Troll, źródło informacji prorządowych mediów

Troll, źródło informacji prorządowych mediów

O poziomie dziennikarstwa „Wiadomości” TVP i portalu wPolityce świadczy używane przez dziennikarzy tych mediów źródło osobowe, które służy im do rzucania kalumni na opozycję, ze szczególnym uwzględnieniem KOD. 

Owe źródło spowodowało, że „wszędobylscy” żurnaliści wPolityce konstruowali takie oto tytuły swoich newsów „Ujawniamy. Opozycja planuje wprowadzenia do Sejmu bojówkarzy KOD i rozpoczęcie okupacji gmachu, włącznie z paleniem opon i barykadami”, albo: „Zamach stanu, wojna hybrydowa, kryterium uliczne”.

Najpierw snuli sobie narrację „powstańczo-barykadową” piszący na wspomnianym portalu braci Karnowskich, a następnie przenosiło się to lotem zarazy, bądź drogą kropelkową, na bratnie portale i media prawicowe.

Źródłem tym był niejaki Mirosław Mrozewski. Np. TVP powoływało się na „wiarygodnych” braci Karnowskich, cytowało owego Mrozewskiego i jako komentujący występowali posłowie PiS, Joanna Kopcińska, jak ze sztuki Sławomira Mrozka „Policja”, dramatyzowała: „Pojawiają się nowe groźby, nowe ataki. Nie możemy pozostawić tej sprawy bez zakończenia. Składam zawiadomienie do prokuratury”. Ten dialog kontynuował szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki (tak! ten!) i mówił niemal słowami z innej sztuki Mrożka „Tango”: „Pojawiły się kolejne wpisy na portalach społecznościowych, w tym jeden o możliwości użycia broni”.

Owe źródło Mrozewski popełnił wpis na Facebooku, który też spotkałem na innym portalu społecznościowym na Twitterze. Z daleka widać, iż to prowokacja, nie potrzeba posiadać żadnych umiejętności dziennikarskich. Poziom żłobka, przedszkola. Takie „źródło” w internecie jest traktowane jako troll. Ale prawica lubi ten poziom źródeł, trolli, bo go reprezentuje. Owe „źródło” Mrozewski na profilu FB pisał, iż jest byłym funkcjonariuszem MO i koordynatorem KOD w Łodzi.

Mateusz Kijowski zajmował głos, mówił, iż ktoś taki nie należy do KOD, ani tym bardziej nikt nie występuje pod takim nazwiskiem w danych personalnych. Wobec tego ów Mrozewski to postać fikcyjna.

Portal strajk.eu ustalił, iż konto założone zostało rok temu, już nie jest aktywne, „namierzone” zostało internetowym GPS. Oto co stwierdzono: „administratorem jest prawdopodobnie mieszkaniec Bydgoszczy, który w przeszłości podawał się na portalach społecznościowych m.in. za kibica Zawiszy, księdza i fanatycznego syjonistę.”

Na strajk.eu piszą, iż celem działalności owego fikcyjnego Mrozewskiego jest trolling i dezinformacja: „Dotarcie do tych informacji nie jest szczególnie trudne. Dziennikarzy „Wiadomości” takie zadanie najwyraźniej jednak przerosło.”

Poskrobmy głębiej. Troll został „wymyślony” rok temu, czyli jest rówieśnikiem KOD. Czy troll Mrozewski nie został poczęty w kręgach pisowsko-prawicowych, aby dokumentować ich tezy? Portal wPolityce, ale też inne portale z racji wymowy materiałów tam publikowanych nazywane są szczujniami. Ostatnio w tym szujstwie mają silną konkurencję w „Wiadomościach” TVP1.

Politycy PiS, jak owa z Mrożka wyjęta posłanka Kopcińska puściła ustami groźbę w stronę trolla, iż składa zawiadomienie do prokuratury. Więc czy Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak wzięli się do roboty i namierzyli trolla? Ów Mrozewski ma rzeczywiste imię i nazwisko.

Do roboty! – chciałoby się zakrzyknąć w stronę Błaszczaka, który tak lubi chodzić po mediach i dzielić się swoimi przemyśleniami politycznymi. Zakasać rękawy, zaczesać grzywkę i namierzyć! Pierwszą i zasadnicza przesłanką może być to, iż pisanie trolla na Facebooku i dziennikarzenie na portalu wPolityce jest zbieżne w potrzebach emocjonalno-politycznych, tożsame, więc porucznik Columbo cofnąłby się od drzwi, podrapał w czoło – i przydybałby wichrzyciela.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Troll, źródło informacji prorządowych mediów"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir

Bolszewia pisowska doskonale stosuje sprawdzone stalinowskie metody ogłupiania ciemnego luda.

gniewko_syn_ryba

Powiem tak: albo ignorujemy to, co piszą pisowskie gadzinówki albo konsekwentnie pozywamy za każde kłamstwo. Może w końcu się oduczą. Bo nie ma co liczyć na to, że Paczuska, Pobudzin albo Karnowscy przestaną łgać z dobrej woli.

dobrozmianowiec

Bolszewii KODowskiej marzy się majdan. Poprosicie bratnią pomoc ze wschodu? Tu jest polska a nie kolonia wschodu czy zachodu.

Zwinka

Tu planowana jest Wolska, bękart Orbana …

VIPera

Chłoptasiu, przecież to Twój fuehrer, wódz wszystkich prawdziwych Polaków, poprosi – osobiście lub poprzez swoje marionetki – Putina o pomoc w zwalczeniu kontrrewolucji i zamachu na prawowitą władzę. Wkroczenie ruskich czołgów zakończy realizację planu, opracowanego w Moskwie na początku lat dziewięćdziesiątych zeszłego wieku, i Wielki Strateg wreszcie będzie mógł udać się na zasłużoną emeryturkę na Karaibach.

VIPera
To nie jest kwestia warsztatu i dziennikarskiej rzetelności. Działania Karnowskich, TVPiS i reszty mediów pisowskiej „szczujni” z premedytacją obliczone zostały na sianie paniki, fermentu i atmosfery zagrożenia. To wszystko służy przygotowaniu „suwerena” na wprowadzenie stanu wyjątkowego i fizyczną likwidację opozycji. Przypomnijmy sobie, jak przed wprowadzeniem ustawy antyterrorystycznej doszło do kabaretowych zamachów bombowych, które na kilometr czuć było nieudolnymi specsłużbami spod znaku Błaszczaka. Tylko patrzeć, jak przed Sejmem wybuchnie toster, pęknie opona w samochodzie Ziobry albo w Sali Kolumnowej spadnie na posadzkę żyrandol. To będzie ta zapowiedziana zbrodnia koderskich bojówek. Taka polska, zaściankowa bieda-wersja pożaru Reichstagu. Potem już Wódz zagra klasykiem… Czytaj więcej »
Misio

rozumiem, ze Tomasz Lis tweetujacy o zamachu stanu w poprzedni weekend, to tez osoba fikcyjna? ROwniez fikcyjni byli zaKODowani obywatele robiacy zadymy w ostatnich dniach?

Krzysztof

alez wy z kodu jestescie zabawni 😀
beda wybory, wybierzecie inaczej. demokracja, prawda? 😉

Krzysztof
Przeciez to jest wszystko proste jak cepa budowa. Demos wybral PiS. W kazdym kraju wiekszosc stanowia ludzie, uogolnijmy i zaszufladkujmy zeby bylo prosciej, biedni. Wiekszosc ludzi dostala 500, to na pis glosowala. Ci zyja z dnia na dzien, nie myslac o tym co bedzie za 10-20 lat. Tacy zawsze wybiora tego ktory da wiecej i w d**** maja trybunaly czy inne pierepalki. To jest demokracja wlasnie = wybiera wiekszosc. Kod chce dobrze ale jest ich mniej. Demokracji to wy nie bronicie, bardziej praworzadnosci, ale demokracja jest diabelnie z praworzadnoscia sprzeczna. Nazwa kodu tez jest przezabawna w swietle tego co napisalem… Czytaj więcej »
Maciel

Pora wziac sie w garsc i podziekowac panom z PiS….. i to jak najszybciej