Sędziowie Sądu Najwyższego „którzy są zwykłymi złodziejami” wytoczyli proces Stanisławowi Piotrowiczowi

Sędziowie Sądu Najwyższego "którzy są zwykłymi złodziejami" wytoczyli proces Stanisławowi Piotrowiczowi

Dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie rusza proces o ochronę dóbr osobistych przeciwko Stanisławowi Piotrowiczowi, który wytoczyli mu I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. Chodzi o haniebną wypowiedzią z sierpnia 2018 r.

 

Podczas gdy Krajowa Rada Sądownictwa rozpatrywała kandydatury do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, a przed budynkiem odbywał się protest Obywateli RP, Stanisław Piotrowicz w skandalicznych słowach skomentował wydarzenia. Powiedział m.in., że zmiany w wymiarze sprawiedliwości mają za zadanie „odsunąć od orzekania sędziów, którzy są zwykłymi złodziejami„.

Wtedy Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że będzie się sądzić z prokuratorem stanu wojennego ówczesnym posłem PiS. „Nazwał wszystkich sędziów Sądu Najwyższego złodziejami, w tym mnie” – powiedziała. Wcześniej wezwała Piotrowicza do przeprosin. Ten tłumaczył się, że „niczego obraźliwego pod adresem pani profesor nie powiedział”.

 

Jak podaje PAP pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie złożył również sędzia Krzysztof Rączka. Uważa, że wypowiedź Piotrowicza była „haniebna”. „Nie można posługiwać się tego typu inwektywami. To przejście na bardzo niski poziom życia politycznego” – ocenił sędzia.

Oboje sędziowie domagają się od byłego posła PiS przekazania 50 tysięcy złotych na cele charytatywne.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GrażynaAndaBGmbleGuszawLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Jechać równo z komuszym łajdakiem, obrońcą kieckowych pedofili !

Grażyna
Grażyna

walić tym łajdakom po oczach ile sie da, -obrońca kieleckich
pedofili – bo z tego maja profity żydowskie. a biedni Ludzie
głodują i końca nie widać.

Guszaw
Guszaw

Musi byc sposob na tego „wszedzie dopasowanego zloczynce” To jest chodzacy wstyd dla kazdego absolwenta prawa i kazdej wyzszej uczelni. Powinno sie tego lajdaka upokorzyc i to tak by schowal sie gdzies na reszte swego zycia. Emeryture wedlug ustawy dezubekizacyjnej powinno mu sie tez dozywotnio zabrac, bo Stanislaw Piotrowicz sluzyl kazdemu okupantowi naszego Kraju.

BGmble
BGmble

Prokurator Piotrowicz zameldowal, ze na sprawe sie nie stawi poniewaz od kilku dni waruje w namiocie przed budynkiem Parlamentu, oczekujac na zaprzysiezenie. Jego calkowite oddanie sie wladzy zasluguje na nastepny medal.

Anda
Anda

Dokładnie, medal od PiS czy medal od PZPR to dla niego równie cenne trofea.