Według Radziwiłła smogiem nie trzeba się przejmować

Według Radziwiłła smogiem nie trzeba się przejmować

Lekarz, PiS-owski minister zdrowia Konstanty Radziwiłł uważa, że nie ma powodu, by przejmować się zbytnio smogiem. – „Lubimy mówić o zagrożeniach troszkę bardziej teoretycznych” – twierdzi i przekonuje, że większym problemem jest to, iż część Polaków pali papierosy.

To, że przez cały weekend ogromna część polskich miast i miasteczek tonęła w silnie zanieczyszczonej i zabójczej atmosferze nie robi na szefie resortu zdrowia większego wrażenia. Meteorolodzy ostrzegają nie tylko przed wychodzeniem z domów, ale nawet przed otwieraniem okien. W weekend stolica tonęła w smogu i ma być jeszcze gorzej. Zaleca się unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu. – „Postarajmy się też przesiąść z samochodów do komunikacji miejskiej” – sugerują władze miasta. W całej Warszawie czuć smród mimo zamkniętych okien. Od soboty zanieczyszczenie powietrza stopniowo się zwiększa. Przyczyną jest zalegające powietrze arktyczne i minimalny wiatr – czytamy na stronie Warszawskiego Alarmu Smogowego.

Stopień zanieczyszczenia miasta dorównał chińskim metropoliom. Gorzej jest tylko w Krakowie. Stacje pomiarowe wskazują wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń – znacznie przekroczone są stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5.
Nawiasem mówiąc niedawno o 20 mln zł dotacji na realizację antysmogowego programu LIFE starała się Małopolska. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odmówił przyznania środków. W tym samym czasie przeznaczył 26 mln zł na fundację ojca Rydzyka.

p

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

22 komentarzy do "Według Radziwiłła smogiem nie trzeba się przejmować"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus

To wasza nadinterpretacja jego słów obliczona na oburzenie i zwiększenie liczby przeciwników rządu. A fundacji z którą związany jest ojciec Rydzyk poprzednim rząd ukradł pieniądze z UE. Polska musiała iść na ugodę bo fundacja jeszcze by odszkodowanie wygrała przed instytucjami europejskimi. Mieli dobry wniosek i dostali dotację z UE. A poprzedni rząd bezprawnie ją zablokował. Żyjemy w państwie prawa.

Mariola

Żaden krakus, nieuk z pipidówa na małe p.

Waldemar
Usiłowałem już parokrotnie przyhamować zapędy tego pana do wypowiadania się w każdej absolutnie sprawie, ale jak sie zdaje, jest to działanie jałowe i skazane na porażkę. Mamy do czynienia z wyznawcą, który uważa za swoją powinność dawać stały odpór przeciwnikom Naczelnika z Żoliborza. Jako wyznawca jest niereformowalny i całkowicie odporny na jakąkolwiek krytyczną refleksję. Czy jest to już jakiś nowy gatunek, homo pisius czy cos podobnego, nie wiem, ale odnoszę wrażenie, ze komentując tego „krakusa” tracimy cenny czas. Jedynym bowiem sensem istnienia tego portalu nie jest polemika z wyznawcami Naczelnika, ale dzielenie się informacją o szkodliwych działaniach PiS oraz praca… Czytaj więcej »
Hiszpan

krakus to troll, nie należy z tym czymś dyskutować…….. nie warto, nie ma potrzeby szarpać się z naturą

krakowianka

„Alleluja i do piachu!”

Jacek

Szkoda, że w Polsce nie ma czegoś na kształt Komisji Kongresu… wtedy ten morderca musiałby to powiedzieć pod odpowiedzialnością karną.

Mariola

Niech się Radziwiłł się przesiądzie najlepiej do rakiety i w kosmos! On może nawet w maseczce jak w Chnach łazić, ale nie mój pies.

wiesław

zapadł nad miastem smog
duszący i niezdrowy
mieszkańcy zatkali nosy
i odwrócili głowy
ktoś się za serce chwycił
ktoś inny zgiął się w pół
zachrypł i zamilkł na dobre
prastary miejski kur
lecz nie drżyj ludu stolicy!
i wypnij płuca mężnie
w południe wstaje kaczka!
i…?
w tej dobrej zmianie sczeźnie

mędrkowski
Musi jeszcze trochę czasu upłynąć, żeby ci co nami rządzą zrozumieli, że w dzisiejszych czasach zmieniły się metody i źródła eksterminacji. Może takie skutki przynieść zarówno smog pyłowy, ale także smog elektromagnetyczny, akustyczny i inne odpady nowoczesnych technologii . Także doświadczenia z wpływaniem na zmiany pogody co za tym idzie efekt cieplarniany. Gdzie są ci co bronią narodu przed unicestwieniem. Kto im będzie zasiedlał Międzymorze. Czy wskazanie teoretycznego widzialnego wroga to tylko mydlenie oczu. Tak przy okazji, kiedy u nas skończy się sprzedaż w opakowaniach plastikowych, które w bardzo wielu przypadkach służą jako opał? Sytuację może poprawić albo krajowy system… Czytaj więcej »
Jacek

Dzisiaj Ziemiec w Kwadransie Politycznym był jeszcze lepszy:
Dużo smogu w Warszawie, ale nam to nie przeszkadza.

gniewko_syn_ryba

Za smog podziękujmy p. Pawlakowi, który wynegocjował z Gazpromem tak korzystny kontrakt na dostawy gazu, że grzanie nim jest kilka razy droższe od palenia węglem (o śmieciach nie wspominając)…

Jacek

Sam sobie zaprzeczasz…

gniewko_syn_ryba

Możesz jaśniej ?…

Jacek

Najpierw narzekasz, że gaz strasznie drogi, ale zaraz dodajesz, że węgiel, czyli opał prawdziwego Polaka,jest tani.

gniewko_syn_ryba

Na jakiej podstawie taki wniosek wysnułeś ?…

Jacek

Z tego, że prawdziwy Polak wielbi węgiel jak złoto… i z tego, że teraz premierem jest Leady Beata.

gniewko_syn_ryba

„zaraz dodajesz, że węgiel, czyli opał prawdziwego Polaka,jest tani”

Jeśli wskażesz miejsce gdzie TAK napisałem, masz u mnie skrzynkę najlepszego czeskiego piwa ale jeśli nie, ja mam u ciebie… ;)))

Chciałem dać do zrozumienia, że gdyby gaz (i prąd) był tańszy, to zdecydowanie mniej ludzi grzałoby się węglem. Tyle i tylko tyle…

Jacek

Jeśli ten gaz jest taki drogi to dlaczego nie są uruchamiane inne kierunki importu?

magdalena

Smog jest w atmosferze, bo ludzie palą w piecach byle czym i jeżdżą gratami po ulicach, bo za mało zarabiają i nie stać ich na ogrzewanie gazowe ani dobre samochody, ale min. Radziwiłł tego nie rozumie, bo jego stać na wszystko, biedni ludzie nie palą papierosów. Dopóki ludzie nie zaczną godziwie zarabiać – będzie smog, będą ludzie chorować i umierać i darmowa komunikacja tego nie zmieni.

gniewko_syn_ryba

„biedni ludzie nie palą papierosów”

Tak jak „biedni ludzie nie piją alkoholu”… ;)))

Hiszpan

Dla mnie symbolem Smogu Nad Polską jest Pani była Premier E.Kopacz i obrazek z TVP : stoi przed Centrum Zdrowia Dziecka i obiecuje dosypanie pieniędzy na leczenie Dzieci. Tych Dzieci, które muszą się leczyć, gdyż” promujemy polski węgiel”,i tylko mówimy o ekologii. Jako minister zdrowia nie zrobiła nic dla chorych…., za to jako Premier matkowała górnikom, promowała polski węgiel. Liczyła na głosy górników, a zapomniała o Nas swoich wyborcach. Platforma jest tam gdzie kiedyś było SLD. A My po 8 latach markowania zmian przez PO jesteśmy „czerwoną wyspą” dosłownie i w przenośni.

Jacek

Ten jazgot rok po objęciu rządów tylko mnie utwierdza, że dobra zmiana nie ma żadnych osiągnięć.