Szydło: rząd i PiS się nie cofnie

Wpadka Szydło – wymieniła nieistniejące województwo

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Beata Szydło dała prawdziwy popis cynizmu i obłudy. Przemilczając całkowicie piętrzące się przed państwem problemy, z dumą mówiła o niebywałych osiągnięciach swojej ekipy w bieżącym roku, wyliczając m.in. jednym tchem programy: 500+, Mieszkanie+ i nazywając je prorodzinnymi oraz proobywatelskimi. – „Rząd ciężko pracuje dla dobra Polaków. Jest bardzo dobrze, bo po raz pierwszy od 25 lat spadło tak znacznie bezrobocie, bo ludzie przestali opuszczać ten kraj, emeryci mają leki za darmo, a na emeryturę będzie można przejść wtedy, kiedy będzie człowiekowi bardziej pasowało. Polska jest krajem stabilnym, bezpiecznym i takim ma pozostać” – powiedziała Szydło. Z kamienną twarzą zakomunikowała, że rząd z sukcesami prowadzi politykę zagraniczną.

Mówiąc o gospodarce, nawiązała do imponujących w swych założeniach planach rozwojowych Morawieckiego. Nie zadrżał jej głos, kiedy mówiła o górnictwie, raz jeszcze zapewniając, iż rząd pragnie, by ten sektor gospodarki był coraz bardziej konkurencyjny i stał się najważniejszym fundamentem polskiej gospodarki. Powieka nie drgnęła pani premier, gdy zapytana została o zmianę granic Opola, przeprowadzoną z ogromną krzywdą dla paru tysięcy mieszkańców sąsiednich gmin. W jednej z nich – Dobrzeniu Wielkim – właśnie trwa protest głodowy. – „Klamka zapadła – stwierdziła Szydło – wszystkie decyzje już zostały w tej sprawie podjęte. Nikomu krzywda się nie stanie, czego dopilnuje sam prezydent tego miasta”.

Pytana o kryzys sejmowy i o to, jakie stanowisko w tej sprawie zamierza zająć rząd, czy przewiduje jakiekolwiek mediacje, Beata Szydło oświadczyła: „Rząd i PiS się nie cofnie” i nazwała protestujących posłów „grupą, która zamiast pracować, zajmuje się awanturnictwem. Chcę tym posłom zadać pytanie: czyich interesów bronicie? Obowiązkiem każdego polityka jest praca na rzecz obywateli” – powiedziała. Zapewniła, że budżet został przyjęty zgodnie z Konstytucją i nie ma powodu przeprowadzać kolejnego głosowania. – „Budżet jasno pokazuje, kto reprezentuje czyje interesy. PiS reprezentuje obywateli, a ci, którym odebrano benefity dziś protestują” – uważa Szydło. – „Sytuacja w Polsce wymaga tego, żeby posłowie opozycji wreszcie zabrali się do pracy. Jest budżet i wszystko będzie realizowane tak, jak zobowiązali nas do tego Polacy. 11 stycznia będzie posiedzenie Sejmu – to będzie sprawdzian dla opozycji, czy chce pracować dla Polaków. Jeżeli posłowie wrócą do pracy, to udowodnią, że dorośli do pracy w Sejmie” – zakończyła po belfersku swoje wystąpienie Beata Szydło.

jp

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

26
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
15 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
gniewko_syn_rybaZgredzinkaMarekgrześMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian Piskarski
Marian Piskarski

Ocho konferencja Premier. W dawnych czasach byle konferencje Pana rzecznika a tu pani Premier osobiście….

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Teraz Pan Rzecznik z wami… ;)))

Andrzej
Andrzej

Pani Premier PISu nie może się cofnąć- co by Pan i Władca na to powiedział- zdrada!

Mariola
Mariola

Czy to było „przedorędzie” noworoczne??? Spadek bezrobocia tylko do pewnego poziomu jest sukcesem, po jego przekroczeniu brak rąk do pracy staje się kłopotem dla przedsiębiorców i kulą u nogi dla gospodarki. Ciekawe gdzie wyemigruje pani premier jak pierwszy „rzut” emerytów otrzyma „głodowe” świadczenie + zero możliwości zarabiania czyli pięknie opakowaną biedę z przydziału. Mowa o stabilnym kraju jest chichotem infantylnej kobiety udającej premiera (chichotem identycznym jak u Piotrowicza z mównicy sejmowej jak rozwalał TK). Jednak wygłaszając tezę o bezpieczeństwie mając w rządzie ministra Antoniego dała świadectwo hipokryzji, zakłamania, zdrady lub w najlepszym razie dała dowód swojego ubezwłasnowolnienia (ciekawe przez kogo?)… Czytaj więcej »

raf
raf

Ręka w górę, kto się spodziewał, że ta załgana pisowska rumpelpulpa powie choć jedno słowo prawdy ?

Ilona
Ilona

Co ta ciotka-klotka gada? Prezes się nie popisał, słabe to wystąpienie jej nabazgrał…

Janik
Janik

Szanowna pani Premier! Rozumiem że w Pani zrozumieniu w Polsce jest coraz lepiej. Po tych zapewnieniach nie rozumię jednak Pani przestraszoną minę. Pani chyba sama nie wierzy we własne zapewnienia.

Woytas
Woytas

Zapytajmy Misiewiczów…

Woytas
Woytas

Łatwo się jedzie na kasie odziedziczonej….i tak na marginesie, górnicy, powodzenia….!

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Masz na myśli odziedziczony po PO megagigantyczny dług publiczny ?…

Zgredzinka
Zgredzinka

Który dzięki beztroskiej zabawie obecnej władzy, lawinowo narasta.

krakus
krakus

Jako wyborca PiS wymagam od rządu zera ustępstw opozycji. Gdyby ludzie chcieli opozycję to by inaczej zagłosowali. A mieli was dość.

szulki
szulki

Przyznać się – jak krakus – , że się nadal popiera pis = przyznać się do ujemnego IQ i do próżni doskonałej wewnątrz czaszki.
Przy okazji – możesz sobie wymagać tu od rządu, czego chcesz. Mam nadzieję, że ktoś od nich tu zagląda. Po pierwsze zabaczy, jakiego ćwierćmózgiego zwolennika mają w twojej osobie, po drugie może coś załapią z artykułów tu publikowanych.
Adios.

Marek
Marek

Stara się Pan używać figowego listka niejasności, ale dość oczywistym jest, że nie ma Pan zbyt dobrego mniemania o tych, którzy głosowali na PiS i którzy popierają obecny rząd. Zapewniam Pana, że używany przez Pana język nie przekona ich do Pańskich poglądów. Zstąpienie na ten poziom rozmowy świadczy o Pana desperacji i braku lepszych argumentów.

Zgredzinka
Zgredzinka

No chyba nie zaglądacie tytaj, żeby dać się przekonać? Myślę, że jest wręcz odwrotnie. Ale to doprawdy próżny trud, gdyż brak nam wspólnej płaszczyzny do porozumienia, ponieważ żyjemy w dwóch niekompatybilnych światach. Zostaliśmy przez nową władzę podzieleni na dwa plemiona, z których to prorządowe zaklasyfikowane zostało jako bohaterskie, natomiast to drugie jako zdradzieckie. I tylko z tego tytułu nagle doznaliśmy cudownego rozmnożenia komunistów i ubeków, którymi na domiar złego często stali się dotychczasowi bohaterowie walki o wolną Polskę. Tak jak wy czujecie się niekomfortowo, gdy nazywa się was trollami, tak samo my czujemy się źle, jako drugi sort, element animalny,… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Zapewniam Panią, że daleko mi od generalizacji i nie uważam wszystkich zwolenników „opozycji totalnej” za komunistów, ubeków, złodziei, volksdeutschów, szmalcowników, alimenciarzy, itd. Słowa Jarosława Kaczyńskiego zostały zmanipulowane i nakręcone przez tzw. „media mejnstrimowe”, które już od wielu lat starają się podzielić polskie społeczeństwo. Aby się o tym przekonać, wystarczy przeczytać oryginalną wypowiedź i przy wątpliwościach sięgać do źródeł. Kto wymyślił wyrażenia „mohery”, „katole”, „pisiory”, „kaczory”, „sekta smoleńska”, itd., i w jakim celu? Zgadzam się, że zostaliśmy podzieleni na dwa mało kontaktujące się ze sobą światy. Linia podziału biegnie dokładnie na linii podziału mediów, które czytamy i słuchamy. Trudno jest mi… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Żadne „media mainstreamowe”. Na własne uszy słyszę tę rozlewającą się od roku w przestrzeni publicznej mowę nienawiści. Jakoś do tej pory nie czułam się szczuta przez władzę przeciw tym, którzy mają odmienne poglądy. Nie przyszło mi do głowy nadawać im przydomków i oburzać się, że nie są ateistami i liberałami. Czułam, że dla każdego jest u nas miejsce, bo przestrzegamy demokratycznych reguł gry. Nie myślałam, że po tych 27 latach niepodległości, znajda się u nas siły, które będą chciały ludziom tę wolność odebrać. Jeszcze nie widziałam tak chamskiej ekipy, która z gębą pełną frazesów i diabłem za skórą, uważa że… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Ja również nie słyszę żadnej nagonki na ludzi o innych poglądach w mediach prawicowych. Czytam czasami o manipulacjach, weryfikuję i rzeczywiście je widzę. Jedną z najbardziej szkodliwych dla wspólnoty manipulacji jest nawiązywanie do „gorszego sortu” Kaczyńskiego, a więc do esencji dzielenia. Jeśli przeczyta się jego oryginalną wypowiedź, nie rozumiem jak można poczuć się obrażonym, o ile nie jest się volksdeutschem, szmalcownikiem, esbekiem, złodziejem, czy też zdrajcą. Bardzo zachęcam do przeczytania oryginału, a nie do przetworzonej papki, która jesteśmy karmieni. Żyjemy w równoległych światach, które komunikują się w ten sposób, że czołowe media w każdym ze światów donoszą o okropnych rzeczach,… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Człowieku, albo masz kłopot ze zrozumieniem czytanego tekstu, albo ja nie potrafię wystarczająco jasno się wyrazić. Otóż jeszcze raz powtórzę, że na własne uszy słyszałam żenujące wypowiedzi „prezesa tysiąclecia”, w tym tę z udziałem pierwszego pisowskiego zapiewajły Joachima Brudzińskiego, które dotknęły mnie do żywego i zupełnie nie licowały ze statusem polityka. O tym, że nie były to wypowiedzi dobrego człowieka i katolika, to nawet nie wspomnę. Polityk to nie jest ktoś, kto powinien przenosić na innych swoje frustracje i fobie. Nie jego zadaniem jest sianie niezgody i wywoływanie społecznego niepokoju. W przypadku naszego kraju sytuacja jest o tyle kuriozalna, że… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„staram się nikogo nie obrażać i szanować ludzką odmienność”

„Wybacz, ale dla mnie te indywidua, które teraz brylują w życiu publicznym, to po prostu … hołota”

Staraj się lepiej… 😛

Zgredzinka
Zgredzinka

To bynajmniej nie był epitet, ale obiektywne stwierdzenie faktu.
Znasz lepsze określenie na opisanie takiego zjawiska?
Nie wiem, jak można lepiej wyrazić obserwowaną u kogoś: butę, bezczelność, cynizm, hipokryzję, ignorancję, bezczelność, bezwstyd, tupet i sobiepaństwo.
Jeżeli znasz taki zwrot, to będę wdzięczna za podpowiedź.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Znam – ‚opozycja totalna”…

Maciek123454321
Maciek123454321

Co oni ćpają, do jasnej cholery? Co to za głupawy i bezmyślny wyraz twarzy? Duda też z kretyńską miną. Pod choinką znaleźli jakieś prochy, czy jak?

Marek
Marek

Jeśli Pan tego jeszcze nie załapał, edytorzy portalu dobierają odpowiednio fotografie. Jeśli Pan chce zobaczyć Prezydenta Dudę lub Premier Szydło z normalnym wyrazem twarzy, proponuję ich zobaczyć na żywo. Zauważy Pan, miedzy innymi, że mówią więcej i mniej głupio niż to się wydaje przy czytaniu autorów na koduj24.pl. Jeśli chciałby Pan zobaczyć swoich idoli z głupawym wyrazem twarzy, proponuję portale prawicowe. W swoim entuzjazmie pisze Pan tak, jakby każda Pana fotografia przedstawiała młodzieńca o ponad dwucyfrowym ilorazie inteligencji.

grześ
grześ

spoko, my zawrócimy babo-chłopa i całe to towarzystwo

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„nawiązała do imponujących w swych założeniach planach rozwojowych”

Czy autorem „niusa” jest Google Translator ?…