Stronnik Rydzyka grozi PiS! Poszło o zwierzęta hodowlane

Walka o ochronę zwierząt, a tymczasem…„Kobieta nadaje się tylko do HAREMU”. Czy te słowa padły w Sejmie?

Szczepan Wójcik, szef Fundacji Polska Ziemia i współpracownik o. Rydzyka, zabrał głos na temat ostatnich zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. hodowli zwierząt. Prezes PiS chce zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

 

Jeżeli politycy uważają, że wypowiadane przez nich słowa nie mają znaczenia dla sytuacji na rynku, spieszę z odpowiedzią – są w błędzie. Każda informacja na temat wprowadzenia zakazu prowadzenia hodowli rezonuje niemal natychmiast, chociażby na rynku kredytowym. Dokładnie taki sam problem mieliśmy dwa lata temu, podczas pierwszej próby wprowadzenia zakazu. Część banków zażądała od większości hodowców przyspieszenia lub natychmiastowej spłaty kredytów inwestycyjnych” – powiedział w wywiadzie dla serwisu Money.pl Wójcik.

Szef Fundacji Polska Ziemia dodaje też, że moda na futra ciągle panuje na świecie: „Od początku roku nie byliśmy w stanie wystawić naszych produktów na aukcjach, ponieważ kanały dystrybucji zostały całkowicie zerwane przez koronawirus. Ostatnio, w momencie, gdy wreszcie coś się ruszyło, sprzedaliśmy 70 proc. asortymentu. Opowieści o tym, że ludzie nie chodzą w futrach „bo minęła moda” można włożyć między bajki. W Polsce nie nosi się futer, bo od 10 lat nie było zimy. Nadal natomiast eksportujemy nasze produkty do Rosji, Chin, Turcji, Kanady i USA”.

 

W rozmowie z dziennikarzami Wójcik zagroził przedstawicielom partii władzy. „Ten, kto wprowadził Jarosława Kaczyńskiego w błąd, za kilka lat będzie przepraszał, bo aktywiści nie zakończą batalii na kwestii zwierząt futerkowych, a wieś przy kolejnych wyborach nie da się już oszukać. Przypomnę, że nie chodzi tutaj tylko o futerka, ale i ubój rytualny oraz drastyczne zwiększenie uprawnień organizacji ekoaktywistycznych. Myślę, że będzie to gwóźdź do trumny partii rządzącej. PiS zdradził rolników” – podsumował rozmówca ekonomicznego portalu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Szczepan Wójcik jest bliskim współpracownikiem o. Tadeusza Rydzyka i jego mediów. Razem twierdzą oni, że ekologizm i ochrona zwierząt to przejaw marksizmu. Rydzyk od dłuższego czasu uważany jest za swoistego patrona lobby futrzanego.

/nt//

Źródła: money.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
9 września 2020 07:34

Ta ustawa to uderzenie w pręty klatki rydzyka,przed którym kłaniał się w pas naczelnik, ale najwyraźniej te pokłony nie zniechęciły ojczulka do złotodajnego zera. Najprawdopodobniej naczelnik pisowatych chce ustawę przepchnąć, ale najlepiej rękami opozycji (opozycja i wystarczająco duża część pisu za, a większość pisu przeciw). Wówczas rydzyk nie mógłby mieć pretensji do naczelnika, a ustawa by przeszła. I pewno stąd to ostatnie wystąpienie naczelnika, że wszyscy dobrzy ludzie powinni być za, a przecież wiadomo, że wystarczyliby wyłącznie ‚wszyscy dobrzy posłowie’ pisu. Dlatego też w przypadku takich ustaw chytruska prezesa opozycja powinna się wstrzymywać, a nie głosować za, gdyż w przypadku dobrych intencji pisu ustawa i tak przejdzie, a jeśli nie to wyjdzie na jaw cała ta manipulacja, a ustawę można przyjąć w Senacie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
9 września 2020 13:03
Reply to  greg

Najprawdopodobniej PiS ponownie wycofa się z tej ustawy. Co prawda do wyborów sejmowych jeszcze 3 lata, ale w obliczu rokoszu Ziobry Kaczyński nie może ryzykować wojny z Ojdyrem.
P.S. Bardzo prawdopodobny jest numer, opisany przez Ciebie. PiS wydeleguje kilku posłów, którym najmniej zależy na poparciu Rydzyka i oni zagłosują za ustawą, a reszta PiSich zagłosuje przeciw, dając Kaczyńskiemu alibi. Dlatego też opozycja powinna wstrzymać się od głosu, zamiast poprzeć inicjatywę Kaczyńskiego.

Zwinka
Zwinka
9 września 2020 12:28

I czym się tak fascynujemy. Przecież to tylko negocjacje. Jak to w rodzinie… Rodzinę Soprano sobie ponownie oglądam, to wiem, jak się negocjuje warunki współpracy.

Obywatel
Obywatel
9 września 2020 13:07

Poseł Bosak też już zabrał głos 🙂
„Gust jest taki lub inny i nie jest powodem do zakazywania działalności określonej branży. Za tym stoi lewicowa ideologia. Nauka Kościoła i moralność chrześcijańska jest taka, że zwierzęta należy traktować dobrze, ale mogą służyć człowiekowi zarówno na mięso, jak i na skóry” – mądrego to aż miło posłuchać

Zwinka
Zwinka
9 września 2020 16:33
Reply to  Obywatel

Jasne. Jak tylko ktoś /coś zagraża interesom, to natychmiast z lewactwem przekręciarze wyskakują.

Agnieszka
Agnieszka
9 września 2020 18:07

A kim do diabla jest ten Rydzyk, by pozwalac sobie na santaze?