Szykuje się nowa koalicja? Politycy PiS rozmawiali z szefem PSL

PSL zaczepia europosłankę Sylwię Spurek pytając czy ta chce delegalizacji schabowego?

Od dłuższego czasu media spekulują na temat rozmów między PiS a PSL. Hipotetyczne rozmowy, według dziennikarzy, mają na celu „zmiękczenie” sojuszników PiS z samej Zjednoczonej Prawicy.

 

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla prawicowego tygodnika „Sieci” potwierdził, że rozmowy z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem miały już miejsce: „Rozmawialiśmy z panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i rzeczywiście jest trochę inny niż niektórzy politycy PSL, z którymi zdarzało nam się rozmawiać w okresie ostatnich 30 lat, ale generalnie rzecz biorąc, to człowiek, który wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie (…) Wiemy, że są tam tacy, którzy chcieliby inaczej, ale są obecnie za słabi, by coś zmienić”.

Co ciekawe, sam Kosiniak-Kamysz w ostatnim czasie zaprzeczał rozmowom z PiS. Podkreślał też, że nie widzi się w roli „przystawki” prezesa Kaczyńskiego… Trudno teraz rozstrzygnąć, kto powiedział prawdę, ale warto wspomnieć, że „Wyborcza” już kilka dni temu pisała o negocjacjach między Mateuszem Morawieckim a szefem PSL.

 

Niezbyt owocne rozmowy z ludowcami nie były jedynym tematem poruszonym w wywiadzie. Kaczyński odniósł się też w nim do powrotu do rządu byłego wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosława Gowina. Przywódca PiS uważa, iż jego powrót „zamknąłby pewien niedobry etap”. Dodał: „Ale z drugiej dla ludzi mniej wyrobionych politycznie byłoby to trudne do przyjęcia. W naszym klubie reakcje na to byłyby złe. (…) W oczach wielu w maju przekroczył granicę, której nikt nie powinien przekraczać”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jednocześnie rozmówca „Sieci” zapewnił o tym, że zmiany w rządzie są po to, żeby usprawnić działanie Rady Ministrów w kontekście zarządzania państwem.

Na zakończenie prezes odwołał się do „ideologii LGBT”. Jego zdaniem zagraża ona „cywilizacji chrześcijańskiej”, która jest „najbardziej życzliwa w dziejach świata”. Prawicowiec zapowiedział, że nie będzie ustępował w działaniach zmierzających do powstrzymania ciągnącej z Zachodu fali ideologicznych zmian w duchu lewicowym.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekJantarHENRYKZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Obiektywnie odsunięcie Ziobry od koryta było by aktem głębokiego patriotyzmu. Jest tylko kwestia ceny. Jeżeli PSL miałby udział w dalszej demolce RP to będzie jego koniec. Ale jeżeli tę demolkę zastopuje to moze tylko zyskać.

Jantar
Jantar

Chyba żartujesz?!! Kaczyński nie po to chce PSL w koalicji, żeby pozwolić mu zatrzymać zmiany w sądach! Kaczyński chce PSL po to, żeby odbić Senat, odbić część samorządów i mieć większość konstytucyjną, dzięki której szybciutko wprowadzi nową konstytucję, zanim PSL zorientuje się, co w niej jest zapisane. PSL tym samym szybciutko zniknie ze sceny politycznej. Z drugiej strony nad tym samym pracuje Ziobro, bo tylko razem z PSL i Konfederacją Kaczyński będzie miał zaledwie kilka głosów ponad większość konstytucyjną. I cała rekonstrukcja rządu z tego powodu jest przesuwana, bo po prostu jeszcze nie wiedzą, jak podzielić ministerstwa, co zależy od… Czytaj więcej »

Marek
Marek

W kwestii technicznej tylko. Nawet z całym PSLem i całą konfederacją nie będzie większości konstytucyjnej. przynajmniej tej legalnej. Bo używając oszustw to większość konstytucyjną pis może mieć w każdej chwili. Zresztą większość konstytucyjna pisowi na nic nie jest potrzebna bo i tak nie będą konstytucji przestrzegać i siłą zaborcy zrobią co chcą.

Co do reszty wpisu, w pełni się zgadzam.

PS: Z kontekstu wnioskuję, że myli się Pani większość 3/5 (odrzucenie prezydenckiego weta) z większością konstytucyjną 2/3.

HENRYK
HENRYK

KOALICJA Z GUMOFILCAMI KOSINIAKA KAMASZA JEST TYLKO KWESTIĄ CZASU .PSL TO NIEOMAL WIECZNY KOALICJANT I MAJĄ WYJĄTKOWE PARCIE NA KORYTO, BEZ DOSTĘPU DO TEGO KORYTA DŁUGO NIE WYTRZYMAJĄ NA DODATEK MAJĄ U SIEBIE ROZCHWIANEGO KUKIZA , KTÓREMU BRAK SZMALU ( A PROCH DROGIE) POZ TYM PSL TO PARTIA MOCNO KLERYKALNA -TAM WCIĄŻ GŁOS PROBOSZCZ TO GŁOS BOGA.TRACĄ WPŁYWY NA WSI , WIĘC WKRÓTCE BYLI BY TYLKO ŻAŁOSNYM RELIKTEM PRZESZŁOŚCI PONIEWAŻ TO GŁÓWNIE ROLNICY Z WIEJSKIEJ WIĘC BEZ SEJMOWYCH „ZASIŁKÓW ŻYĆ TRUDNO , WKRÓTCE „DLA OJCZYZNY RATOWANIA” WPADNĄ W RAMIONA PiS. ….. NO TO W PiSDU PANOWIE Z PSL.