Straszny rok „dobrej zmiany”

Trzeba zająć się budową zrębów Polski alternatywnej dla tej PiS-owskiej, którą widać, słychać i brzydko czućDziałaczom PiS zaczynają otwierać się oczy?

„W ciągu roku dokonała się największa destrukcja ustrojowa Polski, jaka w ogóle się zdarzyła po 1989 r.”– uważa prof. Leszek Balcerowicz. Prawo i Sprawiedliwość z każdym dniem, tygodniem i miesiącem skutecznie demolowało polską demokrację. PiS ubezwłasnowolnił władzę wykonawczą, czyniąc z rządu i prezydenta marionetki; pogwałcił władzę ustawodawczą, bo zamienił parlament w producenta bubli prawnych, działającego pod osłoną nocy i sparaliżował władzę sądowniczą, upartyjniając ostatecznie Trybunał Konstytucyjny. Bez większych skrupułów, przy ogromnym sprzeciwie społecznym, dokonał skoku na edukację, prokuraturę, policję, wojsko, ekologię, przedsiębiorców, artystów i dziennikarzy. Nie oszczędził prawa do prywatności i zgromadzeń. Partia rządząca, plackiem leżąc, obraduje coraz częściej na Jasnej Górze albo w Toruniu, a prawo nierzadko rodzi się pod dyktando części biskupów, z czym na dodatek rządzący w ogóle się nie kryją. Skóra cierpnie na myśl o zdarzeniach towarzyszących uchwaleniu przyszłorocznego budżetu i wynikających z tego faktu konsekwencjach. Oburzeni są politycy, konstytucjonaliści i ekonomiści. Krytycznych uwag nie szczędzi europejska opinia publiczna.

Przerażające w tym wszystkim jest, że to, co dziś tak gorszy i oburza w następnym 2017 roku ma szansę stać się standardem. Głównym animatorem tej narodowej tragedii jest pociągający bezkarnie za sznurki zwykły poseł Kaczyński, który jawnie już łamie ograniczenia, jakie na rządzących nakłada Konstytucja. Ale dopóki nie zabraknie pieniędzy na programy w rodzaju 500+ i Mieszkanie+, może spać spokojnie, zakładając, że protestujący przed Sejmem co jakiś czas sobie pokrzyczą, bo w końcu mamy demokrację, a ostatecznie się znudzą i rozejdą do domów.

Chociaż z niecierpliwością czekamy na zakończenie tego fatalnego roku, nie ma najmniejszej nadziei na spełnienie życzeń „Szczęśliwego Nowego Roku”, wszystko bowiem wskazuje na to, że będzie on pogłębianiem zapaści w wielu dziedzinach naszego życia. PiS-owska zmiana toczy organizm RP jak ciężka zaraza, trzeba więc spodziewać się eskalacji działań, atakujących coraz to nowe obszary zainfekowanego organizmu. Jak bumerang wrócą tematy zakazu aborcji, in vitro i środków antykoncepcyjnych. Rządzący zaczną bezwzględniej rozprawiać się z opozycją, gorszy sort zostanie wkrótce okrzyknięty zdrajcą narodu, a mediom zostanie brutalnie pokazane ich miejsce. Co będzie z pogłębiającą się destabilizacją obronności kraju? Przewidzieli to już odchodzący z pracy dowódcy i generałowie, by nie firmować złej zmiany. Systematycznie upolityczniany wymiar sprawiedliwości spowoduje frustrację wśród sędziów i służby bezpieczeństwa oraz policji. Trwać będzie bolesny w skutkach eksperyment na żywym organizmie – szkolnictwie.

I będzie tak dopóty, dopóki nie weźmie się w garść rozdrobniona i skłócona opozycja. Dopóki jej pyszni przywódcy nie wyzbędą się osobistych ambicyjek i nie dostrzegą, że hasło rządzących z czasów kampanii wyborczej „Polska w ruinie” wchodzi z wolna w etap realizacji. Pomyślcie o tym Panie i Panowie, bo naprawdę dobrze już było… Teraz może już tylko być gorzej.
(Źródło: Newsweek, RadioZet, naTemat)

jp

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Straszny rok „dobrej zmiany”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Misio

Najgorsze w ubieglym roku bylo to, ze od fruktow odcieci zostali wlasciciele III RP a kasa zostala rozdana jako 500+. A reszta awantury, to tak jak awantura o obrone wolnosci mediow, w Sejmie: PiS wycofal sie z kontrowersyjnych propozycji kilkanascie dni temu, ale protest w tej sprawie bedzie jeszce przynajmniej dwa tygodnie trwal…..

Waldemar

W takich wypadkach Pawlak z „Samych swoich” odpowiadał: „Niech mi gazety nie czyta”! Nawet wiadomo jakiej…

gniewko_syn_ryba

Wiadomo… „Wyborczej”… ;))) Miał rację… ;)))

Waldemar

Jako satyryk już się pan, panie Gniewko, sprawdził. Może czas na własne „Studio Yayo”? :)))))))

Janik

bęben dlatego tak głośny, bo próżny Polskie przysłowia

gniewko_syn_ryba

„Polskie” przysłowia detektywa Banacka ?… ;)))

Maciek123454321

Teraz frukty wsuwają PISuary. A ja mlaszczą misiewicze!

Mariola
Od roku na okrągło wszyscy grzmią, że prezes potrafi tylko zarządzać kryzysem, To niezbity fakt, ale nikt nie zauważył wyciągniętą rękę ministra sprawiedliwości. Złożenie przez niego podpisu na liście obecności, po jasełkach w sali kolumnowej, w sposób jednoznaczny i niepodważalny pokazuje, że opowiada się on po stronie opozycji i potwierdza jej stanowisko, że posiedzenie trwa. Muszą cierpliwie czekać jak marszałek odnajdzie laskę i łaskawie zakończy obrady, bo do kryzysu ustrojowego, konstytucyjnego, gospodarczego jeszcze parlamentarny by doszedł jakby ostentacyjnie ze względu na Święta opuścili salę plenarną. Dlaczego Polacy mają akceptować wszczynanie awantury przez marszałka sejmu (drugą osoba w państwie)? Odpowiedź pisiaków… Czytaj więcej »
Janik

Wyciągniętej prawej ręki. W lewej trzymał bowiem kajdanki

krakus

Balcerowicz to twórca polskiej biedy. Kaczyński i PiS dzięki 500+ podnieśli ze skrajnego ubóstwa setki tysięcy Polaków.

Janik

Byś zupełnie był mądry, wiek ci nie wystarczy. Polskie przysłowia

Zgredzinka

Ejjj, Sylwester dopiero jutro, a ty już dzisiaj odleciałeś?

Andrzej

Teraz Marszałek stoi w rozkroku-pójdzie do sali sejmowej albo kolumnowej zależnie od tego, kto mu zrobi laskę-ale ja wiem ten mały ma najbliżej.

Maciek123454321

Szkoda, że zima, bo byśmy Kuchcia zagonili do strzyżenia trawników.

szulki

Nie wiem, jak Państwo, ale ja jestem pod wrażeniem tego, jak pis trwoni nasze pieniądze. Wczoraj 500 mln zł wyrzucone na kolekcję Czartoryskich, parę tygodni temu 10 mld zł na Pekao SA. Oba wydatki kompletnie absurdalne, pierwszy, żeby Gliński mógł się czymś wykazać (bo poza tym kulturę to on potrafi tylko niszczyć), drugi, żeby obsadzić stanowiska misiewiczami.

Zgredzinka

Im prędzej zabraknie im środków na tę radosną zabawę, tym lepiej dla nas.
Jak zwolennikom „dobrej zmiany” bieda zajrzy w oczy, to tak jak dzisiaj entuzjastycznie ją popierają, tak samo zażarcie będą ją zwalczać.
Pewnie wiesz jak bardzo boli i jakie złe emocje budzi uczucie zawiedzenia.