Telewizja publiczna nie lamie żadnych standardów….

600 tys. zł – tyle kosztuje nas co rok „Wielki Test o Podatkach” w TVP Jacka Kurskiego

Sprawą tzw. czarnej listy czyli osób, których nie wolno zapraszać do TVP jakiś czas temu zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie do prezesa Jacka Kurskiego. Ten ostatni zignorował pierwsze zapytanie Bodnara, więc RPO ponowił swoją prośbę o wyjaśnienie sytuacji.

Tym razem Jacek Kurski odpowiedział, ale zarówno ton jego pisma, jak i argumentacja pozostawiają wiele do życzenia.

Według Kurskiego kierowana przez niego telewizja jest ofiarą nieuczciwej konkurencji i “gdyby podlegli pracownicy w istotny sposób wykroczyli poza standardy dziennikarskie i na jakimkolwiek poziomie zarządzania lub w redakcjach powstawałyby jakiekolwiek „czarne listy”, motywowane osobistym stosunkiem do osób lub względami politycznymi, reakcja Zarządu byłaby natychmiastowa, a w stosunku do odpowiedzialnych wyciągnięte zostałyby konsekwencje służbowe”.

Gdyby powyższe deklaracje były prawdziwe, to Kurski zmuszony byłby do ich zrealizowania, bo „tylko w II kwartale 2018 r. PiS posiadał w programach informacyjnych i publicystycznych najczęściej aż 10-krotnie dłuższy czas antenowy (np. w czerwcu 51 godzin) niż druga PO (czerwiec – 4 h 23 min.). W ramach ochrony pluralizmu m.in. partii Razem nawet nie ma w zestawieniu publicznego nadawcy.” – czytamy w crowdmedia.

To ze strony szefa TVP brak konsekwencji, niewiedza, zwykłe kłamstwo czy może totalna buta? Jakby tego było mało prezes Kurski zarzucił Rzecznikowi Praw Obywatelskich całkowitą bierność „w zakresie wyjaśnienia społeczeństwu i innym mediom, jak ważne dla demokratycznego pluralistycznego społeczeństwa jest zapewnienie mediom publicznym stabilnego i proporcjonalnego finansowania”.

Zarówno prezesowi TVP jak i politykom partii rządzącej zupełnie nie przeszkadza, że głoszone przez nich deklaracje kompletnie nie znajdują pokrycia w ich działalności.

wb

Źródło: crowdmedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Paragraf22LehooGrzegorzZbyszekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ciekawe, co powie ten ekskrement przed sądem?

Lehoo
Lehoo

Ze tylko wykonywał rozkazy

Zbyszek
Zbyszek

Ów Kurski powinien być bardziej precyzyjny. Gdyby, zgodnie z prawdą oświadczył, że TVP nie łamie żadnych standardów pisowskich,to nikt nie miałby do niego pretensji A nawet byłby chwalony za prawdomówność.

Grzegorz
Grzegorz

Kłamali , kłamią i kłamać będą. PiS-owscy funkcjonariusze tak mają. Takie są standardy w TVPiS. Tylko gdzie oni robotę znajdą jak ich ukochana partia-matka przerżnie wybory?

Lehoo
Lehoo

W Srebrnej

Paragraf22
Paragraf22

TVP nie łamie żadnych standartów bo ich nie ma.