Terlecki: „Publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie” – „Oni jednak żyją w matriksie”

Terlecki: rząd "świetnie" przygotował Polskę na drugą falę pandemii

„Pan Terlecki generalnie w swoich wypowiedziach już dawno osiągnął Kosmos, a dzięki tej wypowiedzi o służbie zdrowia, rozpoczyna lot na Marsa” – skomentował trafnie jeden z internautów najnowsze stwierdzenie wicemarszałka Sejmu. Podczas briefingu w Sejmie Ryszard Terlecki obwieścił bowiem: – „Publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie”.

„Wedle raportu opublikowanego w najbardziej prestiżowym piśmie medycznym na świecie „Lancet” Polska jest na 39 miejscu na świecie. Cała UE (poza Słowacją, Litwą, Łotwą i Rumunią) przed nami” – napisał na Twitterze Krzysztof Paczkowski. Przytoczył też dane z Euro Health Consumer Index z 2018 r., w którym oceniane są systemy opieki zdrowotnej w Europie. Polska jest w nim na 32 miejscu, a wykaz obejmuje 35 państw.

Internauci z oburzeniem komentowali słowa Terleckiego: – „Trzeba mieć niebywały tupet lub być kompletnie naćpanym, żeby pieprzyć tak od rzeczy! Niech idzie i powie to wszystkim chorym i rodzinom zmarłych na SORze”; – „Tego chyba nawet ciemny lud nie łyknie, bo ma do czynienia z tą służbą zdrowia”; – „Oni jednak żyją w matriksie…”.

 

Dodajmy, że Terlecki zastosował też mantrę używaną od lat przez polityków PiS. Odpowiedzialnością za obecną katastrofalną sytuację w służbie zdrowia próbował obarczyć koalicję PO-PSL. – „To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili” – stwierdził Terlecki. – To jest niesamowite, co mówi Terlecki o poprzednim rządzie. Do nich nie dociera, że to pod rządami PiS-u i po wprowadzonej reformie szpitale wpadają w spiralę zadłużenia. To jest napisane w raporcie NIK-u” – skomentował jeden z internautów.

Dodajmy, że w ciągu ostatnich kilku dni wiele szpitali czy oddziałów szpitalnych zamyka lub zawiesza działalność.

bt

Źródło: 300polityka.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
2 października 2019 19:43

Zaejony Terlecki jest bezczelnym, cynicznym chamem. Niech pojedzie do Niemiec i spędzi w nim jedną dobę, to może pomyśli że to już XXV wiek…? Oczywiście te łachudry wiedzą jaka jest sytuacja ale trzeba wygrać wybory za wszelką cenę. Trzeba będzie tym zdrajcom i złodziejem budować więzienia ez dostępu do świata zewnętrznego. To jest gorsze od dżumy

smętek
smętek
2 października 2019 19:46

To nie Matrix a Polska. Toż wybrańców nie obowiązują żadne procedury w sprawie wizyt u specjalisty i leczenia szpitalnego. Każdym z nich zajmą się indywidualnie medycy ze szpitala wojskowego przy Szaserów. Kaczyńskiemu sam ordynator przywiózł kule. Trzeba więcej?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
3 października 2019 20:18
Reply to  smętek

Oni mają wszystko poza wszelkim trybem.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
2 października 2019 20:42

Terlecki, dalej wąchasz klej?

Bart
Bart
3 października 2019 08:02

Kłamstwo Terleckiego jest tej samej klasy co bredzenie Suskiego, że Polska wchłania więcej Co2 niż go emituje. Nazwijmy rzecz wprost: mówienie każdej bzdury byle tylko utrzymać się na stołku to polityczna prostytucja. Ja rozumiem, że Terlecki (podobnie jak Suski czy Cymański) zostali oddelegowani przez PiS na odcinek pajacowania, ale jednak są granicę. Poza tym oni wszyscy mają realną władzę.

Andrzej
Andrzej
3 października 2019 08:14

Terlecki zapomniał dodać , że wprowadzili rejonizację w przyjęciach do szpitali.

Marek
Marek
3 października 2019 08:25

Przedstawiciel władzy ogłasza że „jest dobrze a jak będziemy u władzy będzie jeszcze lepiej, a wszystko co jest źle to wina rządów PO-PSL”. Koniec dyskusji i morda w kubeł. Czyli nic dodać nic ująć jak za komuny. Sekretarz ogłaszał jedyną prawdę która publikowała „Trybuna Ludu” i było po sprawie, i tak samo wyglądało wystąpienie Terleckiego. Przy zapisie do lekarza specjalisty przypomnisz sobie co ogłosił Terlecki i zamiast ” k…..wa wizyta dopiero za 9 miesięcy” pomyślisz ” tylko 9 miesięcy oczekiwania” i błogo na duszy Ci się zrobi jak sobie uświadomisz że możesz leczyć się „w najlepszej służbie zdrowia w Europie”

Grzegorz
Grzegorz
3 października 2019 08:35

Taki dobry stan służby zdrowia a u niego cały czas twarz jak z horroru.

antyuzurpator
antyuzurpator
3 października 2019 11:53

„Publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie”.
I pewnie dlatego co chwilę są ogłaszane kolejne zbiórki pieniędzy na leczenie i operacje za granicami.