W imieniu szefa PSL Sawicki rozmawia z PiS

W imieniu szefa PSL Sawicki rozmawia z PiS

Władysław Kosiniak-Kamysz jak mantrę powtarza, że żadnej koalicji jego partii z PiSem nie będzie. W trakcie dzisiejszej rozmowy na antenie RMF FM Marek Sawicki został zapytany o możliwość podjęcia przez PSL rozmów ze Zjednoczoną Prawicą w kwestii wyboru RPO i szefa IPN.

 

Przedstawiciel ludowców odpowiedział: „Może się pan rozczaruje, ale ja prowadzę takie rozmowy, także w imieniu prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza z różnymi politykami PiS, żeby dogadać się w tych dwóch sprawach i w sprawie także unijnej”.

Następnie Sawicki dodał: „Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki nie musi być zakładnikiem radykała Zbigniewa Ziobry i Solidarnej Polski, i w tej sprawie jesteśmy gotowi rozmawiać”.

 

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek chciał się dowiedzieć na czym polega to „wyciagnięcie ręki” w stronę PiS. „Przede wszystkim jeszcze raz mówię – inny tryb wyboru tych dwóch funkcji, a więc Rzecznika Praw Obywatelskich i szefa Instytutu Pamięci Narodowej i możemy o tym rozmawiać”- odpowiedział Sawicki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ten wątek rozmowy polityk PSL-u zakończył stwierdzeniem: „Ale przede wszystkim także rezygnacja z radykalnego stanowiska w sprawie budżetu Unii Europejskiej”.

Stwierdzenie, że PSL jest partią obrotową znajduje niniejszym swoje potwierdzenie także i teraz.

/as/

Źródło: ineria.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
2 grudnia 2020 14:41

Ludzie, czy wam się coś nie poprzestawiało w głowach? A kto niby miałby rozmawiać z pisiurwami, jak nie PSL? Larum grają, Polska przez bydlaka ziobrę za chwilę wpadnie do szamba, pinokio w desperacji szuka pocieszenia w pandemii, która wygasa, choć nie wygasa, karaluch jest niepoczytalny, KO z Lewicą zafiksowały się na amen i uważają, że jakakolwiek rozmowa z pisem to zdrada ideałów. W tej sytuacji uważany za zdeklarowanego prawicowca Sawicki rzuca tonącemu morawieckiemu koło ratunkowe, które być może pozwoli mu wyjść z twarzą z tej hecy, w którą wpędzili go karaluch z zioberem. Od powołania RPO i prezesa IPN (nawiasem mówiąc tak sPIS-dzieloną instytucję należałoby rozwiązać) do zawiązania koalicji z pisem droga baaardzo daleka. Nikt tam nie zapomniał buńczucznych wypowiedzi kwadratowej mazurek o zatopieniu PSL. A Sawicki, to ten sam Sawicki, który wynegocjował poprzedni, tak korzystny dla Polski budżet. Zanim coś napiszecie i skomentujecie, wypadałoby się zastanowić, czy nie warto poprzeć faceta, który odciąga ślepego, głuchego i niedorozwiniętego znad przepaści, zwłaszcza, że ten ślepy i głuchy debil pociągnie do przepaści nas wszystkich, bo inne niedorozwinięte debile dały mu władzę.

Zwinka
Zwinka
2 grudnia 2020 17:15

Ja bym tego ślepego pchnęła do przodu. Przewożenie na grzbiecie skorpiona zawsze kończy się źle dla przewoźnika.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
2 grudnia 2020 23:02

Rząd Zjednoczonej Targowicy pod dowództwem sklerotycznego psychopaty musi utonąć. I im szybciej to się stanie, tym mniej to będzie kosztowne dla Polski. Jeżeli uda im się wyjść z aktualnej opresji i dotrwać do końca kadencji, to możemy zapomnieć o następnych wyborach. To znaczy wybory może będą, ale na zasadach takich jak na Białorusi.

marian
marian
3 grudnia 2020 07:07

Nie warto! Ich trzeba wyprowadzić i to szybko. Żadna inna opcja nie odniesie skutku.

Janina
Janina
2 grudnia 2020 14:43

Zdziwieni? Bo ja nie. To była tylko kwestia czasu. Stare wygi z PSL zawsze wyniuchają, gdzie leżą konfitury i w którym momencie po nie sięgnąć. Wieś się trochę zbiesiła Kaczyńskiemu, Gowin zaczyna jakąś grę z Dudą, Zbynio z Matołuszkiem biorą się za łby, no to „alleluja i do przodu”. Z każdym i za każdą cenę, byle tylko wygodnie usadzić dupska. Faryzeusze !

Jacek Doliński
Jacek Doliński
2 grudnia 2020 23:11
Reply to  Janina

Ludowcy są na tyle głupi, że nie widzą, że Kaczyński potrzebuje ich tylko na chwilę po to, by utrzeć nosa Ziobrze, który ostentacyjnie sięga po wpływy i władzę w Zjednoczonej Targowicy. A potem ich przeżuje i wypluje, albo co gorsza wys..

Antykaczor
Antykaczor
2 grudnia 2020 17:59

Czy te oczy mogą kłamać? PSL zawsze było „partią lekkich obyczajów”. Interes przede wszystkim. Własny, nie Polski. Przykleją się do każdego, kto podzieli się fruktami. Taka ich ludowa tradycja.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
2 grudnia 2020 23:12
Reply to  Antykaczor

Durni nie widzą, że Kaczor się z nimi niczym nie podzieli, tylko ich zje.

Nihil
Nihil
2 grudnia 2020 20:30

Partia z gumy i bez kręgosłupa . Byle gdzieś się przylepić i ciągnąć jak pijawka

Jacek Doliński
Jacek Doliński
2 grudnia 2020 22:54

Kosiniak-Kamysz nie widzi, że Kaczyński potrzebuje go tylko na chwilę po to, by utrzeć nosa Ziobrze – pokazać, że wyjście jego i jego posłów ze Zjednoczonej Targowicy nie pozbawi rządu większości parlamentarnej, więc byłoby tylko bezsensownym samobójstwem. Kaczyński nie wymieni Solidarnej Polski na PSL, bo na całkowitym podporządkowaniu wymiaru sprawiedliwości zależy mu nawet bardziej niż Ziobrze, a PSL go w tym nie poprze. Nie mówiąc już o tym, że kadry w całym wymiarze (nie)sprawiedliwości to ludzie Ziobry.

Last edited 3 miesięcy temu by Jacek Doliński