Szef PCK we Wrocławiu o aferze z udziałem b. polityków PiS: „Brakuje mi uczciwej reakcji pani Zalewskiej na tę sprawę”

Prokuratura zebrała materiał ws. polityków PiS, którzy rzekomo mieli okraść PCK

„Konkretne osoby zakosiły ponad trzy mln zł tak sprytnie, że nikt tego nie widział. Choć z naszych informacji wynika, że kwota ta mogła być o milion zł wyższa. Nie mamy jednak tego czarno na białym. Ja wolałbym żyć biednie, ale uczciwie. W tym przypadku z tą uczciwością to było nie po drodze wszystkim” – powiedział w rozmowie z onet.pl Jerzy Kornaus, prezes dolnośląskiego oddziału PCK we Wrocławiu, wiceprezes PCK.

 

Chodzi o aferę z udziałem byłych polityków PiS. Pisaliśmy o sprawie m.in. w artykule „Czy Anna Zalewska wiedziała o okradaniu PCK przez polityków PiS?”. – „Brakuje mi uczciwej reakcji pani Zalewskiej na tę sprawę, nawet jeśli o niczym nie wiedziała” – podkreślił szef PCK we Wrocławiu.

„Chciałbym, żeby sprawa została wyjaśniona do końca, a osoby winne zostały ukarane zgodnie z prawem. Liczę też na publiczne przeprosiny ze strony osób, które tym kierowały. Dla mnie satysfakcją byłoby, gdyby te przeprosiny wyszły od nich, a nie były wymuszone. Tego bym oczekiwał. Wiedziałbym wtedy, że do nich dotarło, że zrobili coś złego. Wyrządzili wielką krzywdę całej organizacji” – powiedział Kornaus.

 

Ma nadzieję, że podczas procesu sprawa zostanie wyjaśniona. – „My w tym procesie będziemy oskarżycielami posiłkowymi. Chcielibyśmy żeby wróciło przynajmniej 100 proc. tego, co zostało udowodnione, czyli ponad trzy mln zł. Gdyby to byli ludzie honoru, to do tego, co zabrali, dołożyliby jeszcze 50 proc. jako zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy. Ale nie liczę na to” – stwierdził szef dolnośląskiego PCK.

Kornaus mówi, że afera ma wpływ na obecną działalność PCK: – „Niektórzy darczyńcy się od nas odwrócili. W dwóch miejscach w Polsce usłyszeliśmy jednak od urzędników, że nowej umowy nie będzie, bo „ze złodziejami nie będziemy podpisywać”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Pojęcie „uczciwa reakcja pani Zalewskiej” jest wewnętrznie sprzeczne, coś jak „Trabant Limuzyna”, ewentualnie „parlamentarzyści radzieccy”

smętek
smętek

Jeśli był to najłatwiejszy sposób zagarnięcia pieniędzy to pamiętać trzeba „im się należało”. W XX w. obowiązywała w złodziejskim światku zasada, że biednych ludzi nie okrada się (tak wynika z tekstów pisanych). W tamtym czasie złodziej miał honor, przestrzegał zasad a dzisiaj……