Skandal! Rząd da 80 MILIONÓW zł na muzeum Rydzyka! „Jak tam Janda?”

Czarnek kolejnym honorowym patronem pikniku Radia Maryja

28 grudnia ubiegłego roku pojawiło się rozporządzenie premiera w sprawie wydatków budżetowych z 2020 r. niegasnących w nowym roku.

Wynika z niego, że na budowę powiązanego z Fundacją Lux Veritatis o. Rydzyka Muzeum „Pamięci i Tożsamości” przeznaczono 24 386 898 zł. Dodatkowo rozdysponowano 60 mln zł na przygotowanie stałej wystawy tegoż obiektu.

 

W sierpniu ub.r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało o tym, aby przeznaczyć na rydzykowe muzeum 119,5 mln zł. Piotr Gliński twierdził, że warto tyle wydać na „priorytetową inwestycję z zakresu ochrony dziedzictwa narodowego”.

Celem muzeum, według twórców, jest przedstawienie chrześcijańskich dziejów kraju. „Przedstawiając postacie i wydarzenia, które ukształtowały polską tożsamość, Muzeum przywoła głos wielkiego duchowego przywódcy Polski św. Jana Pawła II i sposób, w jaki Papież świadczył o takich wartościach jak ojczyzna, naród czy patriotyzm” – podała w internecie Fundacja Lux Veritatis.

 

Jako pierwszy informację o rozporządzeniu premiera upublicznił na Twitterze dziennikarz Tomasz Golonko, który napisał na tym portalu:

Ciekawa lektura. ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z 28 grudnia 2020. w sprawie wydatków budżetu państwa, które w roku 2020 nie wygasają z upływem roku budżetowego. A tam pozycja 228, czyli 60 milionów (!!!!) z naszych pieniędzy dla Tadeusza Rydzyka na wystawę! Ps. Jak tam Janda?”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródła: Twitter, wprost.pl, wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
6 stycznia 2021 18:35

Nie ma problemu. Pisowskiemu głuptakowi nie przeszkadza regularne płacenie przez rząd haraczu współczesnemu Rasputinowi.

Janina
Janina
6 stycznia 2021 21:41

Teraz na Jedynce odbywa się koncert kolęd pod wezwaniem Caritasu „Rodzina rodzinie”, no i oczywiście znowu z żebraniną od ludzi na pomoc ubogim. Prowadzący nie omieszkał pochwalić inicjatywę za uzbierane dotąd, przy różnych okazjach ponad 50 milionów od Polaków. A tu czytam, że nasz nie-rząd znowu , frrru… przekazuje Rydzykowi 60 milionów naszych pieniędzy. Wystarczy rzucić hasło JPII, poprzeć już tak wyświechtanymi słowami, jak patriotyzm, naród, ojczyzna, polska tożsamość, dziedzictwo narodowe, itp, a nasi, pożal się Boże rządzący dostają małpiego rozumu i gotowi zanieść do Torunia co tylko Rydzyk sobie zażyczy. A i zatańczą, jak im zagra ten sprytny klecha. To czy nie jest to już przedsionek do państwa wyznaniowego ? Co za ciemnota, wstyd i hańba , to wszystko będzie spisane w historii Polski. Przyszłe pokolenia będą nas miały za tępe głąby, a nasz czas za jeden z najciemniejszych okresów w naszych dziejach.

Arek
Arek
7 stycznia 2021 08:15

Już sobie wyobrażam te tłumy walące do rydzykowego muzeum, gdy już będzie gotowe. Wjazdy do Torunia trzeba będzie poszerzać, żeby wypchane ludźmi autokary przejechały. Na dworcu Toruń Główny dobudują dwa dodatkowe perony… Zakłady Elany zostaną zrównane z ziemią, żeby było miejsce na budowę lotniska. Muzeum będzie drugą po WIelkim Murze budowlą widoczną z kosmosu

WUJt
WUJt
7 stycznia 2021 13:53

80 milionow to dla panstwa nie jest duzo. nalezy sie mu, bo chce nauczac Polakow o ich historii. a to nie lezy w interesie lewackim

Nini
Nini
7 stycznia 2021 23:44
Reply to  WUJt

No chyba dla Państwa (Pana / Pani), bo dla nas to jednak sporo.