System szczepień poległ ale ma nastąpić rewolucja

PiS zachęca do szczepień loteriami. Do wygrania „500+” i hulajnogi

Jak jest ze szczepieniami wiadomo. Zapisanie się na szczepienie graniczy z cudem. Telefony oblężone, żeby się zapisać trzeba to robić w godzinie duchów, czyli o północy. Tylko wtedy niektórym się udaje.

Otóż szykuje nam się, jak zapowiada rządowy pełnomocnik ds. programu szczepień, szef Kancelarii Prezesa RM Michał Dworczyk, rewolucja w systemie szczepień przeciwko COVID-19.

 

Zgodnie z zapewnieniami ojców tej rewolucji „Szykuje się operacja logistyczna na ogromną skalę”. Nie wiadomo jednak, na ile te zapewnienia można traktować poważnie kiedy ludzie, często starsi, nie posiadający albo nie prowadzący samochodu są kierowani na szczepienie 200 kilometrów od miejsca zamieszkania

Nowe zasady zostaną ogłoszone na początku przyszłego tygodnia.

„Maksymalne usprawnienie i uproszczenie systemu szczepień. Tak, by większość populacji w Polsce była zaszczepiona w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Planuje się, że każdego dnia będzie szczepiony inny rocznik, od najstarszego do najmłodszego. Dzień po dniu. Dzięki temu, jak przewiduje rzad, w rewolucyjny sposób wzrośnie tempo szczepień, które dotąd się ślimaczy a ludzie żyją w strachu.

Jak twierdzi Michał Dworczyk „Wtedy rząd zrezygnowałby z zapisów II i III etapu Narodowego Programu Szczepień”.

 

W grupie ekspertów radzących nad zmianami w programie szczepień na COVID-19  są przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Strategicznych, Centrum Analiz Strategicznych, KPRM oraz innych instytucji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Być może umożliwi się dokonywanie szczepień przez osoby  niebędące lekarzami.Dzieki temu nabiorą tempa.

„Dziś najważniejszym celem szefa KPRM jest maksymalne usprawnienie i uproszczenie systemu szczepień. Tak, by większość populacji w Polsce była zaszczepiona w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Jak wyjdzie zapowiadana rewolucja w systemie szczepień i operacja logistyczna na ogromną skalę przekonamy się, miejmy nadzieję niedługo.

/EO/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
26 marca 2021 20:22

Wszystko cudnie, tylko skąd szczepionki? No, chyba że w Orlenie opracowali jakąś w tajemnicy. 😉

HerodAntypis
HerodAntypis
27 marca 2021 07:45

Będzie jak za PRL-u, będą biegać z pustymi taczkami, bo tempo takie, że nie ma czasu załadować.
Prawo Murphy’ ego mówi, że jak coś może się nie udać, to się nie uda, prawo pisowców, potwierdzone praktycznie, i to wielokrotnie, mówi, że jeśli czegoś nie da się spieprzyć, to oni to spieprzą

Stanisław
Stanisław
27 marca 2021 18:05
Reply to  HerodAntypis

Jestem po szczepieniu; zgłosiłem się 22.03. Zarejestrowanie (przez profil zaufany) i znalezienie punktu szczepień w odległości 30 minut jazdy samochodem od miejsca zamieszkania zajęło mi ok. 4 minut. Gdybym zdecydował się na dłuższą jazdę- ok.1,5 godziny, wystarczyłoby ok. 2 minut. Po przyjeździe samo szczepienie (z wypełnieniem prostego formularza) trwało ok. 10 minut- plus 15 czekania na ewentualne powikłania. Obsługa miła i sprawna, dwa stanowiska, prawie taśmowo. Miasto powiatowe w woj. dolnośląskim.
No, ale ja to chyba jestem dziecko szczęścia.

***** ***
***** ***
27 marca 2021 17:28

…..na bazie denaturatu! Tak jak płyn dezynfekcyjny do rąk.

Rafapon
Rafapon
27 marca 2021 04:41

Inne kraje jakoś sobie z tym radzą bez większych problemów, a polska władza jak zwykle robi wszystko po swojemu. Takie ciągłe wymyślanie koła. Co z tego że kwadratowe. Ważne że nasze, narodowe.

irena
irena
27 marca 2021 10:41

Rewolucja bedzie wtedy jak SADY zajma sie powaznie tymi kombinatorami !