To już 22 dzień Białorusini protestują przeciwko Łukaszence

To już 22 dzień Białorusini protestują przeciwko Łukaszence

Białorusini nie odpuszczają. Dzisiaj przygotowali specjalny „prezent” z okazji urodzin Łukaszenki. To ponad 200 – tysięczna manifestacja w Mińsku. Jak podaje Sławomir Sierakowski z „Krytyki Politycznej”, który przebywa w stolicy, „na ulicach Mińska jest „morze” ludzi. Białorusini nie skończyli protestować, Łukaszenka ich nie zastraszył”.

Do centrum podążają tysiące ludzi. Na jednej z ulic zostali oni okrążeni przez OMON. Pozostali protestujący zbliżają się do Pałacu Niepodległości, rezydencji Łukaszenki. Na jego dachu ustawiono żołnierzy z bronią, zadbano też o odpowiedni sprzęt do rozpraszania manifestacji i transportery opancerzone, a pałac otoczony jest kordonem milicji, zaopatrzonej m. in. w armatki wodne. Do miasta zbliżają się pojazdy wojskowe, najprawdopodobniej wozy BRT, a główne place miasta są ogrodzone metalowymi barierkami, przy których czuwają funkcjonariusze milicji i wojska.

Tylko dzisiaj oddziały OMON-u zatrzymały już 125 osób w Mińsku, ale aresztowania trwają i w innych miastach Białorusi, gdzie również ludzie protestują przeciwko Łukaszence.

Po 26 latach rządów Łukaszenki Białorusini wreszcie postanowili powiedzieć „dość”. To już 22 dzień ich protestu i jakoś nie zapowiada się szybkie jego zakończenie. Kibicuję mieszkańcom Białorusi z całego serca. Podziwiam ich determinację i zapewne trochę zazdroszczę, bo właśnie teraz dają oni Polsce i całemu światu wspaniała lekcję, jak walczyć o prawdziwą wolność i demokrację.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło:tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
31 sierpnia 2020 06:50

A Polacy dali się przekupić 500+. Wstyd!!!