Wezwanie Banasia przed komisję do spraw służb specjalnych?

Banaś nie ma już dostępu do tajemnic państwowych – kolejny punkt planu „B” PiS-u?

Odbyło się już pierwsze posiedzenie komisji do spraw służb specjalnych. Poseł KO, Adam Szłapka, który jest jej członkiem, wystąpił z wnioskiem o zaproszenie na kolejne posiedzenie Mariana Banasia.

 

Jak mówi poseł „to jest sprawa, która była albo w jakiś sposób kryta przez obecnych rządzących, albo rząd nie zapewnia najwyższym urzędnikom państwowym odpowiedniej ochrony kontrwywiadowczej”, dlatego uważa, że komisja powinna wysłuchać, co mają do powiedzenia w tej sprawie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, szef Centralnego Biura Śledczego Policji oraz minister koordynator służb Mariusz Kamiński.

Szłapka przypomniał też słowa premiera Morawieckiego, który podczas expose powiedział, że „państwo nie może być nocnym stróżem, który przysypia na służbie”, a brak reakcji na sprawę Banasia pokazuje, że ktoś tu ewidentnie przysnął, bo czas mija i brak jakiejkolwiek reakcji, o decyzji już nawet nie wspominając.

 

Ciekawe czy komisja do spraw służb specjalnych poprze wniosek posła Szłapki. Zasiada w niej siedmiu posłów, z czego czterech reprezentują PiS, wiadomo więc, kto ma większość.

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A oni na to – patrz zdjęcie. Szczerze śmieją się nam w twarz.