Senator PiS Jackowski nagle przypomniał sobie, że nie głosował za Banasiem – „Czas spóźnionych bohaterów…”

Jan Maria Jackowski już nie jest taki bezkrytyczny wobec swojego obozu politycznego

Ponad trzy miesiące minęły od chwili, kiedy posłowie i senatorowie PiS przeforsowali kandydaturę Mariana Banasia na prezesa NIK. Jak się okazało – nie wszyscy. Senator PiS Jan Maria Jackowski nagle przypomniał sobie, że nie głosował za Banasiem.

 

– „Ja akurat nie głosowałem za panem prezesem Marianem Banasiem. Nie brałem udziału w tym głosowaniu i uczyniłem to w sposób świadomy. Miałem wątpliwości” – powiedział Jackowski w TVN24. Zapytany o te wątpliwości, odparł, że wzięły się one „przede wszystkim z tych informacji, które pojawiały się w przestrzeni medialnej”.

Jackowski nie chciał jednak odnieść się do wątku, czy w sprawie Banasia zawiodły służby specjalne, którymi kierują Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. – „To jest dobre pytanie” – brzmiała odpowiedź Jackowskiego.

 

„Czas spóźnionych bohaterów… :)”; – „O! Nagle się okazuje i pewnie okaże, że Banasia to nikt nie zna”; – „Jackowski teraz chce udawać bohatera, bo nie wybrał Banasia. Jak wiedział, co to za ziółko to mógł zagłosować przeciw, a nie unikać głosowania, co by Jarecki się nie złościł”; – „Niedługo nie będzie nikogo, kto przyzna się, że głosował za Banasiem. Będzie jak z listami poparcia sędziów do neoKRS. Jak na razie nie ma nikogo, kto by się przyznał, że głosował na któregokolwiek z nowo wybranych” – komentowali nagłą deklarację Jackowskiego.

A poseł Borys Budka z KO, który też był gościem programu w TVN24, mówił, że Banaś na stanowisku szefa NIK to „kompromitacja”. – „To jest kompromitacja tych, którzy gratulowali mu oklaskami. To kompromitacja premiera, bo mówił, że zapozna się z raportem, a widać, że szybką lekcję czytania przeszedł dopiero wtedy, gdy prezes Kaczyński i Mariusz Kamiński zaprosili Banasia na rozmowę, dopiero wtedy premier zabrał w tej sprawie głos. To są praktyki z krajów, które z demokracją nie mają nic wspólnego” – stwierdził Budka.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
4 grudnia 2019 07:03

Cokolwiek mówić, Jackowskiemu zdarza się powiedzieć coś, co nie pasuje do standardowego pisowskiego bredzenia i lania szamba. No ale nie mam złudzeń jeśliby byłby przyzwoitym człowiekiem, dawno by z pis odszedł. Okazji było dość.

HerodAntypis
HerodAntypis
4 grudnia 2019 07:46

jackowski jak faszystowski kolaborant. Całą wojnę służył wrogowi, a jak się upewnił że Polska jest wyzwolona to najgłośniej krzyczy’ „banaś kaput”.

Zbyszek
Zbyszek
4 grudnia 2019 08:07

Czyli sam się Banaś wybrał to niech się sam odwołuje.

BGmble
BGmble
4 grudnia 2019 10:10

Najciekawsze sa wypowiedzi politykow #dojnazmiana. Banas dostal 243 glosy w sejmie, ale jak zapytac to nikt z #dojnazmiana na niego nie glosowal.

Tutaj przypomne slowa senatora PiS Aleksandra Bobko [zapytany o poparcie dla Mariana Banasia na prezesa NIK-u]:
– Myśmy dostali jak zwykle instrukcję. Obyczaj jest taki, że nikt o nic nie pyta. Taki jest obyczaj.

Oraz:
– To Prawo i Sprawiedliwość jest największą partią w koalicji rządzącej. W takich sprawach możemy rozmawiać, ale ostatecznie wszyscy niezadowoleni wiedzą, że buzia w dziób i mają głosować tak, jak trzeba – mówi ważny polityk z Nowogrodzkiej (wg Onetu).

Jak widać w PiS, partyjny przekaz jest bezdyskusyjnym dogmatem i obowiązuje odgórna instrukcja działania “bez zadawania pytań”.

antyuzurpator
antyuzurpator
4 grudnia 2019 12:31
Reply to  BGmble

To że przekazy dnia są podstawową metodą sterowania pisiakami widać choćby po tym, że wszyscy mówią to samo, jakby czytali z tej samej kartki, nawet słownictwo i budowa zdań są „ujednolicone”. Sytuacja opisana w artykule o propozycji uchwały sejmowej dla uczczenia p. Tokarczuk — podczas dyskusji, gdy akurat ogłoszono o nagrodzie Nobla, tylko gliński milczał. To oczywiste — jeszcze nie było przekazu dnia na ten temat, więc „pisiaki — mordy w kubeł”.

Kapituła OOB
Kapituła OOB
4 grudnia 2019 11:06

Order Orła Białego dla Jackowskiego! I tak Duda nie ma komu dawać, bo jak przyjmiesz to będziesz miał klopoty nw przyszłym życiu…

Chermes
Chermes
4 grudnia 2019 18:04

Według mnie Banasia wybrała opozycja, namówiona do tego przez Tuska. On to bowiem nakazał wszystkim posłom PO zagłosować „za Banasiem” oraz, co gorsze, sfałszować część głosów posłów PiS, żeby kandydatura pancernego Mariana przeszła. Zdradziecki ten spisek, niestety, się udał.
Niezbite fakty dowodzą bowiem, że żaden z posłów PiS nie oddał głosu na Banasia o czym przekonać się można słuchając wywiadów z poszczególnymi sejmowymi PiSo(p)osłami. Wszyscy, jak jeden „szeregowy” mąż byli przeciwni tej kandydaturze.:)