To tylko miłość do prastarych symboli, a nie propagowanie faszyzmu…

To tylko miłość do prastarych symboli, a nie propagowanie faszyzmu…

W Sądzie Rejonowym w Kaliszu odbyła się rozprawa przeciwko dwóm mężczyznom, którzy 16 września 2017 r. pod stadionem KKS przy ul. Łódzkiej po meczu w Kaliszu pozowali do zdjęć z prawą ręką wyciągniętą w górę w geście hitlerowskiego pozdrowienia. Jeden z nich pochwalił się swoją „hajlującą” fotką również na Facebooku. Piotr T. i Paweł K. zostali oskarżeni przez prokuraturę o propagowanie ustroju totalitarnego.

Piotr T. sam zgłosił się na policję i wydawał się bardzo zaskoczony. Na zdjęciu był tylko symbol celtyckiego krzyża, a uniesiona w pozdrowieniu ręka to nic innego jak salut rzymski zwany Ave Christus, a przecież „tym gestem witają się patrioci dzielnego narodu syryjskiego i palestyńskiego. Jest to też znak czystych intencji i pozdrowienia słońca”.

Sędzina Agnieszka Wachłaczenko zgodziła się z argumentacją oskarżonych. Uznała, że nie doszło do propagowania ustroju totalitarnego, bowiem w powszechnym rozumieniu, propagowanie to inaczej rozpowszechnianie czegoś w celu przekonania kogoś i uniewinniła obu panów. Tylko umieszczone na fb zdjęcie uznała za niewłaściwe i w tym przypadku „sąd uznał, że oskarżony dopuścił się umyślnie zarzucanego mu czynu, ale w innym kształcieFacebook jest typowo przystosowany do kontaktowania się z innymi i przekazywania swoich myśli”.

Dla obecnych w sądzie Obywateli RP taki wyrok jest oburzający, a ja zastanawiam się, dlaczego ci panowie, hołdując symbolom celtyckim i rzymskim, nie wykorzystują i innych znaków. Jakże ładnie wyglądałby taki osiłek z dymiącym kotłem na rękawie, symbolizującym łono Bogini Cerridwen, z którego wszystkie rzeczy rodzą się i ponownie odradzają czy też z umieszczonym na szaliku wizerunkiem Cernnunosa, tajemniczym rogatym bóstwem. Jestem przekonana, że oni nawet nie mają pojęcia o ich istnieniu, bo ich zainteresowanie symbolami dotyczy tylko tych, które wiążą się z faszyzmem i nazizmem. A naiwny wymiar dzisiejszej sprawiedliwości udaje ślepca i wierzy w zamiłowanie takich jak ci dwaj do prastarej historii. Ale cyrk…

Tamara Olszewska

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
BartAndaantyuzurpatorWaldemarObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Może sędziowie Sądu Rejonowego w Kaliszu, łącznie z sędzią Agnieszką Wachłaczenko też witają się hitlerowskim gestem heil dlatego to nie jest dla nich nic złego.

Obserwator
Obserwator

Po prostu poziom intelektualny jednych i drugich jest identyczny.

antyuzurpator
antyuzurpator

„Heil Null!”

Anda
Anda

Rozumiem, że tak działa sąd po ustawieniu go przez Ziobrę?

Zwinka
Zwinka

To już nie obowiązuje opcja zamawiania pięciu piw ?

Bart
Bart

Sąd po dobrej zmianie. Jasny dowód, czym się kończą reformy PiS.

smętek
smętek

Kiedyś sądziłem, że tylko w Białymstoku mieszka w sądach głupota. Okazuje się, że nie.

Waldemar
Waldemar

Dla mało pojętnych niezbędna errata: Nie „hajlowanie” – tylko „salut rzymski zwany Ave Christus i pozdrowienie słońca”. Nie „krzyż celtycki” symbol neofaszystów europejskich – tylko stary chrześcijański symbol. Nie „propagowania ustroju totalitarnego” – tylko „przekazywanie swoich myśli”. Można się zatem zastanawiać, za co właściwie zostali ukarani panowie świętujący imieniny swojego ukochanego Fuhrera w zacisznym leśnym zakątku? Za torcik?

antyuzurpator
antyuzurpator

Może jednak lepiej byłoby mieć w sądach prawo precedensu. Trudniej byłoby różnicować orzeczenia zależnie od tego, czy podsądny jest równy, czy równiejszy.