Walka o ochronę zwierząt, a tymczasem…„Kobieta nadaje się tylko do HAREMU”. Czy te słowa padły w Sejmie?

Korwin-Mikke woli komunę? Jego zdaniem sojusz z ZSRR lepszy niż Unia

Posłowie Sejmu RP zagłosowali ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Parlamentarzyści zdecydowali o skierowaniu projektu do komisji rolnictwa i wsi – rozwiązanie to poparło 339 posłów, 63 było przeciw, 18 wstrzymało się.


Projekt poparła większość posłów PiS, Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy.

Dzisiaj w Sejmie święto lasu, politycy mówią głosem empatii. Stajemy wszyscy po stronie zwierząt, Lewica stoi po stronie praw zwierząt. Jesteśmy dumni, że jesteśmy głosem zwierząt” – skomentowała Beata Maciejewska z Lewicy.

Nasz kraj od wielu lat się zmienia. Niestety czasami za wolno, ale w dobrą stronę. W wymiarze humanitarnym człowiek, który kocha zwierzęta, kocha ludzi. Z badań wynika, że seryjni zabójcy często w dzieciństwie znęcały nad zwierzętami. Dobro i miłość jest kierowane do wszystkich żyjących istot” – stwierdził z kolei Marek Suski.

Za odrzuceniem projektu zagłosowało 35 posłów klubu PiS (w tym Solidarna Polska) oraz większość członków Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji. Posłowie Porozumienia wstrzymali się zaś od głosowania.

Opinię publiczną najbardziej zbulwersowała jednak opinia wypowiedziana rzekomo przez Janusza Korwin-Mikkego – z ław sejmowych przytoczył ją Sławomir Nitras. „Przed chwilą usłyszeliśmy słowa skierowane do posłanek Koalicji Obywatelskiej, kiedy pan poseł Korwin-Mikke powiedział, że debata o prawach zwierząt odbywa się tylko dlatego, że kiedyś przyznano prawa do głosowania kobietom, i to jest skutek. A potem powiedział, że kobieta nadaje się tylko do haremu. Wszyscy to słyszeli” – powiedział Nitras.

Pana słowa świadczą o tym, że jest pan po prostu chamem i nie powinien pan w tej izbie zasiadać. To, co pan robi, przynosi wstyd izbie i uniemożliwia nam debatę na temat poważnych spraw. Człowiek, który w ten sposób zwraca się do kobiet, wystawia sobie najgorsze możliwe świadectwo. Wstyd, że jest pan mężczyzną”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Słowa JKM, jeśli zostaną potwierdzone przez stenogram, trafią do komisji ds. etyki.

nt

Źródła: wp.pl/interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
16 września 2020 21:42

Mysle, ze ten osobnik jest chory psychicznie, bo jak inaczej mozna nazwac troglodyte wygadujacego idiotyzmy.

Predator
Predator
17 września 2020 08:40
Reply to  Agnieszka

On nie jest chory psychicznie on to robi świadomie, co jakiś czas opowiada takie głupoty bo bez tego nikt by nim się nie interesował, jest nędznym gadem omyłkowo nazywanym człowiekiem.

Marek
Marek
17 września 2020 11:48
Reply to  Agnieszka

Jak inaczej można nazwać „troglodytę wygadującego idiotyzmy”? Może np. „prawdziwym patriotą”? Albo „katolikiem”? „Suwerenem”? „Posłem konfederacji”? „Rzecznikiem praw dziecka”? „Księdzem”? Mamy mnóstwo określeń bo takich ludzi są w Polsce miliony, dopiero pis i konfederacja musiały dojść do władzy byśmy zobaczyli ich na eksponowanych stanowiskach.

Joanna
Joanna
16 września 2020 22:23

Nie ma się na co oburzać, pana JKM nie można traktować poważnie. W swojej działalności na wszelakich polach wielokrotnie pokazał, że myśli kategoriami rodem ze średniowiecza. Panie JKM – informuję Pana, że Pański mózg jest znacznie mniejszy od mózgu słonia a to wcale nie znaczy, że słoń jest mądrzejszy od Pana. Po co to piszę? Bo wielokrotnie mówił Pan, że mężczyzna jest mądrzejszy od kobiety, bo mężczyzna ma większy mózg. Przy okazji przypominam, że Maria Skłodowska-Curie była kobietą – geniuszem w dziedzinie fizyki i chemii. Żaden Polak tego nie dokonał.
A tak na marginesie: strasznie bojaźliwa jest większość polskich facetów, którzy najchętniej zmieniliby Konstytucję tak, aby znów zagonić „baby do garów”. Widocznie są strasznie ciency intelektualnie (i nie tylko), że boją się konkurować z kobietami.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
16 września 2020 23:55
Reply to  Joanna

W tym konkretnym przypadku każdy słoń NA PEWNO jest mądrzejszy. Słonie to bardzo mądre zwierzęta i mają niesamowitą pamięć.

Chermes
Chermes
17 września 2020 02:32

Szczerze mówiąc on też nadaje się do haremu. Mógłby tam pracować w charakterze eunucha. 🙂