To Kuchciński „namieszał” w listach poparcia dla sędziów KRS?

To Kuchciński „namieszał” w listach poparcia dla sędziów KRS?

Jeszcze może się okazać, że dowolne i bezczelne korzystanie z rządowych statków powietrznych, skandaliczny styl prowadzenia obrad na Sali Plenarnej Sejmu to nie jedyne „grzeszki” zdymisjonowanego marszałka Kuchcińskiego. To może być w ogóle czubek góry lodowej.

 

Tym bardziej zasadna jest więc trwająca od kilkunastu dni batalia opozycji o ujawnienie list poparcia do upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa. PiS broni tajemnicy tego dokumentu z podejrzaną zawziętością. Wcześniej jak wiadomo Kuchciński zignorował wyrok NSA w tej sprawie, politycy prawicy lekceważą żądania Rzecznika Praw Obywatelskich, a posłowie PiS wnieśli wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o wstrzymanie wykonalności wyroków dotyczących tej sprawy.

Do ogólnego zamieszania doszło wskutek ujawnienia matactwa sędziego Macieja Nawackiego, który zamiast niezbędnych 25 głosów rekomendujących go na stanowisko sędziego KRS miał tylko 22 głosy, choć oficjalnie mówi się, że głosów pod nazwiskiem Nawackiego było aż 28… Sęk jednak w tym, że sześciu sędziów wycofało swoje rekomendacje. Pięciu z nich wysłało do Kancelarii Sejmu faks w sprawie zmiany decyzji jeszcze 25 stycznia, jeden zrobił to dzień później. Marek Kuchciński stwierdził jednak, że cofnięcie rekomendacji nie ma żadnego znaczenia. Arbitralnie uznał ważność kandydatury, a samą sprawę za zamkniętą – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Tymczasem zdaniem wielu sędziów w sytuacji, gdy termin zgłaszania kandydatów mijał 29 stycznia kandydaturę tę należało uznać za nieważną. W rzeczywistości Nawacki nie miał 25 głosów i tyle.


Sędziowie są przekonani, że przypadek sędziego Macieja Nawackiego pokazuje, że może chodzić o ukrycie poważnych błędów i nadużyć… Stąd się bierze niechęć do ujawnienia list.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
14 sierpnia 2019 18:30

Nieładnie pachnie????? Toż ten rozlatujący się worek z gównem śmierdzi, jak diabli. Powiedzcie mi tylko jedną rzecz, jak to się dzieje, że 6.000.000 mówiących po polsku głosuje na gówno?

Rafał
Rafał
14 sierpnia 2019 18:53

To proste. W owo gówno jest wsadzone 500+ i inne beneficja z podatków reszty pracujących Polaków

Lehoo
Lehoo
15 sierpnia 2019 00:29

Dla chleba, panie. Dla chleba.

HerodAntypis
HerodAntypis
15 sierpnia 2019 01:08

Jest taka uniwersalna zasada: podobne przyciąga podobne. Nawet jeśli aż połowa z tych sześciu milionów jest tymczasowo odurzona i kiedyś wyjdzie z transu to nadal mamy trzy miliony ludzi shit. Jest ich wokół nas coraz więcej- stali się jakby ośmieleni i dumni. Im niższa częstotliwość tym łatwiej wywołać rezonans a przecież niski nie tylko fizycznie ale również moralnie i etycznie to typ o wyjątkowo niskich wibracjach.. Podobnie jak większość kleru – im wyżej w hierarchii tym większa nędza moralna. Taka ekipa wraz ze swymi sympatykami tworzy układ wzajemnie wzmacniający się. Dopóki motłoch będzie miał wymierne korzyści władza może być spokojna o poparcie. .

ech
ech
15 sierpnia 2019 11:20
Reply to  HerodAntypis

……i prezes drabinkowy pisuaru dkbrze o tym wie…..

Jarek
Jarek
15 sierpnia 2019 08:30

Tak, pieniądze nie śmierdzą, nawet jak będą z gówna wyciągnięte to przecież Mona je umyć

Marek71
Marek71
15 sierpnia 2019 04:11

Właściwie to jakie „listy poparcia”? Skąd w ogóle wiadomo że są jakieś listy poparcia? Dlatego że PiS tak mówi?

Na tej samej zasadzie ja mogę powiedzieć że mam zdeponowane w PKO milion złotych, i domagać się wypłaty, ale żadnego dowodu na to nie pokażę, bo nie.

Nie ma ŻADNYCH list poparcia. Tak zwana KRS prawnie NIE ISTNIEJE.

Rafał P
Rafał P
15 sierpnia 2019 07:42

To, że te listy, jeśli w ogóle istnieją, są zwykłym hochsztaplerstwem, to nie mam żadnych wątpliwości. Ciekawa to może być ta większa część tej góry lodowej.