W PiSie ferment. „Obiecywaliśmy na wiecach i wywiadach co innego”

W PiSie ferment. „Obiecywaliśmy na wiecach i wywiadach co innego”

Jak podaje RMFFM minister finansów Teresa Czerwińska przedstawiła założenia do projektu PIT dla młodych, będącego częścią piątki Kaczyńskiego.

Zgodnie z koncepcją szefowej resortu zerowy podatek zapłacą osoby do 26. roku życia, pod warunkiem, że zatrudnione są na etacie. Jeśli chodzi o obniżenie podatku z 18 proc. do 17 proc. Czerwińska wprowadziła limit związany wysokością dochodów. Ulga ograniczona będzie kwotą zarobków 42 764 zł rocznie.

„Obiecywaliśmy na wiecach i wywiadach co innego” – irytuje się całe otoczenie Morawieckiego. „Pani minister nie może tego ograniczać” – dodają politycy prawicy w rozmowach z dziennikarzami RMF FM.

Premier Morawiecki mówił o pewnych strategicznych założeniach, ja dokonałam kalibracji przepisów” – odpowiadała na te zarzuty minister na spotkaniu z dziennikarzami.

To nie pierwsza różnica zdań. Głośno było po ogłoszeniu piątki Kaczyńskiego, że Teresa Czerwińska pożegna się z resortem finansów. Nie było jej na prezentacji „Piątki Kaczyńskiego”, a o pomysłach socjalnych kosztujących rząd nawet 40 mld zł, miała nie zostać poinformowana przed konwencją PiS.

/p/

Źródło: Money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
kosJaninaPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Czy ci ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli nie ma pieniędzy, to nawet najgenialniejszy minister finansów ich nie wyciśnie z budżetu? Czy za taką postawą stoi chęć utrzymania władzy za wszelką cenę, czy też ślepa wiara w nieomylnego wodza, który potrafi dokonywać cudów i nie musi się liczyć z realiami? Słuchając wypowiedzi PiSowców i patrząc na ich działania w innych kwestiach, to można dojść do wniosku, że stwierdzenie, iż krajem rządzi banda odmóżdżonych marionetek nie jest obelgą, ale faktycznym opisem rzeczywistości.

Janina
Janina

Wszystko pięknie-ładnie, dopóki jest zgoda co do „szmalu”, I rodziny, i najwięksi przyjaciele, koalicje i biznesy rozpadają się, jak zaczyna się walka o pieniądze.

kos
kos

Obiecywalismy na wiecach I w wywiadach co innego? To trzeba bylo najpierw sprawdzic czym sie dysponuje a nie trzaskac pyskiem bez pokrycia