Senator PiS zaprzecza globalnemu ociepleniu, bo… w maju jest zimno

Senator PiS zaprzecza globalnemu ociepleniu, bo… w maju jest zimno

Senator PiS Marek Pęk podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze. Prawicowiec dodał hasztag „#WyjątkowoZimnyMaj” (odwołanie do piosenki Kory) i dopisał: „Co się stało z globalnym ociepleniem?”.

 

Wątpliwości polityka Zjednoczonej Prawicy rozwiał użytkownik o nicku Neuropa. Dodał on mapę świata i załączył do niej wiele mówiący opis.

Uwaga panie senatorze: jest globalne. Zza okna, mimo szczerych chęci, całej planety nie widać” – napisał żartobliwie sceptyczny internauta.

 

W podobnym tonie wpis senatora PiS skomentował dziennikarz Patryk Strzałkowski, który odesłał konserwatystę na stronę naukaoklimacie.pl, gdzie obalono mit o tym, że skoro jest zimno, to globalnego ocieplenia nie ma lub już się skończyło.

Lokalne i chwilowe fluktuacje to rzecz normalna – pogoda nakłada na długofalowy trend ocieplenia gwałtowne górki i dołki. Owszem, dni wyjątkowo zimne wciąż występują, tyle że rzadziej. Za to rośnie ilość dni rekordowo ciepłych. W ciągu ostatniej dekady dzienne rekordy ciepła pojawiały się 2 razy częściej niż rekordy zimna” – wyjaśniono na przywołanym wcześniej portalu.

Tegoroczny maj rzeczywiście jest jednak wyjątkowo chłodny – ostatni taki był 30 lat temu. To właśnie wtedy Kora nagrała rockowy utwór „Wyjątkowo zimny maj”.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AntonidarooBartPolka gorszego sortuAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Co głupiemu po rozumie…

Janusz Rosa-Rosiński
Janusz Rosa-Rosiński

Kilka lat temu pan Korwin – Mikke ,zagorzały przeciwnik obecnie rządzących powiedział, że żadnego globalnego ocieplenia nie ma tylko jest globalne ociplenia na temat ocieplenia. Jakiś czas później eksperci przyznali, że z tym ociepleniem to był blef.. Czy może Pan/Pani się do tego odnieść?

HerodAntypis
HerodAntypis

Powoływanie się na JK-M jest równie bez sensu jak sam JK-M. Jego inicjały tylko przypadkiem są zbieżne z Jego Królewską Mością.

Janusz Rosa-Rosiński
Janusz Rosa-Rosiński

Kika lat temu nielubiący obecnego rządu p. Korwin-Mikke powiedział że nie ma globalnego ocieplenia tylko jest globalne ocipienie z tym ociepleniem. Nieco później eksperci od ocieplenia stwierdzili, że z tym ociepleniem to był blef. Czy może się Pan/Pani do tego odnieść?

Mariola
Mariola

Przyznaję, że trafnie ujął sytuację internauta pisząc „jak jeszcze się Pan nie zmęczy czytaniem”. Obawa bardzo uzasadniona. Jest kilka wypowiedzi pana Pęka, które świadczą, że czytanie a tym bardziej czytanie ze zrozumieniem, jest dla niego dużym wyzwaniem.

smętek
smętek

Nieszczęściem jest niemal powszechny dostęp do internetu więc bezmózgi twór ludzki daje popisy swojej głupoty.

Obserwator
Obserwator

I tu się zgadzam w 100%- człowiek który potrafi w 1 wyrazie (rzut) zrobić trzy błędy ortograficzne jest miarą sukcesu edukacyjnego reformatorów z pisu

Andrzej
Andrzej

Wyjątkowo ograniczony jest ten senator skoro skutki ocieolenia ogranicz do jedengo miesiąca.Nie idzie aby w ślady ojca.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Bardzo chciałoby się zaprzeczyć istnieniu tego pana, bo nie widać go wszędzie i każdego dnia. Mimo to, niestety, cały czas gdzieś tam się pałęta za kulisami i od czasu do czasu wyskakuje jak filip z konopi.

Janusz Rosa-Rosiński
Janusz Rosa-Rosiński

Dwukrotnie odpowiadałem na komentarz HerodAntypis..
Co było niezgodne z regulaminem forum, że ta odpowiedź nie została opublikowana?

HerodAntypis
HerodAntypis

Komentarze i odpowiedzi „publikuje” żywy człowiek a nie bot, a mamy niedzielę. Katole wywalczyli ten dzień wolnym, więc może admin poszedł do kościoła i ora zamiast labora.

Bart
Bart

To oczywiście nie jest przypadek. Prawica na całym świecie neguje ocieplenie, bo inna postawa wymagałaby tego, aby zacząć dbać o środowisko. A to stoi w sprzeczności z religijnym motto „czyńcie sobie ziemię poddaną”, czyli wg prawicowców: śmiećcie, zanieczyszczającie, powodujcie skażenia, rąbcie lasy i wybijajcie zwierzynę.

daroo
daroo

Czy on aby nie jest krewnym słynnego pOsła który jakiś czas temu został sfotografowany w trakcie odsypiania na korytarzu hotelu sejmowego imprezy zakrapianej alkoholem? Bo to spojrzenie jakieś znajome jest 😐

Antoni
Antoni

Szkoluny a gamoń!!!!