TVP odmówiła akredytacji fotoreporterom „Tygodnika Podhalańskiego” i „Gazety Wyborczej” na „Sylwester Marzeń”

Jeden z wicedyrektorów w TVP, bliski współpracownik Jacka Kurskiego, do niedawna nie miał nawet matury

„Dzień dobry. Akredytacja nie została przyznana. Pozdrawiamy. Dział Public Relations Biuro Spraw Korporacyjnych Telewizja Polska S.A” – taką wiadomość otrzymali fotoreporterzy „Tygodnika Podhalańskiego” i „Gazety Wyborczej”. Dziennikarze chcieli robić zdjęcia podczas koncertu sylwestrowego, organizowanego przez telewizję, finansowaną przez wszystkich podatników.

 

Na Twitterze „Tygodnika Podhalańskiego” napisano: – „Nie, nie dziwimy się”. To dziennikarze tego pisma protestowali przeciw zorganizowaniu przez TVP tzw. Sylwestra Marzeń na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, o czym pisaliśmy w artykule „Ciszej pod tą Krokwią”. W TVP z przyrodą wygrywa disco polo”.

„A to telewizja publiczna, finansowana z podatków, może tak sobie odmawiać akredytacji?”; – „TVP jest telewizją publiczną żyjącą z podatków wszystkich obywateli RP. Ich psim obowiązkiem jest udzielać wszystkim mediom akredytacji”;

 

– „Bo to jest taka telewizja publiczna jak Duda jest prezydentem wszystkich Polaków”; – „Tvpis niczym nie zaskakuje. Zapomnieli, że żaden reżim nie trwa wiecznie” – komentowali internauci.

Część kpiła: – „Każdy łaknie Zenka. Pod pozorem akredytacji chcieliście obcować z wielkim artystą. Ale wykryto wasze niecne zamiary”; – „Chyba chodzi o to, żeby potem po sieci nie śmigały foty, na których Jacek Kurski czyści Zenkowi buty”; – „Akredytację zapewne otrzymał Sakiewicz z Gazety Polskiej i bracia Karnowscy”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ShaqMariaRafał PJacek DolińskiPodatnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Szkoda że rządowi SLD nie udało się tego sprywatyzować, nie byłoby dziś tego wszystkiego.

Shaq
Shaq

Szkoda, że Janusz Korwin-Mikke nie jest królem Polski, prawda Wolnościowiec?

Podatnik
Podatnik

Nie chcą aby w Wielki Świat poszły foty pijanych beneficjentów „pińcet dodać”, co przyjada z całego PRLu z bliska oglądać zenkowy chłam kurskiego.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

I tak pójdą, dzisiaj praktycznie każdy użytkownik telefonu komórkowego ma przy sobie aparat fotograficzny i kamerę.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jako czytelnik elektronicznej wersji GW nie rozumiem, po kiego grzyba jej redakcja chciała akredytować swojego dziennikarza na występie kurskiego Chopina/Pendereckiego i innych artystów podobnej klasy w Zakopanem.

Rafał P
Rafał P

Czy trzeba być akredytowanym dziennikarzem/nocnikarzem, żeby wziąć udział w tym sylwestrowym recitalu naszego współczesnego Zenka Chopina-Pendereckiego? Bez akredytacji można narobić mnóstwo wspaniałych zdjęć i filmików, które będą nas cieszyć i rozśmieszać do kolejnej edycji tej bezprecedensowej imprezy. Nie mogę się już tego doczekać.

Maria
Maria

I bardzo dobrze, po co fotografować, po co pisać o tym g….
Spuścić na TVPizd kurtynę zapomnienia.

Shaq
Shaq

Na miejscu Wyborczej zamiast na imprezę TVP zapisałbym się na pierwsze lepsze topione w wódce wesele z diskopolo – reportaż wyszedłby taki sam.