Spotkanie liderów partii politycznych u Karczewskiego

Spotkanie liderów partii politycznych u Karczewskiego

Bez udziału przedstawicieli Platformy Obywatelskiej odbyło się spotkanie liderów partii politycznych, zorganizowane przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego. W spotkaniu uczestniczyli szefowie PiS Jarosław Kaczyński, PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Nowoczesnej Ryszard Petru, Paweł Kukiz z Ruchu Kukiz’15. Niespodziewanie pojawili się też szef Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Marek Zagórski reprezentujący Partię Polska Razem.

Swoją nieobecność Szef PO Grzegorz Schetyna uzasadnił mówiąc, że przedmiotem spotkania nie jest kwestia, którą powinien zajmować się Senat. „Ja oczekuję od marszałka Kuchcińskiego zaangażowania w rozwiązanie tego konfliktu, przyznania się do błędu i powrotu do sali plenarnej. Jeżeli tak się nie zdarzy, to znaczy, że wywiesza białą flagę i chce wspierać się marszałkiem Senatu, który przecież nie zajmuje się zarządzaniem Sejmem” – stwierdził.

„Uczestnicy spotkania zgodzili się, że zaczynamy posiedzenie Sejmu na sali plenarnej; stwierdzili, że ich kluby nie będą blokowały mównicy, tym bardziej stołu prezydialnego” – poinformował po poniedziałkowych rozmowach u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego szef PiS Jarosław Kaczyński. „Przedstawiciele jednej partii, być może dwóch, trudno powiedzieć, uznali, że w razie ostatecznego uchwalenia budżetu będą zaskarżać go do Trybunału Konstytucyjnego, co z naszego punktu widzenia jest rzeczą, na którą trudno się zgodzić” – dodał. Poinformował ponadto, że do szefa PO Grzegorza Schetyny zostało wystosowane kolejne zaproszenie na spotkanie, które miałoby się odbyć we wtorek.
(Źródło: tvn24/pap)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Spotkanie liderów partii politycznych u Karczewskiego"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus

Szkoda że opozycja też ma immunitety. Bo powinno się ich wykopać w podskokach. Nie podoba mi sie takie poniżani się i dogadywanie aby przestali blokować. Sami zaczęli.

Waldemar
Usiłowałem już parokrotnie przyhamować zapędy tego pana do wypowiadania się w każdej absolutnie sprawie, ale jak sie zdaje, jest to działanie jałowe i skazane na porażkę. Mamy do czynienia z wyznawcą, który uważa za swoją powinność dawać stały odpór przeciwnikom Naczelnika z Żoliborza. Jako wyznawca jest niereformowalny i całkowicie odporny na jakąkolwiek krytyczną refleksję. Czy jest to już jakiś nowy gatunek, homo pisius czy cos podobnego, nie wiem, ale odnoszę wrażenie, ze komentując tego „krakusa” tracimy cenny czas. Jedynym bowiem sensem istnienia tego portalu nie jest polemika z wyznawcami Naczelnika, ale dzielenie się informacją o szkodliwych działaniach PiS oraz praca… Czytaj więcej »
krakus

POmafię to właśnie odsunęliśmy od władzy. A niedługo trzeba zacząć oczyszczać Polskę samorządową z PO mafii. PO mafia warszawska i miliony z reprywatyzacji.

Jacek

Jeśli mają być znoszone immunitety to i dal partii rządzącej, dyplomatów i całej reszty.

Krzysztof Mazur

Uważaj, żeby ciebie ktoś nie ‚wykopał’.

Sławomir

Przystawka IQ 15 znowu dostanie jakieś koryta, a za dwa lata i tak spłynie w pisuarze.

Krzysztof Mazur

Schetyna i PO ma rację, żadnych rozmów z PiSem, dopóki ten nie wycofa się z bezprawnych działań. Opór bierny i czynny to jedyna słuszna i skuteczna strategia. Żadnych ustępstw przed bezprawiem.

adama

Teatrzyk. Kaczyński udaje że jest zwykłym posłem, a marszałek że ma coś do powiedzenia. A Petru sie na to łapie. To jeszcze nie są prawdziwe rozmowy tylko teatrzyk.Opozycja powinna kontynuowac protest żeby pokazać, że PiS nie ma budżetu i rzządzi niekonstytucyjnie. Tusza następna fala protestów w związku z edukacją. I zaczynają coś znów o zakazie aborcji i wtedy ruszają dziewuchy. Więc jest powód żeby dociskać PiS a nie im odpuszczać i udawać że są jakieś rozmowy.

Miranda
po tym „spotkaniu” JK wypowiedział się w imieniu opozycji ,czyli już sam mianował się szefem opozycji . Takie rozmowy z pisem to rozmowy z głuchym przez telefon. A Petru nie uczy się na własnych błędach. Po tym jak widział światełko w tunelu pis uśmiercił TK, teraz Petru znowu coś zobaczył i obawiam się ,że pis tym razem uśmierci sejm. Czarny protest pokazał , że różnorodność połączona w jedność daje siłę przebicia./wcześniej była to Solidarnosc z lat 80-tych/ To jedyna droga walki z łamiącym demokrację pisem.. Kukiz15 i PSL to nie opozycja, to konformiści/. Pslowcy szybko się wycofali z protestu 16… Czytaj więcej »
Zwykły Kowalski
(…)Co do Krakusa , to ja osobiście słyszę jego głos ale go nie słucham . Mówi , co wie a nie wie co mówi. Nawet nie stawiam mu łapki w dół ,bo to go tylko dowartościowuje a być możę o to mu chodzi. Jak dotąd byłem zwolennikiem rozmów, i dialogu ze wszystkimi, łącznie z oponentami na tym portalu. Często na zarzuty tych ostatnich odpowiadałem poważnie, lub bywało wyśmiewam durnowate wypowiedzi a „wybitnym” stawiałem tzw. łapki. Po przeczytaniu tego postu doszedłem do wniosku, że do „wybitnie utalentowanych” faktycznie nie ma sensu kiwnąć nawet łapką. I tak będę się stosował do tego… Czytaj więcej »
Miranda

Ja z odmiennymi poglądami mogę polemizować ale opinie krakusa to obrażanie oponentów a nie poglądy. Ale to prawda- istotą sprawy są rządy pisu .Tu w pełni zgadzam się z Panem Waldemarem.
a tak na marginesie pis to ani Prawo ani Sprawiedliwośc , wiec nie zasługuje na duże litery

Zwykły Kowalski

I tu pełna zgoda.