraz będzie jeszcze więcej socjalu bo PIS chyba dogada się z Razem, w sumie nic dziwnego, socjaliści dogadali się z marksistami, oni w kwestiach gospodarczych są tacy sami, różnią się tylko podejściem do spraw społecznych.

Magda
Magda

To akurat interpretacja konfederacji wyjacej o to, ze nie Braun dostal przewodnictwo w sejmowej Komisji Rodziny.

Anda
Anda

Dokładnie, troll podpisujący się jako Wolnościowiec to zwolennik Konfederacji. Nie warto wchodzić z nim w dyskusję, bo on u nas brudzi za kasę, udając przy okazji, że nie popiera również pis.

Ewa
Ewa

Może lepsze dla wszystkich byłoby kiedy osoby które bez uprawnień wydawały pieniądze podatników (na prywatne przeloty,imprezy,pobierali niezasłużone premie zwróciły je do skarbu państwa.Zapewne byłyby to kwoty które by wystarczyły na realizację obietnic przedwyborczych dla emerytów.

Chermes
Chermes

Nie prowokuj, bo jeszcze zwrócą… ale nie Skarbowi Państwa tylko kościołowi i Rydzykowi, gdy im tak Kaczelnik nakaże.
Raz już tak było z premiami dla PiSoposłów i PiSoministrów, co im się to należało, za kadencji pani z broszką.

Piotr
Piotr

Nie widzę sensu krytykować polityka który w porywie szczerości w końcu powiedział prawdę…

Roma
Roma

Mafia czyni starania, żeby suweren wyszedł na ulice.