Twardoch: „od dawna chyba tak niewielu nie zmarnowało tak szybko słusznego gniewu i energii kobiet tak wielu.”

Twardoch: "od dawna chyba tak niewielu nie zmarnowało tak szybko słusznego gniewu i energii kobiet tak wielu.”

27 kwietnia przedstawiciele Lewicy spotkali się z premierem Morawieckim i innymi członkami rządu. Lewica otrzymała zapewnienie, że  jej postulaty zostaną przyjęte, a „w zamian” rząd nie musi martwić się brakującymi głosami w parlamencie (chodziło o głosowanie nad KPO), chociaż wśród posłanek i posłów Lewicy pojawiają się głosy krytyczne.

 

Po ogłoszeniu porozumienia PiS i Lewicy w sprawie głosowania nad KPO „na polityków opozycji wylała się fala hejtu.” Porozumienie Lewicy z PiSem wzbudziło bowiem ogromne kontrowersje. Krytyka wyszła również „ze strony posłów Koalicji Obywatelskiej’”

Liderki Strajku Kobiet, Suchanow i Lempart, postawiły posłom opozycji ultimatum. Stwierdziły, że posłowie opozycji mają „dobę na ogarnięcie się”.

Dotąd, jak wszyscy wiemy, „wielu polityków Lewicy regularnie wspierało działania Strajku Kobiet i pojawiało się na organizowanych przez nich demonstracjach”.

Liderki Strajku Kobiet zagroziły, że rozpoczną „ ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy. Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik.

Suchanow i Lempart zaatakował w ostrych i dosadnych słowach pisarz, autor „Króla”, Szczepan Twardoch, który ocenił to wystąpienie Suchanow i Lempart jako groteskowe i żenujące.

„Formułowane przez liderki Strajku Kobiet, panie Lempart i Suchanow, kolejne bezwzględne ultimata i następujące po nich kategoryczne »wypie***alać«, dudniące niczym salwa plutonu egzekucyjnego, byłyby nawet zabawne” ale jest smutne jak  stwierdził pisarz.

 

Nawet bardzo  smutne, „bo od dawna chyba tak niewielu nie zmarnowało tak szybko słusznego gniewu i energii kobiet tak wielu.”

Autor „Króla”  skrytykował ostro Klementynę Suchanow , również osobę piszącą:  „fascynuje go i przeraża jednocześnie to, że autorka świetnej biografii Gombrowicza [Klementyna Suchanow – red.] nie widzi groteskowości tych bojowych min, które stroi, tych wszystkich »to jest wojna« (nie jest), tych »idziemy po was«.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Strajk Kobiet dotychczas był organizacją bliską Lewicy. Wszystko jednak zmieniła decyzja Lewicy, by negocjować z rządem, a Strajk Kobiet daje jej ultimatum i „dobę na ogarnięcie się”.

/OE/

Źródło: WPROST.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
29 kwietnia 2021 09:26

Popieram OSK, ponieważ uważam, że protestuje w słusznej sprawie – wolność i możliwość wyboru akurat w kwestii aborcji to prywatna sprawa człowieka i nikt nie powinien niczego nakazywać ani zakazywać. Nawet język popieram, ponieważ ta władza, jak żadna inna w wolnej Polsce, na inny nie zasługuje i akurat tej władzy on się należy!!! Jednak wydaje mi się, że panie nieco pobłądziły w lesie polityki i nie za bardzo potrafią znaleźć wyjście z tego lasu. Potężną energię pozytywnego zrywu (nie chcę tego porównywać z rokiem 1980, ponieważ chyba nie ta skala, ale cel podobny, chwalebny i słuszny – odsunąć ten niedobry dla Polski rząd od władzy) rozmieniły na drobne. Szkoda, bo początki były bardzo dobre. Okazuje się, że niewielu wyciąga wnioski z faktu, że w jedności siła, a i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa. Za mało nas było przy rozwalaniu TK, za mało nas było przy dewastacji czy wręcz anihilacji sądów, prokuratury, służby cywilnej i wielu innych instytucja państwa demokratycznego. Nikogo albo prawie nikogo nie będzie, kto domagałby się rozliczenia premiera z decyzji przy organizacji wyborów kopertowych!!! Jestem taki, że nie rozumiem 2, 5 czy 10 kłamstw wygłoszonych przez premiera na wiecach wyborczych, ponieważ uważam, że kto jak kto, ale premier rządu RP nie powinien kalać w ten sposób urzędu, który sprawuje. To w jaki sposób mam przyjąć do wiadomości celowe i świadome złamanie prawa w interesie partyjnym, bo przecież nie w interesie Polski i Polaków??? Wszak to nie opinia publiczna naciskała premiera w tej kwestii, tylko aparat partyjny z Kaczyńskim na czele!!!

Predator
Predator
29 kwietnia 2021 12:00

Panie Twardoch groteskowe to są pana wypociny na temat co mówią Pani Suchanow i Lempart, niestety ale same kobiety bez wsparcia innych obywateli, zakładów pracy etc. są zdane tylko na siebie, i bez poparcia większości społeczeństwa nic więcej nie są w stanie zrobić. A Pan by się wziął za krytykowanie milicyjnych i pisowskich grup przestępczych, które pacyfikują starsze Panie i młodzież, no chyba że obecna władza Panu odpowiada…….to pogratulować wyboru.

Stanisław
Stanisław
30 kwietnia 2021 12:45
Reply to  Predator

„ale same kobiety bez wsparcia innych obywateli, zakładów pracy etc.”- wsparcie zakładów pracy…cały postępowy świat zastrajkuje w obronie…Ile trzeba wypić, by mieć takie wizje?

Marek
Marek
29 kwietnia 2021 12:48

Nic tylko wziąć popcorn i obserwować z uśmiechem od ucha do ucha.

Marek
Marek
30 kwietnia 2021 08:47

Szkoda że pisarz nie widzi groteskowości lewicy. Powiedział bym nawet że Lewica zachowała się nie jak wytrawni politycy tylko dzieci. Jestem zdania że każde działanie które doprowadzi do upadku rządy ZP jest słuszne. A niestety Lewica dołożyła swoje 5 groszy do tego aby ten rząd trwał Na razie to ten cały plan odbudowy to zbiór pobożnych życzeń do których dołączyła się Lewica, przy okazji odtrąbiła wielki sukces.Trzeba panom i panią z Lewicy czy też będą wspólnie z PiS świętować sukces gdy 13 maja Pawłowicz z Piotrowskim ogłoszą niezgodność traktatów europejskich z konstytucja, rozpoczynając polexit. Trzeba w końcu ludziom mówić co nas czeka gdy wyjdziemy z UE, że wpadamy w łapy Kremla i na kolejne lata jesteśmy zależni od Moskwy jak zależny był PRL. Czy naprawdę tego chce PiS i Kaczyński? Te mld zł o których tak chętnie gada Morawiecki mogą być zwykłą mżonką. Przyszłości Polski nie należy rozpatrywać przez pieniądze z „Planu Odbudowy” ale przez decyzję marionetkowego TK z Pawłowicz i Piotrowiczem. Sukces Lewica mogła by ogłosić jak by zmusiła PiS do wycofania wniosków Izby Dyscyplinarnej SN i Morawieckiego z TK. A tak żadnego sukcesu nie ma.