Totalny odlot wicepremiera? Onet ma interes w tym, aby „podważać sensowność działań polskiego państwa”.

Totalny odlot wicepremiera? Onet ma interes w tym, aby „podważać sensowność działań polskiego państwa”.

Poszło o materiał Onetu na temat Polskiej Fundacji Narodowej. Portal ujawnił, że PFN w ciągu kilkunastu miesięcy przeznaczyło około 20 mln zł na opłacanie amerykańskiej firmy marketingowej, która miała promować Polskę za granicą. Pieniądze poszły m.in. na prowadzenie kont w social mediach, które obserwowane są przez kilkunastu użytkowników internetu w skali całego globu.

 

Jak się okazało, na interesie najbardziej skorzystała rodzina narodowo-katolickiego publicysty prof. Marka Jana Chodakiewicza, który słynie z ultraprawicowych, nacjonalistycznych i proPiSowskich poglądów. W rozliczeniach z firmą PR-ową znaleziono przelewy dla niego oraz członków jego najbliższej rodziny (siostry i żony).

Z zarzutami Onet.pl nie zgadza się wicepremier Piotr Gliński. Polityk wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla Programu III Polskiego Radia.

 

Teza jest czysto propagandowa. Nie będę już mówił, kto jest właścicielem tego medium. Ma interes w tym, żeby podważać sensowność działań polskiego państwa. Trudno jest mi to komentować. Wszystkie poważne kraje na świecie walczą o swój wizerunek, walczą o swoją pozycję, bo rywalizacja jest bardzo ostra” – stwierdził prawicowiec, nawiązując tym samym do tego, że Onet jest własnością niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer (spółka wydaje również m.in. „Fakt” i tygodnik „Newsweek Polska”).

Trzeba przyznać, że Gliński bardzo skutecznie stosuje PiS-owską metodę „odbijania piłeczki”. Od czterech lat przywykliśmy już do tego, że niemal każda informacja o trwonieniu pieniędzy przez „dobrą zmianę”, jest inspirowana przez zewnętrznych wrogów Polski i najprawdopodobniej stanowi wymysł wrogich mediów.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooJantarRyszardNutka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nutka
Nutka

Oczywiście, Piotrusiu: „Wszystkie poważne kraje na świecie walczą o swój wizerunek, walczą o swoją pozycję, bo rywalizacja jest bardzo ostra”.. Święte słowa. Tyle, że Polska pod nie-rządami PiSu do poważnych (i poważanych też) krajów na pewno się nie zalicza.

Ryszard
Ryszard

Gliński to nie tylko idiota, jako rzecze jego brat, ale też prosta hołota mentalna.

Jantar
Jantar

Dyżurny tabletowy jak zwykle w formie. Ocena jego osoby wygłoszona przez jego brata kolejny raz się potwierdza.

daroo
daroo

Siedzenie przez długi czas w ciasnym pomieszczeniu (tablecie) ma zgubny wpływ na psychikę 😐