Wciąż nie wiadomo, jakie są koszty 3-majowej defilady organizowanej przez Błaszczaka

Wciąż nie wiadomo, jakie są koszty 3-majowej defilady organizowanej przez Błaszczaka

Niewiele ponad tydzień przed szumnie zapowiadaną przez Mariusza Błaszczaka defiladą w Warszawie, wciąż nie wiadomo, ile ta impreza będzie kosztować. Usiłował to ustalić Maciej Miłosz z „Dziennika Gazety Prawnej”. – „Spytałem o koszty defilady. To fragment odp. MON: „w chwili obecnej nie jest możliwe przedstawienie precyzyjnych danych dot. kosztów planowanej na 3 maja 2019 roku defilady, ponieważ nadal prowadzone są ustalenia dot. kwestii organizacyjnych wydarzenia”. Defilada za 10 dni” – napisał Miłosz na Twitterze.

„To całe obecne MON: improwizacja, decyzje ad hoc, woluntaryzm… – a wszystko kosztuje dużo więcej niż mogłoby w planowanym działaniu” – podsumował były szef BBN gen. Stanisław Koziej.

A Tomasz Siemoniak z PO dodał: – „W namiotowym spocie MON minister Błaszczak pyta o defiladę: „Czy wszystko gotowe?”. – „Tak” – odpowiada dowódca generalny. Okazuje się, że znowu okłamali nieszczęsnego ministra”. Przypomnijmy, chodzi o filmik, o którym pisaliśmy w artykule „And the Oscar goes to” … Mariusz Błaszczak za udział w spocie MON”.

– „W MON dziś rządzi tzw. towarzystwo „mniej więcej”. Wszystkie wydatki mniejsze od budżetu MON są kwotami wydanymi właściwie, oni do kalkulacji nie mają głowy, szkoda czasu i fatygi, wychodzi im, że mimo marnotrawstwa MON i tak nie wykona budżetu. Mniej więcej gra!”;

– „A najzabawniejsze jest „wydajemy na armię coraz więcej”, podczas gdy sprzętu, ludzi i zdolności ubywa”; – „Rozumiem defiladę w kraju, który posiada silną armię i demonstruje swoją siłę. Co zademonstruje nasza defilada?” – pisali w komentarzach internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
antymoherDamian.PZAndaMaciek123454321Jabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Armia polska rozwija się … rozumem Macierewicza i Błaszczaka – ile ich rozumu, tyle rozwoju.
ASZ dziw … że NATO, USA jeszcze nie połapali się w tym ROZWOJU. Zwijającym. Nie tylko armię (gen. po wieczorówce) ale cały polski przemysł zbrojeniowy (misiewicze i znajomi króliczka).

Maciek123454321
Maciek123454321

Najlepiej wychodzą pisiorom defilady rekonstruktorów – począwszy od wojów Chrobrego, na „wyklętych” skończywszy. Pokazywanie starych trupów w rodzaju T-72 czy Bojowego Wozu Piechoty z czasów Gierka, to żenada. A na niebie co? Kolejne Su-22 albo MiG-29, które mają pilotować kamikadze? Bo nie wiadomo, czy któryś z nich znów nie runie na ziemię.
PS. Koszty tej pseudo-defilady są rzeczywiście trudne do oszacowania, bo przecież ceny paliw tak skaczą……….

Anda
Anda

Na defiladę pójdzie tyle kasy, ile sobie misie z pisu zamarzą. Na nic nie ma, ale bzdety zawsze się znajdzie. Państwa demokratyczne popisują się armią tylko wtedy, kiedy muszą. Dyktatury zaś je uwielbiają.
Polską specyfiką jest natomiast, że defilada przypomina rekonstrukcję historyczną. Za pis – coraz bardziej.

Damian.PZ
Damian.PZ

Sama defilada Będzie tania bo wszystkie narady z dowódcami i płaszczakiem odbywają się w namiotach. Niestety dużo kasy pójdzie na ochronę parasolowych i barierki

antymoher
antymoher

Hmm,nareszcie zobacze dywizje WOT-ów wyposażonych w super nowoczesne PROCE ZIEMIA-POWIETRZE , a kto wie moze i rządowy kanał TV wytransmituje turniej w BIERKI PODWODNE!!!!!!!!!!!!!!W tym podobno jesteśmy najlepsi.