Świąteczny teledysk Inicjatywy Wolnych Sądów z Kaczyńskim w tle. Życzenia, czyli wściekły Mikołaj

To będzie dzieło warte Oskara

Andrzej Saramonowicz, twórca m.in. „Testosteronu” i „Lejdis”, laureat wielu nagród, napisał scenariusz i wyreżyserował świąteczny teledysk dla Inicjatywy Wolnych Sądów.

 

W tle składanych życzeń pojawiają się fragmenty nagrań z Jarosławem Kaczyńskim, kiedy mówi o „kanaliach„, „zdradzieckich mordach” i „krwi na rękach„.

W filmie pojawiają się także tłumione przez policję protesty, Współgra to z życzeniami, składanymi przez członków Inicjatywy: „Pójdźmy wszyscy po rozum do głowy. Bądźmy razem, jak mówią słowa kolędy, wszystkie wioski z miastami…Połóżmy kres brutalności policji, kolejkom do szpitali, oszukańczym wyborom w pandemii, kłamliwej propagandzie i niszczeniu wolnych sądów”. Jest też Mikołaj, który mówi, że w Polsce „małe jest wielkie”.

 

W produkcję filmu zaangażowało się wiele osób oraz Coloroffon Film, Halo Studio i Doubrava. Autorem zdjęć jest Tomek Madejski, narratorem Krzysztof Gosztyła, autorem muzyki – Tomasz Wiracki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Teledysk można obejrzeć na kanale Youtube.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 grudnia 2020 19:04

Bardzo piękny klip. Szczery i wzruszający.

Zbyszek
Zbyszek
19 grudnia 2020 21:07

Ale chała…

Andrzej
Andrzej
20 grudnia 2020 09:49

Kto pamięta ponurą Wigilię 1981 roku ten doceni te życzenia.A taki Zbyszek,Robert czy Kaleta nie mają wiedzy historycznej żeby ten klip oceniać.Kaleta swój wpis dodał z czystego cynizmu.

jan
jan
20 grudnia 2020 14:12

cenzura………………………………………………..