„Tak się właśnie robi PolExit” – burza po słowach Dudy, dla którego UE to „wyimaginowana wspólnota”

Polacy miażdżąco ocenili wypowiedź Dudy w Leżajsku - w sprawie Unii Europejskiej

„Nie mamy już Prezydenta. To ktoś rozpaczliwie i bez sensu szukający sposobu na utrzymanie strzępów poparcia swojej partii. Ale i takimi metodami nie ma na to szans. Murzyn musi robić swoje, ale murzyn i tak będzie musiał odejść. Mógłby przynajmniej odejść z honorem, a nie upokorzony” – dosadnie podsumował były szef BBN Stanisław Koziej wystąpienie Andrzeja Dudy podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska.

„Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o swoich sprawach, czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach, bo one są dla nas najważniejsze. Kiedy one zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę” – stwierdził Duda.

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1039613883307253760

https://twitter.com/kizinievic/status/1039594858447622146

Ta antyunijna wypowiedź wywołała burzę w mediach społecznościowych. – „Tak się właśnie robi PolExit. Tylko jak nas już w UE nie będzie to uprzejma prośba do Was prawico, żeby nie było, że „gorszy sort” przed tym nie przestrzegał. I żeby nie było, że „gorszy sort” i Tusk za tym stoi”; – „Choroba postępuje albo rosyjscy agenci przestają się kryć”; – „W lipcu 2017 prezydent Duda miał szansę wysiąść z tramwaju PiS na przystanku „Przyzwoitość”. Nie skorzystał. Od tego czasu jego prezydentura to nabierający tempa upadek”; – „To gdzie wybiera się Szydło? Do iluzorycznego świata? A Marszałek Kuchciński i Becia Kempa też tam chcą” – pisali internauci.

Słowa Dudy komentowali tez dziennikarze i politycy. – „Wyimaginowana wspólnota”? Coś niedobrego dzieje się z moim prezydentem. Nawet jeśli tak właśnie myśli to w ustach głowy państwa jest to gruby błąd” (prawicowa blogerka Kataryna);

„Politycy PiS na czele z prezydentem bez przerwy deprecjonują UE. Mogą wypuścić dżina z butelki i, tak jak brytyjscy konserwatyści, uruchomić mechanizmy, wspierane dodatkowo przez służby W. Putina, które trudno będzie zablokować. I lawina ruszy. Groźne!” (Dominika Wielowieyska z „GW”); – „W ramach walki o poparcie PiS na drugą kadencję PAD nazwał dziś UE „wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika”. Przystąpienie PL do Unii poparło jednak znacznie więcej Polaków (13,5 mln) niż A. Dudę (8,6 mln)” (Renata Grochal z „Newsweeka”);

„Prezydent Duda idzie drogą D. Camerona. Dla taniego poklasku, zdobytej na sekundę akceptacji, buduje autostradę dla Polexitu. Może bez świadomości, ale tym gorzej. Bo to znów nie jest komplement dla niego” – Bogdan Zdrojewski z PO; – „Pan Prezydent, naśladując Prezesa, jest już mentalnie poza Unią” – były szef MSZ Radosław Sikorski.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Polka gorszego sortuIkaAntyKaczorantymoherWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Wypowiedź Adriana jest niewyobrażalnym skandalem. Nawet jeśli komuś c0ś w UE nie odpowiada, to każde działanie zmierzające do jej opuszczenia jest zdradą, bo przybliża władzę Rosjan w Polsce. Liczenie na Trumpa zaś jest dowodem wzmożonej głupoty.

szczery
szczery

Z Macierewicz było już od dawna wiadome, że jest proputinowski i otacza się i współpracuje z agenturą rosyjską! Teraz jeszcze obnażył swoje sympatie Adrian (ksywka prezydent), który wprost mówi tekstem miłym uszom Putina!
Obrzydliwość! W jakim kraju żyjemy!?

PiJar
PiJar

Mały człowieczek, Jędruś z mentalnością kilkunastolatka, rozpaczliwie poszukujący uznania w oczach taty (towarzysza Prezesa). Oto skutki tzw. „katolickiego” wychowania, w którym ważniejsze od faktycznej obecności ojca jako wzorca i autorytetu są zewnętrzne pozory w postaci ostentacyjnej pobożności i nadętego patriotyzmu(?). Niezaradny Jędruś prawie się już popłakał z bezsilności. Zobaczycie, że jak stanie przed sądem (to musi nastąpić, choćby za kilka lat!), to będzie nas brał na litość swoimi łzami, tudzież rzewnymi opowiastkami, jak był terroryzowany przez partię.

ech
ech

Ot pozdrawiam! Do tego głupi!
Nadęcie, gestykulacja, krzyki zamiast normalnej mowy – coś mi to przypomina (z historii)!

Miranda
Miranda

zabrakło mi już słów na komentowanie tego ,co robi i mówi ten Pan Nikt . To przerażajace , że osoba wybrana na Prezydenta RP tak ją kompromituje. Są tacy , którym jego postawa się podoba, gratuluję im dobrego samopoczucia , do czasu !

Mado
Mado

A pieniądze [uściślijmy: z podatków płaconych przez jakąś wyimaginowaną wspólnotę], które płyną do nas szerokim strumieniem, też są wyimaginowane? A może by tak spytać rolników z powiatu leżajskiego, czy zrezygnują bez żalu z unijnych dopłat.

smętek
smętek

Czy ten osobnik aby na pewno jest zdrowy na umyśle?

Waldemar
Waldemar

Z jednej strony „wyimaginowana wspólnota”, z drugiej nieustanne handryczenie się w Brukseli o każde możliwe do odebrania euro. Warto by się, szanowni pisowcy, na coś zdecydować, bo śmierdzi to straszliwą obłudą.

szary człowiek
szary człowiek

Brak słów…. To podła wypowiedź godząca w istotę polskiej racji stanu! ! ! !
W każdym normalnym kraju taka wypowiedź skutkowała by natychmiastowym impichmentem oraz odpowiedzialnością nie tylko przed Trybunałem Stanu, ale i karną!
W żadnym, ale to w żadnym normalnym kraju, nawet największa kanalia nie odważyła by się na taką wypowiedź!
Oto jak rozumuje ta cała prymitywna, pisuarska zbieranina na czele z dużą!

Waldemar
Waldemar

I jeszcze jedno: nic tak nie ubarwia fotki jak zespół regionalny i pan prezydent jak się zdaje o tym wie. Można się przy okazji jego podróży dokształcić w etnografii i dopasowywać odpowiednie stroje regionalne. Ci z tyłu to w strojach lasowiackich jakby należało przypuszczać czy nie? Wychodzi mi na to, ze to jednak coś innego. Kogo to jednak w sumie obchodzi: jest w cepelii jakaś siła, dobrze wygląda na zdjęciach, no i jest to prawdziwa wspólnota.

Wojciech
Wojciech

Myśmy głosowali za wejściem do Unii aby chronić nasze państwo przed takimi ludźmi, jak ci teraz rządzący. Nie spodziewaliśmy się aż takich pieniędzy na odbudowę zdewastowanego przemysłu i rolnictwa. Z drabiniastego wozu przesiedliśmy się na klimatyzowane traktory. Młot i mesel zamieniliśmy na nowoczesne maszyny. Odwiedzamy Paryż, Londyn, Rzym. Mamy paszporty w domu. Dlaczego o tym nie wiedzą trzydziestolatkowie +. ? Bośmy się wstydzili o tym mówić!. Woleliśmy pleść androny o Wielkiej Polsce jak o utraconym Raju !

antymoher
antymoher

Taa,czekam kiedy bezsilny,bezradny długopis będzie tupał nóżkami -bo jak nie to wszyscy Polacy dostaniecie A TY,A TY -oczywiście od karalucha!

AntyKaczor
AntyKaczor

Takiego sobie wybraliśmy… bez kręgosłupa bez honoru i bez twarzy. Ale za to młodego i przystojnego 😉 To teraz mamy efekty

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przepraszam, ale ja na niego nie głosowałam. A co do tego, że przystojny… Przecież ten gość ma wyraźne dupogłowie! Jak zrobi minę, to żywcem taki quasi-Duce.

AntyKaczor
AntyKaczor

My, Naród go sobie wybraliśmy. Możesz więc przepraszać – fakt jest faktem. To , że młody to też fakt, pozostaje dyskusyjna kwestia urody. Co kto woli. Nad wyraz bogata mimika uroku mu nie dodaje. Mam nadzieję, że jednak ironię wyczułaś 😉

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oczywiście, że wyczułam, ale „czasami człowiek musi, inaczej się udusi”. 😉

Ika
Ika

A najfajniejsze jest to, że mówił na tle pałacu wyremontowanego w przeważającej części z pieniędzy UE…