Spalenie kukły Żyda rozgrzeszone przez prokuraturę

Potęga słowa

Wrocławska prokuratura uznała, że wyrok sądu w sprawie spalenia kukły Żyda jest za surowy i chce obniżenia wyroku. 10 miesięcy bezwzględnego więzienia dla piromana Piotra Rybaka prokuratura chce zamienić w apelacji na 10 miesięcy prac społecznych.

Czyżby nasz kraj pod obecną władzą stawał się chrześcijański? Przeciwnie. Prokuratura wysyła sygnał mało chrześcijańskim ruchom polityczno-społecznym, jak ONR, iż będą miały ulgi, jeżeli dopuszczą się niechrześcijańskich metod, jak spalenie kukły Żyda, który to akt nasuwa oczywiste skojarzenia historyczno-kulturowe.

Władza dopuszcza więcej brunatności. Dlaczego? Bo chce się nią wysługiwać w stosunku do opozycji i dlatego, że sama taką brunatnością się staje.

W sprawie owego Rybaka tak niska instancja prokuratury, jak Rejonowa Wrocław Stare Miasto, nie mogła decydować, ale decyzja przyszła z góry, z Prokuratury Okręgowej, a z pewnością z Krajowej. Cokolwiek o tym sądzić, widać w tym ruchu prokuratury „niewidzialną rękę Ziobry”.

Sygnowanie tej sprawy nazwiskiem ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego samo się narzuca, bo nie stoi za tym żaden namysł nad społecznym dobrem, ani tym bardziej wartość intelektualna i fachowa „czynnika z góry”. Na te dwie ostatnie wartości Zbigniewa Ziobry można tylko się żachnąć, jak to zrobiła pisowska dziennikarka Danuta Holecka, gdy Ziobrze wyrwało się z ust słowo mężczyzna, na określenie swoich walorów charakteru.

Skrajnie prawicowe organizacje i ich działacze przez obecnie rządzących są usprawiedliwiane i rozgrzeszane. PiS w ten sposób czyni ich bojówkami swoich interesów, bo nie tylko ingeruje „niewidzialna ręka Ziobry”, ale „nieskalane usta Błaszczaka”.

Błaszczak to kolejna postać o takich, a nie innych walorach, który potrafi odwrócić znaczenia i zło nazwać dobrem – oczywiście w interesie PiS. Przypominam o zdarzeniu, do którego doszło w sierpniu przed Bazyliką Mariacką w Gdańsku w trakcie uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”. ONR zaatakował Mateusza Kijowskiego i Radomira Szumełdę. Błaszczak był łaskaw się wyrazić, iż to KOD zakłócił uroczystości… swoja obecnością.

Błaszczaka mimo to rozgrzeszam, bo on bez kartki nie jest zdolny sformułować własnej myśli, musi czytać to… co ma do powiedzenia, dlatego jego usta są nieskalane myślami własnymi.

Należy zatem się spodziewać, że za spaleniem kukły Żyda przyjdą kolejne akty nienawiści i ksenofobii, które nie doczekają się sankcji prokuratur i sądów. Precedens prawny staje się normatywny dla sądzenia takich aktów antychrześcijańskich. Mogą się zarzekać, klękać we wszelkich kościołach zarówno Ziobro i Błaszczak, i tak pozostaną w świetle swych czynów i słów antychrześcijańscy. Tombak nigdy nie będzie złotem, a mamy ministrów udających, że nimi są. Podróbki, ot co.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Spalenie kukły Żyda rozgrzeszone przez prokuraturę"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian Piskarski

Pracę społeczne tak ale tylko prowadzone z więzienia. Niestety w polskich warunkach więzień nie musi pracować. Co do wniosku prokuratury to liczę na sprawiedliwy wyrok sądu. Podpalacz ma zawsze możliwość wniesienia odwołania lub wnioskowania o ulaskawieie do Dudy.

tuff

wyrok byl za wysoki wiec jak dla mnie moga obnizyc

Wiesław

Rodacy sobie myślą. No i co się stało? Spalił ktoś szmacianą lalke. Wielkie mi mecyje. Wyrok za wysoki. I to jest właśnie myślenie naiwne. Nie!- to nie była szmaciana lalka. To były miliony spalonych, rozstrzelanych, zagazowanych ludzi w setkach etnicznych ludobójstwach. Akt spalenia, w imię idei tylko wtedy zasluguje na szacunek gdy jest aktem samopoświęcenia – samospalenia. Płonące symbole są zapowiedzią przyszłych stosów i masowych grobów. Kara w/g mnie jest niewspółmiernie niska, tym bardziej że winny nawet nie wykazał skruchy. Nie był to więc idiotyczny wybryk przygłupa, a manifest fanatyka.

gniewko_syn_ryba

Ciekaw jestem wielce, czy pan Mystkowski będzie równie surowy wobec sprawców spalenia pod Sejmem w dniu 13 grudnia 2016 kukły innego Żyda… ?

Wiesław

palą opony kukły i flagi
to nie kwestia smaku czy odwagi
lecz poswiecenia się ” polskiego patrioty”
żeby sie nie wziąć do uczciwej roboty

Waldemar

Oglądałem kilka razy relację z tego spalenia. Doczekalismy się manifestacji ONR, które kojarzą się jedynie z fakelzugami SA. Sądząc po interwencji Prokuratury Okręgowej, falangiści będą mogli liczyć na ciche wsparcie państwa zarządzanego przez PiS. I niebawem zobaczymy tego efekty, jestem tego pewien.

krakus

Jeszcze tego by brakowało aby za spalenie kukły Sorosa pójść siedzieć w wolnej Polsce.

Waldemar

Gratuluję wyobraźni. Ta kukła tyle miała wspólnego z Sorosem, co Kaczyński z demokracją. Raczej należałoby mówić o karykaturach z „Der Stürmera” z czasów III Rzeszy. Ale jeśli ma się odpowiednią głębię i rozległość skojarzeń zabezpieczone, no to można swastykę kojarzyć z hinduskim symbolem szczęścia, a hajlowanie z salutem rzymskim.