W Sejmie i Senacie odmówiono wywieszenia klepsydry z datą pogrzebu Karola Modzelewskiego?

W Sejmie i Senacie odmówiono wywieszenia klepsydry z datą pogrzebu Karola Modzelewskiego?

– „Przedstawiciele administracji Sejmu i Senatu odmówili firmie pogrzebowej zgody na wywieszenie klepsydry zmarłego kilka dni temu prof. Karola Modzelewskiego” – napisano na Twitterze „Rzeczpospolitej”. – „Wiadomość o odmowie powieszenia klepsydry Karola Modzelewskiego w Sejmie i Senacie podał na fb red. Robert Walenciak po rozmowie z żoną zmarłego, Małgorzatą” – dodała dziennikarka tej gazety Zuzanna Dąbrowska.

– „Po ostentacyjnym opuszczeniu przez Naczelnika minuty ciszy dla Pawła Adamowicza nic już mnie nie zdziwi”; – „Żądam od Brudzińskiego, aby wkroczył o 6.00 rano do marszałków „partii katolickiej” za obrazę uczuć religijnych nakazujących szacunek zmarłym”;

– „To bardzo przykre, przyczyną może być zawiść, ponieważ obaj marszałkowie razem wzięci nie dorastają do pięt Pana profesora Karola Modzelewskiego” – komentowali internauci.

Pogrzeb prof. Karola Modzelewskiego – historyka, dysydenta, więźnia politycznego, jednego z liderów opozycji demokratycznej w okresie PRL, a także senatora w latach 1989-1991 – odbędzie się w środę o 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Uroczystości będą miały charakter świecki i prywatny – tak zdecydowała rodzina zmarłego.

bt

Źródło: rp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
8 maja 2019 07:37

PiSowski, zawistny motłoch nie jest w stanie uszanować nikogo. Szefowie obu izb parlamentu powinni teraz spalić się ze wstydu. Niestety, żaden z tych osobników nie ma za grosz honoru i kultury. Jedynym ich celem jest zniszczenie i zbezczeszczenie wszystkiego co dobre i mądre. Oplucie wszystkich, których ich małe rozumki nie potrafią zrozumieć i zaakceptować. Ich postawa to hańba dla polskiego parlamentu. Ci tzw. patrioci mają gdzieś ludzi, którzy, jak prof. Modzelewski, naprawdę walczyli z komuną. Dla nich liczą się tylko tacy tępi cwaniacy jakimi sami są. Skandaliczna decyzja. To już nie jest parlament, to jest magiel.

Jerzy
Jerzy
8 maja 2019 09:21
Reply to  Joanna

Modzelewski i Kuroń walczyli z komuną metodą niejakiego Wallenroda – zapisali się do niej.

HerodAntypis
HerodAntypis
8 maja 2019 08:37

„Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. PiS ma swoją mitologie, swoich bozkow, herosów, świętych i wara od nich! Uniwersalne autorytety czy symbole nie maja miejsca w ich prymitywnej religii. Państwo policyjno-kościelne to tylko etap na drodze do zupełnie nowego ustroju jakim jest katolizm. „Strzeżcie się kwasu faryzeuszy” – to Jezus, mianowany bez wiedzy i zgody Królem Polski. Dla katoli „postać ” wykorzystywana do realizacji swoich mętnych celów. Marzy im się rechrystianizacja Europy czyli powrót do metod z czasów konkwisty ii inkwizycji. Szefem oficjum oczywiście Grzybek. Straszyli nas uchodzcami i państwem islamskim bo przeszkadzaliby im we wprowadzaniu państwa katolskiego. Dla mnie islam i katolicyzm w swej fundamentalistycznej formie są jak dwie ku…y na tej samej ulicy. Będą się zwalczać bez pardonu.

Bart
Bart
8 maja 2019 09:13

No cóż, jak Kuba bogu tak bóg Kubie. Pis nie będzie wiecznie rządził, a Kaczyński też nie będzie wiecznie żył. Smutne, że bydlątka z partii rządzącej inspirują we mnie takie właśnie refleksje.

Mariola
Mariola
8 maja 2019 15:09
Reply to  Bart

Niestety, mam te same odczucia.

smętek
smętek
8 maja 2019 11:00

Pan Profesor Modzelewski był z półki intelektualnej do której i po drabinkach z OBI wejść się nie dało. Narodową hucpę urządzono na cześć J.Olszewskiego, którego zasługi dla wolnej Polski to drobiazg w porównaniu z tym co zrobił Profesor.

Waldemar
Waldemar
8 maja 2019 14:06

No cóż, dla nich – znowu ci „Oni” – jest to drugi sort. Jakie to podłe i jakie małe…

andrzej
andrzej
9 maja 2019 13:03

Zmarły był prześladowany za działalność opozycją…..On był jednym z twórców Solidarności a teraz na jego pogrzebie nie było ani Lecha Wałęsy ani Jarosława Kaczyńskiego. ani Antoniego Maciarewicza i innej czołówki Solidarności w okresie stanu wojennego. Wstyd…..