TVP: „Wydrukowane już karty do głosowania, wskutek decyzji polityków PO trzeba będzie wyrzucić do kosza”

TVP: "Wydrukowane już karty do głosowania, wskutek decyzji polityków PO trzeba będzie wyrzucić do kosza"

Ponad sześć minut poświęciły „Wiadomości” zmianie kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej. Zaczęło się niewinnie od wyrażenia współczucia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która według partyjnej telewizji „została całkiem sama”.

 

Wyświetlono fragment wystąpienia Kidawy-Błońskiej, a komentował to Michał Karnowski z „Sieci”, jakoby doszło do „publicznego upokorzenia kobiety”. W dalszej części materiału widzowie otrzymali zgrabnie zmontowany i opatrzony odpowiednim komentarzem materiał, z którego jasno wynika, że Koalicja Obywatelska winna jest marnotrawstwa wydrukowanych przez władze kart do głosowania.

Wydrukowane już karty do głosowania, wskutek decyzji polityków Platformy Obywatelskiej trzeba będzie wyrzucić do kosza i wydrukować nowe. Zmarnowane zostaną miliony złotych, które mogły zasilić np. szpitale” – poinformowali swoich widzów dziennikarze TVP.

 

Zapomnieli tylko przy tym dodać, że władza poleciła druk kart bez stosownego umocowania prawnego. Co istotne nawet Jacek Sasin, odpowiedzialny za druk kart do głosowania, nie jest w stanie powiedzieć, jaki był koszt tego zlecenia.

Ale kto by koncentrował się na takich szczegółach, jeżeli z winy KO, karty nie będą mogły być wykorzystane. „Wiadomości” nie omieszkały również wspomnieć o „śmiesznych” zarzutach Platformy Obywatelskiej dotyczących „zabójczych kopert”.

Zdaniem dziennikarzy TVP teraz PO szykuje obywatelom „zabójcze długopisy”. „Opozycja chce zamienić zabójcze koperty na zabójcze długopisy list poparcia. Partia musi bowiem zebrać 100 tys. podpisów, żeby zarejestrować kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.”

Kandydat Koalicji Obywatelskiej został dodatkowo oskarżony o ubiegłoroczną awarię rurociągu ze ściekami w stolicy. Znając „kreatywność” osób przygotowujących główny program informacyjny TVP, możemy być pewni, że w najbliższym czasie pojawi się jeszcze wiele manipulacyjnych materiałów oskarżających opozycję za każde nieudane działania partii rządzącej.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
ArturGrzegorzgustawObserwatorRafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Już warchoły z TVP sieją zamęt.Teraz nagle wszystko przez PO,Suski i świtą jak zwykle kryształki.Hołota

Jan
Jan

Dobrze że jest TVP info bo przynajmniej znamy prawdę !!!

Jacek
Jacek

Jesteś idiotą czy prowokatorem?

Zbyszek
Zbyszek

Mam nadzieję, że się nabijasz?

Zwinka
Zwinka

Tak. To jest trzecia prawda wg księdza Tischnera.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Masz na myśli ten czwarty rodzaj prawdy, nieznany księdzu Tischnerowi – PiS-prawdę?

smętek
smętek

Ks. prof. Tischner mówił, że są trzy prawdy, trzecia z nich to gówno prawda i tej jest najwięcej. Taka jest informacja z pisuarowej tv.

Grzegorz
Grzegorz

Na szczęście Rafał Trzaskowski zapowiedział likwidację TVPinfo i choćby z tego powodu warto na niego zagłosować. A ci pseudo-dziennikarze niech już rozglądają się za jakąś robotą bo w zawodzie będzie raczej trudno.

Marek
Marek

Szkoda, że nie ma w Polsce instytucji, która mogłaby pociągną to gówno do odpowiedzialności. Nawet w trybie wyborczym nie da się ich pozwać bo oficjalnie nie ma wyborów, a inaczej proces potrwa lata i jego oczywisty wynik pojawi się gdy już nie będzie nikogo interesował. Dlatego sobie pozwalają na tak ordynarne i prostackie kłamstwa obliczone na najgłupszego odbiorcę. I jak tu nie wątpić w możliwości mentalne wyznawców pis?

Maciek123454321
Maciek123454321

Czasami zastanawiam się, czy nie warto by wrócić do średniowiecznej kary pręgierza? Takiej dla ladacznic. Zabytkowy obiekt tego typu stoi przed ratuszem w Poznaniu. Przywiązać Holecką i niech naród napluje na nią. Myślę, że dla większości „dziennikarzy” z KUR-wizji taka surowa lekcja przyzwoitości bardzo by się przydała.
Jest też druga strona medalu. Wygląda, że Rafał Trzaskowski nieźle namieszał pisiorom, skoro rzucili się na tak obrzydliwy hejt.

Rafał
Rafał

Jakby opluł ją każdy chcący, to by się utopiła 😉

Jantar
Jantar

Najbardziej pisowców boli, że do kosza pójdzie te 3,5 mln dodatkowych kart do głosowania! Tych, które sobie nielegalnie dodrukowali ponad ilość wyborców i które to karty szykowali do podłożenia w wyborach kopertowych. Teraz to podłożenie będą mieli utrudnione, o ile wyborami będzie się zajmować PKW, a nie marszałek Sejmu na mocy specjalnych decyzji, które ma zapisane w nowej ustawie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pani Holecka, pani się nie martwi! Te miliony chwilowo przepadły, ale po wyroku Sasin i/lub Morawiecki będą musieli z własnego majątku zwrócić je Skarbowi Państwa.

Artur
Artur

Po jakim wyroku? sądów pis czy dochodzeniu prokuratury ziobry? Ps pisownia z małej litery nie jest przypadkowa.

jurek
jurek

Dziwne słowa padły z ust Gowina w „Kropce na i”, kilka dni temu. Na zarzut, że karty do głosowania znaleziono na ulicy powiedział, że to falsyfikaty – bo nasze mają MIKROCZIPY!
A jeszcze dziwniejsze jest to, że red. Olejnik NIE ZAREAGOWAŁA i nie pociągnęłą tego sensacyjnego wątku. Karty wyborcze z pakietów zabepieczone mikroczipami! Taka sensacja.

Do nieumiejętności łapania za słowo zaproszonych aparatczyków można się przyzwyczaić. Za to marszałka Grodzkiego redaktorka uparcie przesłuchiwałą z wyjazdu do Włoch.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Olejnik była dobra – 20 lat temu. Teraz jest po prostu kiepska – często nieprzygotowana merytorycznie, co pokrywa drążeniem kwestii już dawno wydrążonych przez innych dziennikarzy, albo wypytywaniem o sensacje z „Pudelka”. Poza tym ma wyraźne kłopoty z płynnym mówieniem – często powtarza całe frazy albo gubi wątek.
Pani Moniko – PiSi obniżyli z powrotem wiek emerytalny. Niech pani to wykorzysta.

Obserwator
Obserwator

Rozmowa p. redaktor Olejnik z Borysem Budką po ogłoszeniu nowego kandydata wyglądała mniej więcej jak w TVP Info, aż musiałem sprawdzić, czy przez pomyłkę nie przełączyłem na tą stację po raz pierwszy od 2015 r- taka to niby obiektywna równowaga w wykonaniu pani redaktor. Nie sugeruję Boże broń niczego, ale należałoby jednak znać „proporcją, mocium panie”

Maciek123454321
Maciek123454321

Też się zgadzam, że pani Monika Olejnik to już nie jest ta Monika sprzed lat. Myli nazwiska, jąka się, strasznie się emocjonuje. Ostatnio w rozmowie z prof. Rączką pomyliła imię Zasradkiewicza uparcie nazywając go „Konradem” (na imię ma Kamil), a prof. Rączka – nie wiem, czy przez grzeczność, czy z powodu pogardy, jaką niewątpliwie czuje do piżamowca, nie wyprowadzał jej z błędu i już do końca rozmowy oboje nazywali Zasradkiewicza Konradem. Kropka nad „i” – zgoda. Ale jest przecież tylu fajnych i ostrych dziennikarzy. Nie myślę nawet o znakomitej piątce prowadzących „Fakty”: Justyna Pochanke, Diana Rudnik, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz… Czytaj więcej »

jurek
jurek

Głosuję na red. Kajdanowicza, jak dla mnie o klasę lepszy od koleżeństwa.
Formułę musi sobie sam wybrać. Obecna jest skompromitowana prowadzeniem jej przez Kempę.

Predator
Predator

Szczujnia pisowska w akcji,tvp za czasów prlu to nic w porównaniu z dzisiejszymi pseudo dziennikarzami. Kolejni kandydaci którzy zasilą więzienia.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oni wszyscy powinni iść kamienie tłuc i odpady sortować, przynajmniej wreszcie byłby z nich jakiś pożytek. W kiciu tylko by siedzieli na naszym utrzymaniu. Znowu.

gustaw
gustaw

Najgorsze, że wydrukowano również wyniki wyborów. Małgorzata Kidawa=Błońska w pierwszej turze uzyskała 7 % a Andrzej Duda 52 %. Teraz trzeba to wszystko wyrzucić do kosza i uwzględnić Trzaskowskiego. Wróciliśmy do planowanych wyborów prezydenckich w wydaniu PiS. Wyniki są znane tylko termin jeszcze nie